Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Bi-xenony namontovány, auto neskutečně prokouklo! Jinak mám trochu odřené ruce, demontovat 2x 2 šroubky spojení nárazník-blatník je teda fakt na dětskou ruku. Ale přehozeno bylo za 2,5 hodiny, což je docela dobrý čas . Půl hodiny trvalo sundat a nandat nárazník, 1,5 spolkne seřizovaní polohy světel vůči karoserii i s několikerým zapadnutím nářadí dovnitř auta, což má vždy za následek nutnost opětovné demontáže bud´ mlhovek nebo nadkolí - doteď si nejsem jistý, jestli mám všechno nářadí v kufříku.....

Jen mě při běžícím motoru bliká blinkr trhaně a cvakátko v palubce se může zbláznit :D. Dle @ferda25 to prý vyřeší ta jeho úprava kabeláže a nakódování.

IMG_20190308_071152.thumb.jpg.d5d82e301dd90ce4d41e8bf4af6170ca.jpgIMG_20190308_071206.thumb.jpg.22d081c251c929e108656af45cf85c38.jpgIMG_20190308_071230.thumb.jpg.937d63240b35f1923280945c90f9d1eb.jpgIMG_20190308_071239.thumb.jpg.2c67870759f227cd64e5bf7dcf1a1005.jpgIMG_20190307_150754.thumb.jpg.eadcf3564079daca0401f6468e28ed9f.jpgIMG_20190307_152307.thumb.jpg.2a57220c6ca853ab6e56f7d7bbbb4eca.jpgIMG_20190307_153050.thumb.jpg.8712519a3c2692f153f074c948468dfa.jpgIMG_20190307_153100.thumb.jpg.9a6ad34b80e49f9b536b3e8c31502f25.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak světla konečně zprovozněna u ferda25. Lehce přes 2 hodiny práce na kódování. Problém byl ve mnou špatně pochopeném zadání, jak zapojit nové vodiče, a pak diodové blatníkové blinkry - prostě Rapid si s LEDkama v blinkrech nerozumí. Tyhle dvě záležitosti nás trochu zpozdily.
Takže bi-xenony u MR2013 jde oživit vč. třeba dodělaného světelného asistenta, jako u mě. Předpoklad je, že v autě musí být BCM 7H0937090D, to celou akci případným zájemcům o výměnu světel prodraží o cca 3500 Kč.
To, že při potkavacích světlech a puštěných blinkrech obrysovky nezhasnou úplně, bych za nějaké velké mínus nepovažoval. Světlo blinkru je dost ostré, takže člověk ani moc nepostřehne, že tam v mezeře svítí nějaká bílá. Některá auta mají žárovkový blinkr tak blbě umístěný, že skoro není přes svit hlavních světel vidět, že tam něco bliká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď jsem trochu zmatený, myslel jsem že když dám novou jednotku a nakoduji to, tak že při blinkrech bílá pohasne ?? Jaký je tedy rozdíl v tom před zapojením a potom? Led pásek mi svítí i bez jednotky a zapojování kabelu. akorát to v autě hází chybu žárovky když pustím blinkr. A nezjistil jsem jak změnit  nastavení aby mi svítil spolu s potkavacim světlem. Buď svítí led pásek nebo bixenon. Což by se dalo obejít buď prepinovanim nebo natáhnout o jeden kabel víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mno, partner by primárně měl inzerovat své stálé služby v příslušné sekci - přesně tak, jak je uvedeno v tom článku č. 4 pravidel fora. Pokud hodláš vyvěšovat různě po foru odkazy na jednotlivé inzeráty v bazaru, kde teď prodáváš světla, a navíc, když už rovnou tvrdíš, že to nebude za chvíli aktuální, tak to si myslím neprojde. Nicméně tuto věc předávám administrátorům fora k řešení. Tady to už dále řešit nebudeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím Vás, také zvažuji pořízení nových LED světlometů (5jb941015c 5jb941016c). Pročítal jsem celé vlákno a jen se chci ujistit. Mám Rapida zakoupený minulý rok jako roční vůz, takže MR je to buď 2016 nebo 2017. V každém případě mám v mlhovkách LED denní svicení. Jak moc složité bude zprovoznení techto světlometů? Bude stačit jen přehodit lampy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí se zavést vodiče od DLR v mlhovce na volný pin 4 v konektoru světla. No a pak holt zajet do Strakonic, kde ti ferda25 zapojí dva vodiče do BCM a tu ti nakóduje. Možná se u elektriky z FIII (tedy jednotky 6C0 937 XXX) už vodiče K BCM netahají a jen se kóduje. To by ale muset říct on nebo ten, kdo tohle už absolvoval.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem jen tak ze zvědavosti napsal do AS ohledně montáže nových LED světlometů, zda mi to provedou. Odpověď mě v podstatě nepřekvapila, ale spíše zaskočila, že můj vůz byl vyroben a homologován s halogenovými světlomety, tudíž mi nemohou vyhovět v mé žádosti, že by to bylo proti předpisům s následky z toho vyplývajícími ...

Teď mě tak napadlo, nebudu mít pak problém na STK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V TP nikde není jakými světly je auto vybaveno a pokud dané osvětlení splňuje požadavky (homologace pro daný model, homologace daného zdroje pro daný světlomet a pokud to vyžaduje tak nivelace a ostřikovače (není případ Rapida) ), tak na STK by problém být neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud má vozidlo typu XXX (octavia, superb apod), model typ, kde jsou tato světla osazena z výroby, tak pokud dodržíte díly, které jsou pro správnou funkci potřeba (nebude se nic řezat/lepit), tak vám nemůže ani škodovka nic říci.

 

To co napsala ŠKODA AUTO jsou jen kecy, že to nejde, co mě ale napadá je legislativní problém v tom, že každé auto v nějaké konfiguraci má výši emisí (závislost na váze, poštu el. spotřebičů), součet vykazuje Škoda/VW vůči EU a tady už vzniká diference.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tedy odmítají to co je originál a pasuje do auta tam prostě nainstalovat. Vždyť to nechci po nich zadarmo, jen jsem to chtěl udělat legální cestou.

Jinak mi to nedalo a napsal dalším AS v mém okolí a většinou odpověděli, že to není možné, že auto je homologováno na halogenové světlomety a že kdyby se světla vyměnily, tak by byl vůz nezpůsobilý provozu ... Je to možné?! Taky jsem se setkal s názorem, že nemontují u nich nekoupené díly. Když jsem jsem jim napsal, že ať mi tedy nacení práci a světlomety zakoupené u nich, tak mi napsali, že to prostě provést nemohou ...

Ale zase na druhou strany jsem se setkal s reakci, že by se to dělat nemělo, ale pokud na tom budu trvat, tak zkusí pozjišťovat co a jak, tak jsem zvědavej co z toho nakonec bude.

 

Jinak by mě zajímalo jak je to s tím STK. Pokud tyto LED světlomety budu mít, jak na STK poznají že tam nepatři? Oni mají náhled podle VIN do kompletního rozpadu vozu? Oni na to mají čas řešit, zda světlo, které svítí je to co tam má být? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co píše AS neber vůbec v úvahu. Člověk je rád, že ti opraví "standardní" vadu v záruce, natož od nich chtít něco nestandardního.

Světla jsou homologována pro vůz škoda Rapid, tečka. Jestli tam máš halogen, xenon nebo LED bi-xenon je každému jedno. STK řeší jenom, zda svítí podle předpisů a mají správný sklon (u low xenů rapidu velká cenová výhoda). Jedinej průser by byl, kdyby jsi nabral srnku a AS ti to měl na havarijní pojištění proti srážce se zvěří opravit. By ti tam dali zase ty originál světla a ty už by třeba nemusela svítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě to nechtějí to udělat z nějakého důvodu, stejně jako dokódování výbavy a je marnost to tady řešit. Pokud byl daný typ schválen k provozu se světlem typu A, B či C tak je potom nějaké STK houby jaké máš pokud nemají závadu a stejně to ti nýmandi nemají jak a kde dohledat. Analogicky když si někdo dá na stodvacítku užovku po opravě či renovaci čtyři hlavní světla místo dvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi neřešte dodělávku světel (a čehokoliv) v AS a udělejte si to svépomocí nebo v servisu "Někde vedle". AS mají zákaz od Škodovky cokoliv dodělat na autě nad rámec daného VIN-ka. Jsou za tím čistě peníze, protože nové věci a jejich dodělání zákazník neplatí ŠA ale AS. Navíc je to z hlediska výrobce zásah do konstrukce auta a ŠA za to nechce nést odpovědnost.

A teď zpátky k tématu, prosím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...