Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Zdravim, skusal som hladat podobnu temu aku zakladam ja, ale nenasiel som, tak zakladam teraz. Ako si chranite prednu kapotu v zime pred kamienkami a odletujucim strkom na cestach? Hladam plastove kryty ake su na vacsinu aut, ale nikde som nenasiel na rapid. Co pouzivate vy, a co by ste odporucili? Mam Rapid SB. Dakujem za vase skusenosti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřeším. Jednoduše doufám, že aspoň část lidí má zástěrky, že tam kde jezdím upřednostňují sůl před štěrkem (což ano), a že zima nebude tak tuhá, že by se sypalo v kuse.

 

Na jednu stranu rozumím snaze ochránit lak, ale na druhou stranu nechápu, proč si někdo koupí celkem pěkné auto a pak z něj na půl roku (takže na půl užitné doby) udělá naprosto hnusnej kočár na plecháčích a levných mizerných gumách, s potahem kapoty (v horším případě i proti letním mouchám), zateplením v masce apod. Pak i naleštěná Š120 vypadá lépe, než takhle vytuněné BMW. Nemyslím to na tazatele, ale obecně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

camilio: Také bych si to na auto nedal, ale ve skutečnosti to nevypadá tak zle. Soused s tím jezdil celoročně a přišlo mi to ok. A pokud někomu záleží na tom aby neměl poďobaný lak tak to pro něj je zajímavá volba. Hodně lidí nekouká na machrindex ale na užitnou hodnotu a osobně já taky upřednostňuji to jak se mi v autě jezdí před tím jak vypadá. Tohle má každý nastavený trochu jinak.

 

Nějak nechápu jakou má potah souvislost s kvalitou gum :-) Sám jezdím na plecháčích a gumy co tam mám pravidelně vyhrávají v testech. Možná tě to pobouří, ale origo poklice kolikrát vypadají mnohem lépe než nějaké nepasující hlíny které jsou stejně v zimě pořád špinavé.

 

Chamaco: když pohledáš tak možná najdeš i levnější ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty gumy byly, pravda, trochu off-topic. O kolech už jsme se bavili jinde, nehaním poklice, ale plecháče. Když si na ně někdo dá pěknou poklici, tak OK, ale cenou se zpravidla dostává k ceně celkem pěkných hlín a pak už je to o preferencích daného soudruha. Ovšem plecháče bez poklice jsou hnus, a stejně si to lidi dávají na vymazlená auta, kde si přitom nějakou tu estetiku navíc připlatili. Tam to prostě nedává smysl.

 

Ale s lapankou na mouchy/štěrk nesouhlasím a není to o machrindexu. V normálních podmínkách ten lak nedostane za zimu tak ukrutný kouř, aby plechu hrozila koroze. A jestli to je o užitné hodnotě, kde potom je tedy schovaná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne osobne zalezi na tom aby som nemal hned po prvej zime kapotu dorananu od kamienkou, atd. Auto ma dva mesiace a nechcem nech kvoli par mesiacom vyzera doranane. Na starej fabii mi to az tak nevadilo, ta mala uz par rokov za sebou. Rozmyslam aj nad jednym aj druhym. Este nie som rozhodnuty. Tie folie su fajn, zatial hladam niekoho kto to robi v mojej blizkosti. A porovnam si cenu a kvalitu. Pouzil niekto z vas nejake folie s ktorymi bol spokojny ? Ale tie kozene potahy tiez nie su az take zle. Ale kazdy si robi podla seba a podla svojich priorit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastnej skusenosti mozem popisat o potahu Pantherbra, mal som to nejaky cas (dokonca raz aj pocas celeho roka) na predoslej Audi A3, objednaval som to este vtedy priamo od vyrobcu, ak si dobre pamatam bolo to niekde zo severu, dodanie 1 mesiac. Potah som kupal viac pre zmenu vzhladu auta ako pre funkciu ochrany kapoty. Co sa tyka bordelu, urcite pod potah sa nedostane, velka nevyhoda bola ale na hrane potahu (smerom k celnemu oknu), potah (aj napriek tomu, ze tam mal semisovu krajku) tam vybroval na kapote a ostaval po nom pas po celej sirke kapoty. Vzdy ked ma omrzel potah, tak som musel kapotu prelestit. Potahy su site velmi presne a mocne presivane. Dokonca som si viackrat vsimol, ze po dazdi, ked som potah dal dolu, tak kapota bola sucha. Inak potah som s autom nepredal, pokial by niekto chcel mozem len tak pre ilustraciu nahodit na rapida, samozjrejme nebude pasovat, len teda bude aka-taka predstava...

Editováno: , autor: tapert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neprotirecim si, pisal som o prachu pod semisovou hranou potahu (ta hrana je vyssia po oboch stranach, je to krajka, zakoncenie), len pod tu sa dostaval bordel, dalej nie.  Citaj: "Co sa tyka bordelu, urcite pod potah sa nedostane, velka nevyhoda bola ale na hrane potahu (smerom k celnemu oknu)..."

 

Pozival som potah vyse 3 rokov, viem o com pisem. Tazko ti to opisat, ked si to na aute nikdy nevyskusal, dokaze to byt na kapote tak presne natiahnute, ze to tam sedi ako "rit na serbel". Teraz by som to zhrnul ako vychytavka cias minulych a nieco nevsedne na tu dobu. Asi tolko. Tiez by som to ale uz na auto nedal, z mojho pohladu je to prezitok. Paradox na celom pouzivani bol ten, ze to malo chranit kapotu pred kamienkami ale na druhej strane to robilo uzky skrabanec po celej sirke kapoty. A teraz si neprotirecim, to bol fakt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já viděl 2 verze potahu.

Jedna "severská" ta byla přes celou kapotu fungovala hlavně jako tepelná izolace motoru. Pod ním byla taky nějaká plachta. Tady to bylo fest stažený a asik to účinek mělo, ale u nás.....

A druhá verze byla jen na půl kapoty a to byl pěknej šmejd. Nevím jestli majitel šetřil a co to bylo za výrobce, ale kapota po zimě vypadala jak když ju vezmeš smirkem. Ale hodně asi záleží na výrobci a kvalitě ušití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Woody co proboha řešíš. Ty máš informaci jedna bába povídala a děláš tady tlaky. Už se to léta prodává jako ochrana kapoty, tak to asi nějaký význam má. To už by se to dávno neprodávalo.

Uklidni se frajere.

Mám informace z první ruky. Měli to kluci z OC fora se kterýma se scházím pravidelně.

Když se něco prodává, tak není zaručené, že to má nějaký význam! 

Editováno: , autor: Woody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřešte kvalitu toho co můžete koupit. Pokud se to roky vyrábí a prodává tak to funguje.

 

Pokud si tvůj kámoš koupil levný šunt tak to automaticky neznamená že nemůže existovat výrobek který tu kapotu ochrání. Celkem pravidelně to na autech vídám a třeba můj soused lakýra si to dává na svoji octu taky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne osobne zalezi na tom aby som nemal hned po prvej zime kapotu dorananu od kamienkou, atd. Auto ma dva mesiace a nechcem nech kvoli par mesiacom vyzera doranane. Na starej fabii mi to az tak nevadilo, ta mala uz par rokov za sebou. Rozmyslam aj nad jednym aj druhym. Este nie som rozhodnuty. Tie folie su fajn, zatial hladam niekoho kto to robi v mojej blizkosti. A porovnam si cenu a kvalitu. Pouzil niekto z vas nejake folie s ktorymi bol spokojny ? Ale tie kozene potahy tiez nie su az take zle. Ale kazdy si robi podla seba a podla svojich priorit...

K tomu ti napíšem len, pokiaľ nebudeš mať okolo auta plazmový štít, vždy sa niekde niečo objavý - už je len na tebe ako to môžeš eliminovať, ale zabrániť tomu nejde. Čo funguje u mňa, sú zásterky (docela dobre ochánia boky i zadný nárazník) a to, že sa nelepím jak drbo za autom na ceste ktorá je posypaná štrkom a nechávam si aj 20 metrov odstup.

Ovšem vždy sa nájde nejaký drbo čo potrebuje predbiehať i na posypanej ceste a pichať sa do každej medzierky medzi autami, zpravidla títo drbovia nemajú na aute ani tie zásterky, takže si len pribrzdím a snažím sa len eliminovať tú spŕšku kamienkov a sajrajtu. Ale ako hovorím nevyhneš sa tomu, ani keď dáš na auto neviem aký obludný obal  :kol-46:

Prejazdil som už dve zimy a hodne i na cestách s kamienkovým posypom, a môžem povedať že lak mám stále skoro ako nový, pravidelne voskujem a starám sa a takto to stači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja len dodam, ze Pantherbra to šije velmi dobre, ako som pisal vyssie, je to presné, pasuje to velmi dobre. Material kvalitny. Ako ste načali tuto temu, tak som pozeral ceny, islo to pekne dole. Ak si dobre pamatam, tak v mojom pripade to bolo 110€ aj s postovnym ale bol to masaker, ludia kukali... Jaaaaaaaaj krasne zazitky zo stareho auta, skoda ze sa tak sralo a teraz mam SKODAauto  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...