Jump to content

Parkovací kamera


Libor111

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak soudruzi ze Škodovky se moc neukázali.....po zadání kódu do ODISu, vše proběhlo jak má, ale auto stejně dodělávanou originální kameru v servise neukazovalo.....ještě, že dotyčný člen fóra má originální VCDS a já to mohl nastavit po servisu na dálku.

Edited by ferda25
  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kamera funguje i bez kalibrace. Kalibrační hodnoty, které jsem vyčetl z auta z výroby jsou celkem divoké....hlavně zadané rozměry. Bez těchto hodnot jsem to zkoušel prvně kalibrovat jako Audi A3 a to nebylo úspěšné.....I po neúspěšně kalibraci lze vyčíst z jednotky kamery tzv. kalibrační parametry. Zkus je zde vypsat a já je porovnám s tím co tam je z výroby.

Link to comment
Share on other sites

Mě teda kamera nefunguje resp. obraz nevidím. Namontovat sem tam tu origo z příslušenství online nakodoval pres odis a pise mi to chybu bez základního nastavení dam základní nastaveni a program mi to neprovede resp.napíše mi ze je tam chyba.nevím co dělám špatně.

k tem hodnotam zadny tam nejsou ulozeny samy nuly, kdyz sem to vycital z jinyho superba tam tam naky byli ulozeny, jak ty pises docela zajimavy to jo :) ale tam je proste cisto jako kdyz neni parametrizovana ale odis to delal aspon to psal :) 

Edited by dasek82
Link to comment
Share on other sites

Tak to do teď nemají ani opravený...tj. kamera musí zobrazovat(je to špatně nastavené v autě). Opět ukázka neschopnosti Škodovky řešit problémy. Dokážu aktivovat přes teamviewer na dálku.

 

Když se spustí kalibrace po zadání měřených hodnot tak je to vidět i na navigaci....pokud by se spustila kalibrace jak má tak se tam ty hodnoty vždycky zapíší(pokud jsou tam nuly, tak jsi nikdy nezadal vše potřebné k rozběhnutí adaptace). Pokud máš možnost k VW ODISu tak to udělat jako B8 nebo pomocí vlastní diagnostiky v základním nastavení a vyčtených měřených hodnot z auta z výroby a znalosti adaptačních parametrů.

Edited by ferda25
Link to comment
Share on other sites

Jo na vw to funguje to sem dělal ten samej den ale prostě na skode ten program jakoby zamrzne...ve vlastní diagnostice zakladni nastaveni proběhne do fáze 1 do 100% ale pak mi fo vyhodí chybu nevim jako když si nenajde desky vas6350 ty na serizovani...nevíš jak se anglicky jmenujou ty názvy kam se zadávají ty vstupní parametry?tzn výška desky ,délka k nápravě a výška kamery od zeme? Nic jinýho to po mě nechce teda

jinak ta kamera se nespusti ani kdyz se ma kalibrovat takze asi bude problem nekde tam protoze na b8 se to spousti to sem si vsiml

jeste ty hodnoty neco se nafotil z jinyho superba-ne kombi, tenhle je nakalibrovanej

 

post-9854-0-90262900-1453621691_thumb.jp

post-9854-0-43471700-1453621714_thumb.jp

post-9854-0-42221100-1453621731_thumb.jp

Edited by dasek82
Link to comment
Share on other sites

Jak jsem psal, obraz vyřeším na dálku přes teamviewer a nemá nic společného s neprovedenou kalibrací.

 

Pokud si prohlídneš ty obrázky zjistíš velice snadno, že při vlastní diagnostice v základním nastavením zadáváš ty samé údaje......tj. jen zadat ty samé údaje a nastavit desku na ně, aby odpovídaly. Když si projdeš ty údaje zjistíš jen dedukcí, že lze tyto informace snadno dohledat. Pro úspěšnou kalibraci tě i podle tvých fotek bude nejspíše zajímat vzdálenost středu kola zadní nápravy k desce a zde bych to nastavil desku do vzdálenosti: 1759 mm(v měřených hodnotách je 4600 mm a to je součet vzdálenosti mezi osy kol přední a zadní nápravy + této vzdálenosti). Tím bys to měl mít nastavené...ještě prozradím, že výška kamery od země je v hodnotě: FixedValueInputGrounToCamerZ....

Edited by ferda25
Link to comment
Share on other sites

ok napisu sz 

me zmatlo tech 4600 mm to sem si nedal do souvislosti ze je to soucet od desky az k predni naprave...

myslel sem si ze pokud neni udelana kalibrace tak ta kamera nebude vubec fungovat a ono je to trochu jinak 

teamwiever mam s tim problem nebude 

rano sem jeste patral po ty desce na kalibraci a borci si ji udelali sami z kartonu a papiru :)

 

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/316487-wykonanie-planszy-kalibracyjnej-vas-6350/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Oživuji informace nad možností doinstalace kamery.

V servisu mi tvrdí, že stačí ke kameře dokoupit pouze krátký svazek kabelů do kufru dle karoserie auta.

Ostatní kabeláž je údajně připravená.

Můžete někdo potvrdit, že je to opravdu tak.

Děkuji

 

Link to comment
Share on other sites

Mě by spíš zajímalo, jestli je reálné natáhnout ostřik - jestli jde jenom o hadičku, nebo je tam i jiné čerpadlo atd... Protože kameru jsem objednal z výroby, ale dostanu s ní Danajským darem stěrač a to je fakt humus :-)

 

Pokud by šlo dodělat nějak jednoduše kameru s ostřikem, jdu do toho.

Link to comment
Share on other sites

Ostřik je ovládán spolu se zadním stěračem. Tím je dáno vše.

 

Sada ze Škodovky má v sobě potřebnou elektroinstalaci, která je nutné ještě doplnit o svazek do 5 dveří. Rozhodně kabeláž není součást vozu.

 

Ostřik nic neřeší, pokud na kameře vznikne povlak od špíny a soli je nutno jej ručně setřít. Ostříknutí kamery to nevyřeší.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

@Patrik1971 Ten katalog nemusi byt aktualny.....

https://www.carsystems.eu/skoda-superb-iii-3v0-high-line-rear-view-camera-kit-with-guidance-lines,id3171.html

 

z briskoda.net:

An update to the note on compatibility. 

MY18 vehicles will only work with camera 3V0-827-566H.   The camera included in the 3V0 054 634A kit is not compatible and will not code with MY18 vehicles.   Retrofitting to a MY18 or later, the camera, vehicle and boot/hatch harnesses must be purchased separately.   Notes on Skoda parts system for the 634A kit say its applicable to all from 2016 however there is a further note that state 'additional parts are required' (Ie, the other camera) for MY18, effectively making it an extremely expensive wiring harness.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...