Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

V 2. 5. 2019 na 9:42, kozakm napsal:

Pořád si myslím, že jsem to napsal jasně a že jste si z toho vydedukovali to, co jste chtěli, ale to už je teď jedno.

Taky myslím 

proste si to svěřil matlakum ,kteří to proste nedali,ale chtěli to zkusit,navíc si ještě řekli o raketu kdyz neuvádiš cenu.

Kdyz něco neumím tak se do toho nehrabu,vše kolem je alibismus a omlouvání neprofesionalu as.

Kdyby to byl Franta garaznik ten na to ma právo,as nikoli.

Nov

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím vás pánové, také jsem podlehl vůni instalaci xenonů na svého rapida 2016, když tak pročítám tohle téma, je tu několik rozporů. Na začátku někdo tvrdil: koupíš xenony, namontuješ a hotovo. 

Postupně se přidává problém, kdy je nutné přispůsobení BCM. 

A tady bych se chtěl zeptat. Ve svém voze mám dle ETKy BCM (nevím teď číslo), ale je shodná s BCM vozu, který má xenony z výroby, když jsem chtěl aby se v AS podívali zda jde v ODISU, nakodovat z H7 na xenony, řekli že to nejde. Tedy když namontuji xenony, budou jen blikat, nebo to pojede, nebo to bude muset někdo jiný než AS BCM nakodovat, jak to tedy je? Už mám komplet xenony doma a než to rozhrabu, chtěl bych mít jesno. Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím všechny v novém roce, ať vám všechny vylepšení jdou jako po másle. 

Tak jsem sehnal xenon světla na svůj rapid namontoval, přes svátky když byl čas, a jak se tu psalo blikačka byla. Kamarád co dělá ve škodovce mě něco v BCM nakodovat, xenony neblikají, svítí skvěle, ale auto mě hlásí po nastartování "závada světel" a "závada osvětlení SPZ" spz jsou z výroby led a nikdy závadu nehlásily. Nějakou radu, co ještě nastavit v BCM aby to bylo bez závad? Díky 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to hodně střelili od boku, aby tě odradili.... to je přes 50.000Kč. Ale v ETCE je jedno světlo za 525€, což je 1050€, takže to prostě přes palec vynásobili dvěma. A divím se, že ti nabídku vůbec dali, nesmí tyhle předělávky ani nesmí dělat.

V CZ vyjde přestavba svépomocí (u MR 2016 a výše) při použití bi-xenonových světel z e-bazarů na nějakých 630€. Není to málo, ale výsledek za to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

dnes jsem vyměnil halogeny za xenony (1 varianta), ve VCDS jsem změnil z halogen na xenon. Po přepsání a uložení nového kódu hlásí diagnostika chybu U1121 00 [9]. Po nastartování auta xenony mírně blikají. Nevíte co v VCDS ještě nakódovat. Předem všem díky za rady.                                                      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím všechny, kdo se pustil do výměny světel. Mám Rapid Spaceback z 09/2018, takže předpokládám, že pokud to správně chápu tak je to MR2018 (ale nějaký VIN dekodér mi napsal MR2019, jiný zase "Production year 2017" tak netuším :D). Mám chuť si na něj nainstalovat světla s LED páskem (bixenony, pokud jsem dobře pochopil ze všech příspěvků), ale nevím jak moc složité bude tam ty světla nainstalovat. Co se týká manuální výměny světla kus za kus, tak s tím nebude problém, jen nevím jak to bude fungovat s elektronikou. Snažil jsem se vygooglit co je ta BCM jednotka a kde zjistím jaký typ mám, ale nikde jsem to nenašel, mohli byste mi poradit, kde tuhle informaci zjistím? Zároveň, auto je do 2023 v záruce, zajímal by mě Váš názor jestli má cenu to měnit, nebo třeba počkat, až doběhne záruka?

 

Jen pro info, teď mám světla s denním svícením přímo v nich nad blinkrem, viz foto.

Rapid2.thumb.jpg.633bf01d544661ce509ad69e4212addc.jpg

 

Rapid1.thumb.jpg.d28aafc947054abc1cced44e7beb08a8.jpg

Všem díky předem za odpovědi. Nikdy jsem takovýhle věci neřešil, tak se úplně dobře nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně MR je důležité datum výroby, ne prvního uvedení do provozu. Datum výroby najdeš ve velkém TP. Modelový rok začíná obvykle v srpnu.

BCM je řídící jednotka komfortu, tedy to, co má na starosti komfortní funkce auta, nesouvisející přímo s jízdou auta.

V MR po faceliftu je jedno, jakou verzi BCM máš, tedy snad s výjimkou, že by auto bylo úplně holátko ve verzi Active.

Verzi BCM zjistíš tak, že strčíš zrcátko za pedály a za nimi směrem k tobě uvidíš krabičku se třemi velkými konektory a u nich bude nalepené číslo začínající 6C0 937... a nějaké písmeno.

Bude stačit světla nasadit a nakódovat. Což umí ti, co se v tomto tématu v tomto ohledu vyjádřili [emoji6].

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, miklisek napsal:

Ohledně MR je důležité datum výroby, ne prvního uvedení do provozu. Datum výroby najdeš ve velkém TP. Modelový rok začíná obvykle v srpnu.

BCM je řídící jednotka komfortu, tedy to, co má na starosti komfortní funkce auta, nesouvisející přímo s jízdou auta.

V MR po faceliftu je jedno, jakou verzi BCM máš, tedy snad s výjimkou, že by auto bylo úplně holátko ve verzi Active.

Verzi BCM zjistíš tak, že strčíš zrcátko za pedály a za nimi směrem k tobě uvidíš krabičku se třemi velkými konektory a u nich bude nalepené číslo začínající 6C0 937... a nějaké písmeno.

Bude stačit světla nasadit a nakódovat. Což umí ti, co se v tomto tématu v tomto ohledu vyjádřili emoji6.png.

 

 

Tak přesně na tu jednotku se 3 velkýma konektorama jsem koukal, a fotil ale vyfotil jsem jen nějaký štítek kde začíná kód 2Q0.. Zítra za světla vyjedu s autem ven a kouknu tak pořádně s nějakým tím zrcátkem. Jinak ve velkým TP mám jen datum první registrace vozidla 10.9.2018 a pak datum schválení technické způsobilosti 30.8.2018, takže? :D Přijdu si trochu jako blbec :D Jinak jsem ještě trochu pohledal na webu a zjistil jsem, že by se teoreticky z 10. znaku VINka dal zjistit modelový rok. Přikládám obrázek. No jsem si 100% jistý, že 1989 to není, takže by to teoreticky mohlo být MR2019.

 

MR.thumb.png.d35749922a97ccf8a7fe5fa2916a4f2d.png

 

Jinak je to výbava Style. No zkusím zítra mrknout na to BCM, spíš teda pro zajímavost a zkusím sehnat ty světla, pokud budou za nějakou rozumnou cenu a uvidíme. Každopádně, hrozně moc děkuju za rychlou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, miklisek napsal:

Verzi BCM zjistíš tak, že strčíš zrcátko za pedály a za nimi směrem k tobě uvidíš krabičku se třemi velkými konektory a u nich bude nalepené číslo začínající 6C0 937... a nějaké písmeno.

Tak jsem na to koukal a mám tam jen nálepku 2Q0937089A. Tak nevím, jestli koupit nebo ne. Nedokázal by někdo zjistit, jestli s tím ty světla budou fungovat?

BCM.thumb.jpg.3049ee87283be15572938511fef8c724.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...