Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

@neo6915 nevim co jsi kde mohl videt ode me, ja to nikde nikdy verejne nedaval , prave z toho duvodu, ze co je ok na jednom aute, nemusi byt ok na druhym aute 🙂   Upravy delam vzdy primo na dane auto, protoze zmeny se muzou lišit auto od auto..at uz kvuli puvodnimu led sviceni v mlhovkach nebo ve svetlech..nebo uz majitel mohl mit nejaky ,,kodovacky" co se tyka prednich svetel z drivejska atd atd.. proto proto to delam vzdy ,, na míru" danemu vozu a nikdy nebyl v nicem problem. 🙂 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, kvetosm napsal:

@neo6915 nevim co jsi kde mohl videt ode me, ja to nikde nikdy verejne nedaval , prave z toho duvodu, ze co je ok na jednom aute, nemusi byt ok na druhym aute 🙂   Upravy delam vzdy primo na dane auto, protoze zmeny se muzou lišit auto od auto..at uz kvuli puvodnimu led sviceni v mlhovkach nebo ve svetlech..nebo uz majitel mohl mit nejaky ,,kodovacky" co se tyka prednich svetel z drivejska atd atd.. proto proto to delam vzdy ,, na míru" danemu vozu a nikdy nebyl v nicem problem. 🙂 

Tak, som to našiel a chcem sa ospravedlniť že som trepal, že tom mám od @kvetosm , mám to odtiaľto https://forum.skodahome.cz/profile/72190-vladahli/, ešte raz sorry @kvetosm

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, wirer napsal:

ziadny mail nemam, ani sukromnu spravu priamo cez forum

moje poznamky su len toto, mozes skusat

 

 

Ahoj, nebolo to cez fórum ani cez súkromnú správu, našiel som nejaký kontakt čo máš na stránke, máš tam elektronické kontakty a tam bol aj ten mail, hotmail.com, inak klobúk dole čo si dokázal s Fábiou, máš môj veľký obdiv a držím palce s Octáviou. Ďakujem za poznámky, skúsim porovnať všetky dokumenty, a sám som zvedavý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

25 minutes ago, neo6915 said:

Tak, som to našiel a chcem sa ospravedlniť že som trepal, že tom mám od @kvetosm , mám to odtiaľto https://forum.skodahome.cz/profile/72190-vladahli/, ešte raz sorry @kvetosm

 

To je v pohodě, se nemusíš omlouvat.. jen mi to bylo divny, ze jsi mohl zrovna tuhle věc někde najít ode mě 🤔 protože jak jsem zmiňoval.. dělám to každému přesně ,,na míru” . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím Páni, po dlhej dobe som si našiel čas do tejto témy pridať príspevok, v prvom rade sa chcem poďakovať  Vladovi @wlado93 za pomoc z kódovaním svetiel, a za autorádio a kódovanie, všetko funguje super :), ďalej chcem tiež poďakovať  wirerovi @wirer za vyhrievanie sedadiel, ďakuje ti hlavne moja polovička :), to je na úvod....Už po nakódovaní svetiel mi to bolo divné že drl pás na bixenónoch svieti nejako do žlta nie na bielo ako u ostatných, aj Vlado si myslel, keď som mu posielal fotky po kódovaní, že mám zapnuté smerovky, a minule keď som bol pri wirerovi tak mi povedal že mu to tiež bolo divné že to drl svieti na žlto a potom mi povedal že mi pravdepodobne odchádza ten led pásik alebo RJ, mám síce "výnimočné svetlá", ale mám dokonca pocit že jeden svieti trochu viac do žlta ako druhý, viete mi poradiť čo ďalej, je to normálne? dá sa to spraviť? alebo nové svetlá? ďakujem za rady a pridávam ešte fotku.

20221201_090733.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neodchází ti pásek. To, co je vidět ve světle, je jen světlovodná trubice, ne řada diod. Vlastní světlo generuje LED modul, který je umístěn dole pod krytem, kudy se mění výbojka. Takže pro výměnu je nutné světlo vynadat ven z auta. 

Škoda Rapid P.P. bixenon + LED - 7

Jsou tam bílé diody pro DLR a oranžové pro blinkr. Nesjpíš ti tedy svítí současně obě barvy, resp. je trochu jsou žhavené nějakým bludným proudem ty oranžové. 

6r-DiL4ZCJTc-bhjK-nLh_HtID8-960.thumb.jpg.af5b87511b1106bc5fe9d0dd77cdd252.jpg

Anebo horší, odešly ti ty diody. Řešili to jeden uživatelé třeba zde: https://www.drive2.ru/l/599497995880236832/ nebo https://www.drive2.ru/l/597085117613080754/

Фото в бортжурнале Skoda Rapid (1G)

 

Čísla modulů jsou:

levý 5JC 941 645, pravý 5JC 941 646, výkonový modul (ŘJ) 4G0 907 397 Q

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz jsem se s tim nekolikrat setkal. Po vymene svetel na Bixenony a naslednem kodovani to taky svitilo slabě a hlavně do žluta. 318304357_703362271067346_2981495321387086969_n.thumb.jpg.418a33d94dce0f9f3e01f9e4af64a843.jpg

Vždy byl vypáleny světlovod nebo jak se to jmenuje..Vypadá to jako váleček 2.thumb.jpg.dabc8d4df351276f6a6c61b27e8bf9f8.jpgTohle je foto uz po castecne oprave , kdy to bylo uz vydlabane od toho opaleneho.  Zde presne co mi majitel poslal, ze udelal..zda to nekomu pomuze  :: ,,Tady na ty fotce je ten svetlovod vydlabanej od toho opalenyho..pak jsem ho uprostřed navrtal a dremlem vybrousil...jako když se opravuje kaz v zubu..."

Led je moc blizko a pak se to vypálí 1.thumb.jpg.b3a85cee865404d0ff18815b6433af1d.jpg

Dá se to řešit vyčištením svetlovodu, obroušením a vyčištěním čipů. - tohle ber jako hodně laicky řečeno, protoze v tom se tak nevyznam..a jen pisu, jak to už někdo řesil, kdo mel stejny problem.. 

Takhle pak vypadal vysledek.. na te fotce to vypada skoro TOP, ale v realu to to není az tak uplne stejny jako kdyz je to uplne v pohode..ale rozdil to urcite je. 317350159_711415256988936_7687858003614276597_n.thumb.jpg.d5c0bec1ee8bb014018295e1ae4c6a3c.jpg

 

Jinak teda určitě doporučuji tohle pri kupovani pozitych svetel zkontrolovat.. jde defakto o povoleni trech sroubku na kazdem svetle. Ona nekdy je cena hodne lakava, ale pak to muze dopadnout takto no. Ono mit svetla za par korun od nekoho koho clovek nezdna, kdyz jinak stoji 2x vic by mohlo byt podezrele 🙂 

Editováno: , autor: kvetosm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ja som tie svetla kupoval z Čiech cez s bazar, stáli ma s prepravou 420 eur obidva, nové stojí cca 500 eur  kus myslím, takže môže byť že cena.....aj na Slovensku som našiel pár za cca 250 eur za kus, pozeral som tie  moduly "levý 5JC 941 645, pravý 5JC 941 646, výkonový modul (ŘJ) 4G0 907 397 Q" na škoda dieloch cca 74 eur za kus, nemajú ich v ponuke ale že ich vedie objednať a RJ vychádza cca 63 eur, neviem teda či tá trubica bude nejako poškodená alebo vypálená ako spomínal kvetosm, uvidíme ale aspoň je to riešiteľné, Ďakujem páni a ak sa mi to podarí vyriešiť pridám foto a moje skúsenosti, pekný deň :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, neni nekdo v okoli Prostejov,Olomouc prip. Brno kdo by mi pomohl s vymenou halogenovych svetel za bixenony. Je to Rapid vyrobeny 4/2017 pred Fl s dennim svicenim v mlhovkach,takze je nutne natahnout i draty s mlhovek do svetel. Bcm 6C0 937 089D.Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím páni, tak po dlhom čase by som rád prispel do tejto diskusie a podelil sa o svoje skúsenosti, konečne prialo aj počasie a kamarát mal voľný zdvihák, tak som sa konečne pustil do opravy svetiel a tak ako písal @kvetosm že je to na 99 % "vypálená trubica" tak ho trochu poopravím je to na 100 %. Myslím že páni s " NDR niekde udelali chybu", tie ledky sú príliš blízko svetlovodu a časom to proste začne vypaľovať do takej miery, že sa ten svetlovod začne dokonca roztápať, bude to vidieť na fotke kde sa vytvorila taká kvapka(slza).  Dopredu som si zohnal použité led moduly bez zahorených lediek (uvidíme koľko vydržia) cena 60 eur za pár na bazos.sk, tie staré sa pokúsim vyčistiť a dám potom vedieť ako to dopadlo. Ten svetlovod som najprv očistil orezávačom a potom som to vybrúsil ručnou frézou, založil som led moduly a hotovo :), ešte čo sa týka prístupu je potrebné zhodiť komplet podblatník a vybrať skrutku ktorá drží svetlo o nosník a plastovú maticu ktorou sa nastavuje svetlo, ja som si najprv odmeral vzdialenosť od vrchnej hrany matice po nosník aby som potom vedel ako hlboko bola matica dotiahnutá, nechcelo sa mi potom riešiť nastavenie svetiel, potom budete vedieť vybrať ten led modul, ktorý držia dve skrutky torx. Inak je to dosť boj odpojiť konektory od led mudulu, ešte že mám malé ruky :). No nakoniec sa to podarilo a výsledok je lepší ako som čakal. Aj keď to sem nepatrí, už keď som mal čas, vymenil som aj smerovky v spätnom zrkadle za dynamické ledky, pridám foto aj video :).

20230319_120521.jpg

20230319_120451.jpg

20230319_120555.jpg

20230319_125819.jpg

20230319_125810.jpg

20230319_154041.jpg

20230319_131559.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, rozhodl jsem se pochlubit svojí přestavbou před FL Rapida na Bi-xenon. Plus přidávám návod jak jsem vyřešil fungování světel je to v podstatě přechodka s nějakým kódováním aby nemrkali blinkry jak se  tu několikrát řešilo. Vše mám popsáno na obrázku jak jsem co kódoval a co jsem jak zapojil.

 

Řídící jednotku BCM mám 087.

 

Jinak místo xenonových výbojek D3S jsem dal do světlometu D3S LED a svítí super.

 

Jediné co nefunguje tak tlumení pásku z denních světel na obrysovky, ale to je známá věc. :D

 

1856787251_Pechodky.thumb.png.ef7c8b49cce8ffc2c8c4910e9717968a.png

IMG_9500.jpeg

IMG_9501.jpeg

IMG_9505.jpeg

Editováno: , autor: Hradlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl bys doplnit hodnoty výkonového odporu a typ té diody? Jak se dlouhodobě hřeje ten odpor na blinkr? Kdysi jsem s tím bojoval u výměny žárovky blinkru za LEDky a nakonec jsem to vzdal, protože se odpor 10 Ohm/25W neskutečně hřál. 

Zajímavé řešení kódování PWM toho blinkru při spuštěném motoru. Redukce, co se dají sehnat, mají toto nějak vyřešené bez kódování nějakou další součástkou, protože jsou plug&shine resp. blikej.  

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpor vážně hřeje hodně zkoušel jsem 6 a 12 ohm 25w proto jsem zvolil cestu že mi rychleji cvaka přerušovač. Jinak vše funguje. Fungují obě hodnoty. Dioda je jak jsem psal v textu Imax 10A 1000V otevírá od 1V usměrňovací. Viz. obrázek. 

O přechodkách vím že jsou plug and shine bude tam pravděpodobně nějaký filtr na tu PWM, ale 4300 Kč mi za ně přišlo hodně ta dioda stojí 5 Kč a jen to člověk musí předělat a nakodovat. 

IMG_9601.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdar chlapi, 

ja teda z těch xenonů nadšenej nejsem, ale nemám je od nova jako třeba miklis.

Vyměnil jsem jednoho rapida s halogenama, ale s žárovkama osram night breaker (kde opravdu byla dost znát změna proti těm co tam byly a podobně pozitivní změna i u dvou moto), za druhého s xenonama skrz čočku rok 2015 - a vidím jen trochu změnu barvy, lepší osvit ne.

Moje teorie je, že ty čočky budou při tom jejich šetření dost mizerná kvalita, bude to nějakej plast (protože kvalitní optika, třeba objektivy stojí i v malém rozměru docela peníze) a bude to časem nějak degradovat, třeba čirost atd. Navíc tyhle ošizený xenony musí mít sníženou svítivost pod 200 lumenů.

A podle mě člověk, kterej ty světla má 8 let tak to postupné pomalé zhoršení nemá moc šanci poznat, jen zase při výměně za nové. 

Názory?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já při přechodu z H7 OSRAM NIGHT BREAKER na xenony DS5 25W/4300K/2000lm jásal. Ten rozdíl BYL vidět. U bi-xenonů je vidět další rozdíl hlavně v dálkovém světle. To se s H15 nedá vůbec srovnat.

Jasně, xenony v OII nebo OIII jsou asi lepší, a nemluvím už vůbec o LED světlech. Zas na druhou stranu nemůže člověk od těch low xenonů očekávat zlepšení na jejich úroveň. Proto to dost lidí řeší třeba LED výbojkou nebo jako já 35W xenonem z Aliexpressu.....  

Je tedy otázka, zda není čočka v tvém RAPIDu nějak zašpiněná, protože to degraduje světelný tok výrazně. A možná bych při pochybnostech, že to svítí blbě, nechal seřídit světla. To udělá hodně. 

Jo a ono je vždy lepší srovnávat intenzitu svícení ve stejných světelných podmínkách. Není totiž tma jako tma..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ty jsi ale porovnaval s night breaker nove xenony, ja 8 let staré a to je mmch věk i tvých teď..P.S. tady je link na článek který tohle řeší a docela potvrzuje mojí domněnku, čočky degradují

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vidim-ze-nevidim-moderni-svetlomety-s-cockou-degraduji-hur-n/r~d7965d109bc911ea842f0cc47ab5f122/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, potřeboval bych poradit. Pořídil jsem si Rapida spaceback.  Jedná se rok výroby 2018. komfort jednotka: 6C0 937 089E Mám přední světla 2XH7+smerovka + denní led svíceni. Nevím jestli je to před FL nebo po FL. Přiznávám, že nevím jaký je v tom rozdíl. Všude se tady píše o výměně za xenonová světla s led denním svícením u starších modelu. A tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo neví, zad by to šlo i u mých světel a jestli by to stačilo "jen" prohodit a zapojit a bylo by to funkční, nebo by se to muselo nějak elektricky dořešit. Děkuji Bohouš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...