Přejít na obsah

Škubnutí při sešlápnutí plynového pedálu


Zavoznik

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
V 20. října 2015 na 20:41, Zavoznik napsal:

Nejsem si jistý jestli ta příčina toho škubnutí je přímo v motoru nebo jestli je někde mezi motorem a kolama.

 

Já si myslím, že příčina je mezi volantem a pedály.

 

Popisovaný jev je naprosto normální. Resp. když řídím jako lama, tak jev pozoruji, když jedu s citem, tak nikoliv.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 21. 10. 2017 na 13:37, Clerfayt napsal:

Já si myslím, že příčina je mezi volantem a pedály.

Popisovaný jev je naprosto normální. Resp. když řídím jako lama, tak jev pozoruji, když jedu s citem, tak nikoliv.

 

Rád bych poprosil chytrolína @Clerfayt jestli by nebyl tak hodný a nepoučil mne, co dělám za volantem toho Rapida špatně. A proč se mi tak chová jenom ten Rapid a u jiných aut se to neděje. Děkuji  předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Je to jak píšete. Nějaké auta to dělají více jiné ne. U rapidu to pociťuji taky. Myslím, že se nemusíte obávat . Je to nepříjemná vlastnost, ne závada. 

Asi to závisí na kombinaci auta, motoru a převodovky. A asi hlavně naladěním řídící jednotky motoru. Řídit motor s dnešní náloží emiyních požadavků neni prdel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Také při přidání a ubrání plynu pociťuji cuknuti Rapid 2016 1.2tsi najeto 30tkm. Řekl bych ze je to normální. Celkove u TSI člověk musí trosku jinak zacházet se spojkou. Pokud si někdo není jistý a mysli si ze by to delat nemělo tak ať zajede do servisu a tam by mu měli během par minut říct. Myslím si ze ze spoda by neměl byt problem to poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Tady Spaceback 1.2 TSI 81kw s manuálem, r.v. 2015

Drobný škubání při puštění a sešlápnutí plynu taky pozoruju, ale jenom při klidné jízdě až na 4. - 6. stupeň. Typická situace, když pluju stovkou po rovince a najednou je tam křižovatka se 70, pustím plyn a za křižovatkou na něj zase položím nohu. Když ho pustím, do vteřiny auto škubne a začne víc brzdit motorem. Když zase lehce přidám, auto zase trochu škubne a začne táhnout. Znát je to ale jenom při tomhle stylu jízdy a s lehkou nohou na plynu. Čím víc na něj šlápnu, tím víc to škubnutí zmizí/není poznat. 

Tohle chování je podle mě jenom naladěním motoru (vstřiky/časování ventilů). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

1,4 TSI 110kw O3 FL 2017, úplně stejný problém při sešlápnutí plynového pedálu auto lehce cukne (neřadím, mám třeba 3 nebo 4 stupeň) následně vidím, že budu muset brzdit a zpomalit, tak už v dálce nejdříve nechám auto ,,dojet,,  bez zmáčknutí spojky, či řazení jen pustím nohu z plynového pedálu, aby auto samo dojelo, a opět cukne vozidlo při úplném vyšlápnutí plynu. Má někdo teda zkušenost jestli je to silentbloky, nebo,, vlastnost, nebo něco jiného auto mám stále v zaruce. Najeto 78 t.km. Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...