Přejít na obsah

Plavanie auta na ceste Fabia RS 1.9 TDI


Bailando

Doporučené příspěvky

Zdravim, nedavno som kupil Fabiu RS 1.9 TDI s tuningom na 140kw~ a mam tam 205/40(tusim 40) R17 pneumatiky a dost to na ceste plava, vcera som skusil dat zimne 195 lebo jedna letna uz je pod uroven minimalnej drazky ale plava to takisto, na nasich cestach. V servise som sa pytal, capy su pevne, nove, tycky takisto, pneumatiky vyvazene, naprava aj tlmice v poriadku, ale povedali mi ze to je tou sirkou pneumatik ze to tak plava ze si to drzi ten svoj smer, drahu. Aka je moznost toto plavanie vyriesit aby mi auto islo pekne rovno bez nutnosti stale sa rovnat vo svojom pruhu. Dakujem za Vase nazory a odpovede, budem za ne velmi rad, auto je super, len to plavanie chcem vyriesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlmice su seriove, o tom som rozmyslal ci nekupit nejake lepsie na ten vykon a pneumatiky. Plavanie v kolajniciach chapem, to plavam aj moj stary Opel s 2x mensou sirkou, lenze toto z nicoho nic len auto posunie a vo volante clovek citi ako sa vaha presuva zo strany na stranu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ako som napisal, ked som vymenil pneumatiky za zimne, tak letna pneumatika zo zadnej napravy na pravej strane, tak dezen pneumatiky je uz zodrany kompletne na lavej strane pneumatiky a na pravej je dezen este ako tak dobry.

 

vid obrazok: https://ctrlv.cz/6ndv

 

legenda: cervena - zodrany dezen ako na formuli & zelena - dezen na hranici dezenovej znacky, cize o 2mm lepsi dezen.

Editováno: , autor: Bailando
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pneu sa ti zjazdí nerovnomerne keď máš zlú geometriu.. na fabii sa odklony nedajú nastaviť na prednej ani zadnej náprave..

často sa to stáva keď niekto dá znížený podvozok tak sa vpredu zjazdia vnútrajšky pneumatiky...je to dané konštrukciou nápravy... pokial sa to tebe deje na zadnej náprave tak buď tam niekto dal tie pneumatiky z iného auta alebo ak sa to stalo naozaj na fábii môže byť ohnutá náprava - po havárii a podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz ma aj napadlo ze to robil aj FIat Punto 1998, ked som ho raz soferoval domov, tak mal som tiez vo volante pocit, ked som zatacal alebo isiel rovno tak koleso si samovolne mierne zatocilo a v zakrute clovek nemohol ist rychlejsie lebo mal pocit ako keby to auto v jednom momente prudsie zatocilo a tiez tam boli silentbloky a guma sa tiez drala do jednej strany, po vymene vsetko islo ako malo, tak uvidime tu ako to bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...