Přejít na obsah

DSG nebo manual?


signoflife

Doporučené příspěvky

DSG6 zvysuje spotrebu. DSG7 snizuje. Aspon na papire.

 

V obou pripadech jsou to rozdily 0.1 - 0.2, tomu nerikam ze zvysuje nebo snizuje spotrebu. Pokud toto je pro nekoho duvod pro porizeni nebo neporizeni automatu ci manualu, tak by se mel asi lecit. :) Obecne neni duvod proc by mel jakykoliv robotizovany manual jako je DSG mit vetsi spotrebu. Konstrukcne je to normalni manual co radi sam, v pripade DSG dva manualy zkombinovane do sebe.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liší se to podle motorizace, i když ta čísla se mi nějak nezdají. DSG7 má hmotnosti v 1.6 TDI 15kg, v 1.4 TSI 30kg a v 1.8 TSI 20kg. Tady ještě nic divného, ale DSG6 přidává v 2.0 TDI 110kW jen 15kg, zatímco ve vyšší výkonové verzi 140kW celých 50kg. Netušíte někdo, čím by to mohlo být? (údaje beru z návodu k obsluze)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože můj to je truhlíků tady.....hrozný číst tuhle část diskuze! Dobře uznávám, že každý má právo volby a kdo chce DSG, či jiný automat, ať si ho pořídí i za cenu všech jeho "výhod", jako je například větší cena auta, menší možnost mít nad ním kontrolu, větší hmotnost vozu, větší spotřeba, nutnost dalších servisních prací oproti manuálu, omezení kroutícího momentu, menší životnost.... atd.

Pokud je možnost volby, tak si manuál volí lidi, co je řízení baví, rozumí mu a rádi ovládají své auto nejvíc, co to v dnešní přetechnizované době jde... a že je to věc pohodlí je jen hloupí kec. Jediná pozitivní vlastnost automatu je hrkání v koloně, což je věc kterou zrovna většina DSG nezvládá nijak hladce. 

Volba automatu pokud je možnost volby je jen pro ovce co kroutí volantem a auto potřebují na jízdu z bodu z bodu A do bodu B. Cesťáci. Kdo chce, ať si ho pořídí, dobře mu tak! Ale ať si neříká nadšenec... to máte všichni ty Superby jen jako služebáky?

 

To McViper:   Zdravím Tě. Koukám ... jediný nadšený spotrovní řidič, co ví o čem .. píše preferující výkon nad vším ostatním.  My jsme tu jen "ovce" a truhlíci s dvojspojkami.  Přestaň si poklepávat na čelo, protože vidíš kopec a budeš muset .. přeřadit. Mnoho šťastných km ve Tvých .. sportovních vozech, drž se --- :kol-48:     Jak říkal Martin ... moc bych to tu nehrotil jj.  :kol-47: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se " nečepýřil". Každý používá auto k jiným účelům a potřebám. Když si člověk dá vše dohromady z těchto příspěvků, dojde k určitému kompromisu. Vše je kompromis. I manuál a nekonečná odezva na pohyb plynového pedálu. Hold si člověk musí vybrat nejmenší zlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta dlouhá prodleva (reakce motoru) na pohyb plynového pedálu je možná mnohem důležitější z hlediska bezpečnosti než nějaké DSG nebo nějaký manuál. Jak je to vlastně s porovnáním těch reakcí u obou modifikací? Někde jsem čet, že DSG jsou v tomto trochu liknavější - viz úryvek z recenze SIII s DSG: "Také doba mezi šlápnutím na pedál a vlastní akcelerací by se mohla trochu zkrátit. Třeba rozjezd z místa trvá nepříjemně dlouhou dobu. Preferoval bych spojení tohoto motoru vhodného zejména na rychlé dálniční přesuny spíše s manuálním řazením, což ale v kombinaci s pohonem všech kol nelze. Tím ale nechci psát, že by se mi s automatem jezdilo špatně..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 140 kW motorizace máš navíc AdBlue, i když ta močovina je i u manuálu, takže v tom to asi nebude...

 

Nebude, protože 110 kW má AdBlue jenom ve 4x4. U té 140 kW mají AdBlue jak manuál, tak automat, takže ten v rozdílu hmotností žádnou roli nehraje. Nemá někdo vysvětlení, kde se tam najednou vzalo 35 kg navíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ty udaje na papire nebral moc vazne. Jinak DSG6 zvysuje spotrebu kvuli vyssim ztratam ve spojce, kde dochazi k vyssimu treni diky oleji ve kterem se pohybuji spojky. DSG 7 je ve vzduchu a nema ztraty navic oproti manualu.

Editováno: , autor: 5icz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K zakladateli topicu:

 

Je dobře, že jsi měl možnost si zkusit manuál i DSG, navíc pokud ti to finance dovolí tak 140kW motor s DSG by byl (alespoň pro mě) jasná volba.

Hodně štěstí při výběru !

vzal jsem jen 110kW, jednak už dávno nezávodím, jednak při dnešním silničním fašismu aby člověk pořád byl ve střehu, jestli někde někdo nezabukaří. Už to není takový požitek z jízdy, jako dříve. Auto si můžeš koupit jak chceš silný, ale projet se stejně nemůžeš. A jak známo, u nás je většina přestupků zjištěna v místě, kde to nemá logiku hlídat. Kromě výběru výpalného. No a taky počítám s tím, že na tu skoro 140 kW se dostanu po chipu, už se to tu někde řešilo, tento motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

chlapi,resim jeste na posledni chvili prevodovku, auto se jeste nevyrabi. Jel jsem 110kW tdi s manualem, mel jsem ji na cely den a spokojenost. Jenza pak na predvadecce meli 140kW s DSG a skoro od te doby nespim. Byl jsem spise proti automatu, ale tady me docela uchvatil. Mate nekdo dlouhodobe zkusenosti s automaty od skodovky? V kombinaci s ACC a Line as. to povazuji za super komfort.

Mám najeto se Scoutem s DSG 150.000 km bez sebemenších problémů. Jen leju naftu, oleje atp. Kupoval jsem to kvůli ženě aby se nebála řídit. No a po 5 letech si kupuju auto pro sebe a nějak nepřemýšlím o ničem jiném než o DSG. Manuální převodovka mi nechybí, jen když jsem na sněhu tak si přepnu DSGéčko na manuální režim aby mi do toho automat nekecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...