Přejít na obsah

Vibrace při dojíždění na neutral


acjaja

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, MatyCZE napsal:

A čím je tedy způsoben ten nerovnoměrný chod, který ŘJ vyhodnotní jako signál k vyrovnání nevstříknutím paliva? 

 

Taky to řeším, silentbloky byly návrh, vyměnil jsem levý na převodovce, chvilku to bylo lepší, ale nyní jsem zase tam, kde jsem byl. Je možné, že by se vibracemi tak rychle opotřeboval? U mě po zastavení je to OK tak 10 vteřin, pak to znovu začne škubat a je slyšet napínák klíňáku jak cvaká.

V Mladé Boleslavi tvrdí, že je to "vyběhaností" motoru. Tento problém sice hlavně přisuzují špatné dvouhmotě, ale nemusí tomu tak být 100%. Já mám novou celou spojkovou sadu, přesto problém zůstává.

Co se týče Tebe, nejsem schopen Ti víc poradit. Řeším jen tento problém a dělím se o získané informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, cosby napsal:

Kdysi jsem řešil ten samý problém.Pro klid jsem odpojil čidlo spojky,ale jelikož jsem měl tempomat,ten pak nešel.Nakonec jsem dělal spojku i s novým jednohmotnostním setrvákem a pak byl úplný klid

Já měl z jednohmoty strach, v ojedinělých případech to prý vede až k prasknutí klikovky... Nicméně ani výměna spojky ten problém nemusí 100% vyřešit. A jak vibrace, případně dunění při jízdě do 2.000 otáček, v pohodě?

Editováno: , autor: acjaja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to problém AHF. Měnili to kdysi kolem roku 2000 a jen tomu, kdo si stěžoval. Bohužel dřív ta hlášení byla jen v tištěné formě, nebylo to v počítačích, takže byl velký problém toto hlášení dohledat. Nakonec ho vyštrachal jeden pamětník z Mladé Boleslavi. Já jsem tu jednotku sehnal, ale až v Polsku, protože těch jednotek je strašně málo. Jakmile se trochu oteplí, tak ji vyzkouším a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 8 měsíců později...
V 6. 1. 2017 na 7:33, acjaja napsal:

Ne, to opravdu ne. Tím problémem se zabývám už dlouho. Z diagnostiky mám vyjetý i graf a na něm je to krásně vidět - při malé rychlosti každou 8 otáčku na volnoběh nedojde ke vstříknutí paliva - a z toho jsou ty vibrace motoru a tím pádem i celého auta. Po zastavení je vše OK. Obejít se to rovněž dá třeba i jen lehkým našlápnutím spojky při dojíždění nebo odpojením čidla spojkového pedálu - vibrace sice zmizí, ale z autem se zase špatně řadí, protože ŘJ neví, že budu přeřazovat. Jedná se o tzv. kulatý chod, který by bylo ideální u stávající jednotky vyřadit. To mi ale nikdo neudělá. Ta ŘJ, která nahrazovala původní ten kulatý chod nemá řešit - nemám to ale ještě vyzkoušené.

Ahoj, me to zacalo delat po vymene vstrikovacich trysek  za sprint 764 . Auto jede krasne ale ty dojezdy do krizovatky pred zastavenim jsou hruza. Po zastaveni vse prestane. Muzete mi poradit jak na to? Motor 1.9 tdi 66 kw alh. Jestli neni treba prenadstavit predvstrik atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zkusím oživit tohle téma. Mám jedničkovou oktávu tdi AGR 66 kW, najeto 175 tis. a už od koupi pozoruju podobný a nebo stejný jev,  jako je tady popisován. To znamená, že když za jízdy vyřadím na neutrál, tak motor začne tarokovat a třást se jako by vynechával, teplý i studený. Tohle trvá až do zastavení, kdy se vždycky zklidní a běh je pravidelný a to bez ohledu na vymáčknutou spojku nebo zařazenou rychlost. Děje se to i se zařazenou rychlostí a vyšlápnutou spojkou, ale to si ještě ověřím, nejsem si teď úplně jistý s tím lehkým našlápnutím pedálu spojky. Jakmile ovšem auto opět pustím z kopce, tak téměř okamžitě začne opět tarokovat a nepřestane dokud nezastavím i třeba na zpátečku to dělá. Tohle mi teda moc na dvouhmotu neukazuje. Spíš mi to přijde, jako by to auto vyloženě nechtělo jezdit na volnoběh a nebo s vyšlápnutou spojkou a hlídalo to čidlo třeba rychlosti. Jenže ono to někdy nejde, když člověk dojíždí na křižovatce nebo v koloně, tak aby ho nežduchal volnoběh, tak vyřadí a nebo vyšlápne spojku a šup, už motor blbne. Jinak chod motoru v tahu je bezproblémů, žádné vynechávání, klepání se nebo nějaké nežádoucí zvuky. Nafta od Benziny s VIFem. Nedávno jsem dělal rozvody včetně nastavení předvstřiku, ale dělalo to i před výměnou. Co se týče motoru, tak bych řekl, že je ve výborné kondici, nežere olej, dobrá spotřeba. Načipování a úprava dávky za tepla taky na to neměla žádný vliv. Něco musí dávat řj info o tom, že je auto v pohybu a nechápu, proč na to řj takhle reaguje jen při volnoběhu a ne třeba při akceleraci. Je taky otázka, jestli je nutné kupovat jinou řj a nebo se s tím prostě smířit a brát to jako takovou kosmetickou vadu, která mi ovšem nezpůsobí nějakou větší poruchu na motoru. Děkuji za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, vyriešil niekto tento problém? Mám Octaviu 1.9 TDI agr, taktiež pri dojazde na neutrál napr na semafor motor začne ísť nepravidelne, cítiť mierne vibrácie v interiéri. Po zastavení motor beží v poriadku, pravidelne. Spojka + zotrvacnik menené pred 35 000 km. Tankovane na kvalitných pumpach + pridávam VIF. Na vagu 0 chýb. Je to záhada. 

 

Dik za každú radu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...