Přejít na obsah

Výměna halogenových světel za xenony/bi-xenony u před FL Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Mám třetího Rapida, MR2014 (halogen), MR2015 (halogen) a MR2017 (xenon) a rád bych se podělil o své zkušenosti s tím, jak moc (ne)dobře svítí:

 

MR2014 - běžné halogeny, po výměně za Osram Nightbraker svítili uspokojivě

MR2015 - z výroby svítily o poznání níže, po chvíli přemlouvání technika v servise mi je trochu přizvednul. Nepříjemné ale bylo, že při rozsvícení dálkových světel kužel jak kdyby nenavazoval na to, kde končil svit potkávacích. V praxi jsem měl tedy část vozovky neosvětlenou, takovou černou výseč...seřizovat se potkávací a dálková samostatně nedají. Nevím, jestli to nebylo způsobeno systémem úchytu žárovky, nezdálo se mi, že by ve světlometu držely příliš festovně (žádní pružina na zajištění...). Ani výměna za Nightbrakery nepomohla. 

MR2017 - Xenony svítí rozhodně lépe. Hlavní rozdíl nevidím v tom, že by svítily dál, ale rovnoměrněji a intenzivněji, takže rozhodně doporučuji. Jediná nevýhoda co mě napadá je v tom, že pokud je na autě námraza, tak si halogeny sami zatopí a není potřeba světlomet odmražovat (používám sprej). Se stejným problémem jako u MR2015 jsem se nepotkal, s potkávací s dálkovými tvoří homogenní kužel.

 

Poznámka na konec...nevím, co proběhlo mezi 2014 a 2015 za změnu, ale dřív bylo odmlžení čelního skla puštěním klimatizace okamžité, teď mi to přijde nekonečné a připomíná mi to trochu starou Octavii I, kde byl jen malý výdech uprostřed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě taky souhlas. Xenony nesvítí dál, ale světlo je plnější. A hlavně silné žárovky praskaly po roce provozu.....

Odmlžování skla: možná tam chybí PTC. Koukni se na příslušné pojistky v motoru, jestli je tam máš. Řeší se to tu v jiném tématu. Pokud je tam máš, možná je změna v nasatvení softu. Já každopádně dávám s odmlžováním topení na HI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když u svého Rapida zapnu světla (Xenony) tak v prvním zlomku vteřiny svítí výrazněni, a pak se intenzita o trochu sníží a stabilizuje. Máte to taky tak ?

(opticky z pohledu řidiče je to je podobný efekt, jako když se nivelizují opravdové Xenony,  ale tady není co a jak nivelizovat. Že by nějaká napěťová stabilizace ?)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

zdravím,mám rapida r.v. 9/2013 elgance a po přečtení příspěvků by neměl být problém z výměnou. Mám možnost koupit xenony za dobrou cenu ale bez jednotek.Můžete mi napsat číslo dílu nebo cenu kolik bych ještě nusel vysolit? Díky

Editováno: , autor: rakev
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Klucí, vy se máte, že máte instalaci xenonů plug and light. Mam Toledo a tam je přestavba na full LED velmi nákladná a z hlediska rozchození elektroniky problematická. Tak jsem si nechal zajít chuť. 

Ještě je tu jedna možnost, vyměnit nárazník a kapotu za rapiđáckou a dát tam ty xenony z rapidu. :-) co vy na to? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 4. 2017 na 11:32, Pastelka napsal:

Ahoj pánové, také jsem si udělal radost a pořídil xenony (015A a 016A), dle štítku by měly být vyrobeny v letošním roce. Vše je OK až na jednu věc, vůbec se mi je nedaří vycentrovat ke karoserii ..... Také jste s tím tak bojovali?

Koukám že ti nikdo z nás neodpověděl. Už máš vyřešeno? Já je musel vycentrovat po výměně v servisu, tam se na to vykašlali, byla to hrůza. Je tam několik štělovacích prvků na ustavení. Viz pokyny v DP. Chce si to s tím trochu pohrát. Já to dělal s demontovaným plechem nad světlem, aby šroub C neovlivňoval polohu světla. Když byly spáry OK, namontoval jsem plech zpět a pohrál si s nastavením vzdáleností plastové vložky šroubu C.

xenony.thumb.jpg.d1e7905aade7a9e4b8b2963f9df8c9b6.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
před 7 hodinami, Clerfayt napsal:

Stačí stáhnout z ERVINU el. schéma nového a tarého rapidu s xenony a porovnat.  K tomu si předem sežeň VIN příslušných vozidel pro vyhledávání.  

Spíše jsem to myslel, na někoho kdo k těm vozům má blíž a napadla ho ta myšlenka, když by měnil halogen za xenon použít ten nový, ale podle mě je to ještě moc čerstvé a třeba se bude lišit tvarem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 5. 2017 na 11:33, miklisek napsal:

Koukám že ti nikdo z nás neodpověděl. Už máš vyřešeno? Já je musel vycentrovat po výměně v servisu, tam se na to vykašlali, byla to hrůza. Je tam několik štělovacích prvků na ustavení. Viz pokyny v DP. Chce si to s tím trochu pohrát. Já to dělal s demontovaným plechem nad světlem, aby šroub C neovlivňoval polohu světla. Když byly spáry OK, namontoval jsem plech zpět a pohrál si s nastavením vzdáleností plastové vložky šroubu C.

xenony.thumb.jpg.d1e7905aade7a9e4b8b2963f9df8c9b6.jpg

Děkuji moc Miklisku za odpověď :-) . Pode DP jsem to dělal, 2x jsem měl dole nárazník ..... ale moc spokojený nejsem ta původní světla tam seděla lépe.... Světla jsem koupil nová z druhé ruky, tak možná jsem měl pech a narazil na nějaké vyřazené z Valea pro nepřesnost :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...