Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Minulý týden jsem si udělal výlet, takže mi už auto nebliká jako kolotoč na pouti, díky Ferdo -_-. Takže už mám snad pokoj od praskajících H15tek a neviditelných utopených blinkrů. Mám radost.

Dnes jsem to ještě dotáhl montáží monte carlo mlhovek, protože kombinace černých parabol na hlavních a světlých mlhovek vypadala divně.

 

Pár foto, jak to teď vypadá.

IMG_20171017_110458.jpg

IMG_20171017_110649.jpg

IMG_20171017_110712.jpg

IMG_20171017_110716.jpg

IMG_20171017_110924.jpg

IMG_20171017_110928.jpg

IMG_20171017_110549.jpg

IMG_20171017_110603.jpg

IMG_20171017_110615.jpg

Editováno: , autor: Fremmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to někde možná psal. Je to MR2014 (BCM 7H0937090D). Ty parkovačky jsem taky mohl napsat. Už svítí, ale nepodařilo se snížit intenzitu svícení, takže to svítí pořád naplno. Ferda25 s tím dělal všechno možné, ale nedařilo se. Možná se v budoucnu objeví nějaké řešení. S tím se je potřeba smířit, že to není na 100% od originálu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té intenzitě LED na parkovačky. Ono to šlo ztlumit, Ferdovi se to nějak povedlo, ale pak se to s něčím hádalo (svítila kontrolka prasklé žárovky). Věřím, že kdyby se tomu věnovalo víc času, nebo se sešlo víc hlav, tak se to vyřeší. Nebo možná mít denní v LED mlhovkách a proužek v hlavních trvale zeslabený jako parkovačky, ale to se mi zdá být jako bastl, když už může být všechno v hlavních světlech. Já té elektrice taky moc nerozumím. Možná kdyby někdo více elektricky chápavější kontaktoval Ferdu25 a zeptal se ho, jak to tam u mě vlastně udělal, tak se to třeba přijde na něco nového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro každého elektricky chápavého

plné světlo = na obou pinech shodné napětí(rozdíl 1 V = bliká)

utlumené světlo = rozdíl mezi napájecím napětím 70%

 

Hlavní problém je, že při blikání musí led proužek denního úplně zhasnout(nestačí utlumit na obrysová světla). To je největší problém.

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Neměl by někdo zájem o cca měsíc staré v originálním balení s fakturou o před facelift Xenony za nějakou rozumnou částku? Prosím, když tak do vzkazu mi nabídněte.

Rovněž tedy mám i originál halogeny, ... půjdu zkusit nějak vymyslet ty facelift, následně zasnu postnu fotky. Potřebuji se zabavit :)

Editováno: , autor: KarelZikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 10. 2017 na 20:24, Fremmen napsal:

Tak jsem našel na ruském foru výměnu FL xenonů na rapid 6/2014. https://www.drive2.ru/l/482400832155811928/

Co jsem pochopil z překladu (google trans.), tak vyřešili svícení parkovaček nějaký přemostěním. Nedokážete to nějak pochopit, jak to mohli provést?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak dal vodič pro svícení DLR na LED modul v mlhovkách. Takže bliká, svítí parkovačkama a DLR má v mlhovkách. Akorát nemá dořešenou asi světelnou houkačku, ta mu funguje jen s tlumenými světly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně rovnou sehnat jednotku 7H0937090B nebo D...poslední řešení, co jsem dělal, je, že to tlumí na obrysová světla jen při blinkrech. Jinak svítí jako denní i při hlavních světlometech. Muselo dojít k vypnutí hlídání žárovek.

 

Jednotku mají například:

https://www.mihocar.cz/ridici-jednotka-palubni-site-vw-transporter-t5-lift-t6-multivan-7h0937090b/d-126591

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% denní svícení při hlavních světlech je dobrá sebevražda. Když v noci při jízdě zapnu jen denní svícení, tak na 4 metry normálně vidím :o. Nebo za tmy zapnu denní a dálkové xenony, odejdu od auta 50m, tak ty ledky řežou do očí snad víc než ty dálkáče. Zajímalo by mě, proč právě u rapida dali ty denní ledky tak ostré. V práci mám Superba 3 a ten na denní svítí snad jen s poloviční intenzitou co rapid. Třeba jíný výrobce, ale myslím si, že jsou obojí Valeo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je doopravdy kombinace LED a Xenonů v noci tak šílená? Pořád to zvažuji a nevím. Chtěl bych LED, ale pokud tedy Fremmen píše co píše mám značné rozpaky zda do toho jít za ty peníze. Pochopil jsem to tedy dobře, že i v kombinaci s xenonem nedojde k utlumení led? Jestli je to tak, pak je to výměna sebevražda celkem :D

Editováno: , autor: KarelZikmund
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...