Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Výměna světel u MR2012-2014 s elektronikou s FII a BCM 6R0 lze nyní pořešit redukcemi, které dělá jeden člen FB skupiny Rapid club Czechoslovskia z Ostravska. Kontakt sdělím přes SZ. 

Redukce je mezi svazek a světlo a bohužel neřeší pohasnutí LED pásku jako parkovačky, takže to svítí pořád plnou intenzitou i při světlech. Jinak funguje zhasnutí LED pásku při blinkru a světelná houkačka při DLR. 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všichni, moc bych vás prosil o radu vubec se v tom nevyznam ale snazim se zorientovat.

Mám Rapida sedan 2014. Mám tam halogeny a chtel bych bi-xenony. Vubec nevim jake koupit abych mohl jen zapojit a bylo hotovo.

Dnes jsem videl rapida ktery mel xenony ktere mi pripominali svetla z fabie, svetlo melo dole pri denim sviceni tecky tak nevim co to bylo za svetla jelikoz rapidove maj vlnku co jsem koukal. 

moc diky za pomoc xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bylo světlo s LED denním svícením, ale s obyčejnou halogenovou žárovkou.

A co si pročíst celé téma.... ? 

Jinak zapojit a jezdit u tvého auta půjde jen při použití xenonů před faceliftem, tedy bez LED denního svícení. 

Existují ale už i redukce na bi-xenony s tím LED páskem do vlnky. Nefunguje jen pohasnutí diod na parkovačky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj. Mám auto z roku 2015 a vyměnil jsem lampy za bi-xenonové. Všechno funguje, kromě směrových světel, protože se zbláznili při běžícím motoru. Existuje způsob, jak to udělat? Jsem z polštiny a doufám, že překladač Google to přeložil dobře;)

Editováno: , autor: Wiktoria Kamińska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jen jestli se jim do světla nedostala voda. Je to tam pěkně blbě řešený, protože víčko, kudy se dává výbojka, je přímo smáčená vodou, tekoucí po blatníku, možné je, že jim netěsní a to je problém. Sám jsem si s tím užil, když jsem ho rozvrtal kvůli chlazení LEDky. Natekla mi voda do světla a LED modul proužku a ŘJ elektroniky světla málem odešla. Taky mě pak pravý proužek přestal svítit úplně a levý problikával.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidávám odkaz na elektroniku ve světlech. 

Řídící jednotka: 4G0907397Q

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/4g0907397q-ridici-jednotka-svetlometu-skoda-26118.html

LED modul vlevo: 5JC941645 (90117315, Valeo B101926-1)

LED modul vpravo: 5JC941646 (90129702, Valeo B101927-1) 

 

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, muzete doporucit nekoho z okoli Brna / Svitav / Prostejova popr. slusne dojezdne okoli, kdo by mi pomohl s vymenou (hlavne kodovanim a pripadnou elektroinstalaci) halogenu za xenony u Rapida 2013 ambition plus (a OFF TOPIC jeste dodelani parkovacich senzoru i vepredu).

 

Dle narocnosti bych pak sehnal svetla predFL nebo FL bixenony s led. 

Dekuji 

Editováno: , autor: md.doxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xenony si vyměníš sám, pokud nejsi mechanicky levý. Je to práce tak na 2,5 hodiny, sundat podběhy a nárazník, vyměnit, namontovat zpět a pak seřídit polohu světel. Kódovat se nic nemusí. Bi-xenony podobné. Zapojení drátů je ale odlišné,  existují na to redukce nebo předělat BCM na verzi Stop-Start. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...