Jump to content
Libor111

Parkovací kamera

Recommended Posts

Čo som videl u Kodiaqa tak ten čiary ma a Karoq bude mať asi tiež. Pravdepodobne môže byť kratšia kabeláž ale iné by malo pasovať všetko teda okrem Madla.Našiel som este takéto niečo 

http://www.skoda-parts.cz/produkty/zpetna-kamera-doostrovanim/

A k tomu túto kabeláž ale vôbec neviem či by to išlo

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/3v0054634b-zvazok-el-instalacie-sedan-skoda-29457.html

Kodiaq to ma. Karoq ne - pokud si to nekdo nedodelal sam, to pak mit muze.

Posted (edited)

Dík. A vedel by niekto kod toho zostatku kabeláže?  apropo ta kamera za cca 2,5k CZK môže byť? Resp je to ta istá kamera ako sa predáva pre superb 3  za 300€ ?  myslím kvalitou číslo je iné

Edited by wagrant

Cislo moze byt ine, lebo kamera za 300Eur ma cislo setu (kamera+zvazok+prislusenstvo), tvoj link je len na kameru, ktora ma samostatne svoje cislo. A ak sa nemylim rovnaky diel z roznych koncernovych aut moze mat ine oznacenie....

To je jasné len ide o to či je kvalitatívne rovnaká čo sa týka obrazu. Otázka či je lepšie to kupovať samostatne alebo použiť celú sadu od Kodiaqu alebo Karoqa (ktorý nemá vykresľovanie čiar ) zo správnym madlom a za prepokladu že to bude spolupracovať z MiB jednotkou v aute 

Posted (edited)

není pravda, i O III má a to nejspíš odjakživa, zobrazování trajektorie - vodící čáry

Edited by Aleš_BX

Ales, ale bavime sa o tom, ci su tie tie trajektorie pohyblive, alebo nie.....

• Downvote 1

Posted (edited)

Všechny kamery zobrazují trajektorii, ale low kamery jen staticky a high kamery sledují pohyb(zatáčení) vozidla(tj. naváděcí čáry se stáčí podle natočení volantu). High kamera má jednotku a low ne.

Karoq má jen low kameru z výroby + jiné madlo, které nelze do S3 do 06/2018 použít .

wagrant dostal správné objednací číslo pro svůj vůz a zřejmě i podle poslední soukromé zprávy jen neumí použít google a vyhledat si ho spolu s kabeláží.... 

Edited by ferda25

před 1 hodinou, Wlady1980 napsal:

Ales, ale bavime sa o tom, ci su tie tie trajektorie pohyblive, alebo nie.....

neboj, jsem chápavý... ono totiž to slovo trajektorie samo o sobe vystihuje to, že jsou pohyblivé, nepohyblivá trajektorie není ani na Slovensku i když slovo Trajektória slovenská Wikipedia nezpozná...

co na to tedy česká Wikipedie? Trajektorie (též pohybová křivka) je geometrická čára prostorem, kterou hmotný bod nebo těleso při pohybu opisuje.

Pro Ferdu Mravence : Nevím o tom že by si mi posilal správu ohľadom kamery. Čo sa týka Google tak ja som sa pýtal na rôzne kombinácie ako ušetriť. Viem že presne pre moje auto je nasledovné

Kamera   3V0054634

A zväzok 3V0054634B 

Bol tu spomínaný Kodiaq 566054634 ale nebolo spomínané aké madlo keďže kazdy môže mať iné ja hranaté niekto z guľatými rohmi takže skôr napísať číslo ktoré je ktoré a potvrdiť že to bude spolupracovať a že bude dostatočne dlhý  kábel a pod.prosto to potvrdiť. Myslím si že fórum je tu na to aby sme si jeden druhému pomohli a nie sarkastické poznámky. Ja keď niečo viem tak čo môže pomôcť tak to dám do éteru a neodpovedám v hádankách. Alebo možno treba založiť VIP platenú skupinu kde možno tie informácie dostanem. Takto to je Iba honenie ega

• Upvote 3
    • Downvote 1

Posted (edited)

Ako vidim asi je fakt niekedy lepsie sa nezapajat a len citat, aby sa niektori "veterani" necitili dotknuti......

Len som si ujasnoval, ci sa chapeme.... A OIII urcite kazda "trajektorie" nema.....

Edited by Wlady1980
    • Upvote 2

Z toho si nič nerob tak to proste funguje. Nebol to môj prvý negatívny zážitok čo sa týka informácií. Musíš to brat tak že zadarmo to nebude a zbytok som zhrnul v minulom príspevku. To že mi dá niekto mínus za to že to povieš na rovinu mám vies kde... 

• Thanks 1
    • Upvote 2

před 26 minutami, Wlady1980 napsal:

Ako vidim asi je fakt niekedy lepsie sa nezapajat a len citat, aby sa niektori "veterani" necitili dotknuti......

Len som si ujasnoval, ci sa chapame.... A OIII urcite kazda "trajektorie" nema.....

nemáš pravdu, stačí přemýšlet, neplácat hlouposti a trochu se vzdělávat, ... pokud něčemu nerozumíš, zkus alespoň požádat o radu pana Googla, ať nevypadáš jako neználek... jediný kdo nechápal jsi byl ty...

nikdo se necití za to že někdo něco nezná, ale lidská hloupost a neznalost elementárních věcí je opravdu na pováženou...

zde videm z mé současné O III FL, kde je vidět jasně trajektorie (pohyblivá) a stejně tak to měla i moje před FL O III...

Ty asi fakt nie si v poriadku......Si takto neprijemny a dovolujes si iba na forach, alebo aj v realnom zivote? Lebo ak sa takto spravas stale, tak lutujem ludi v tvojom okoli....

Posted (edited)

před 2 hodinami, Aleš_BX napsal:

není pravda, i O III má a to nejspíš odjakživa, zobrazování trajektorie - vodící čáry

No já se snažím vždy co nejvíc přemýšlet, trochu se vzdělávat a sice ne pana Googla, ale návodu jsem se zeptal. Zde je výsledek:

- ve všech návodech obsahujících zmínku o kameře je do 5/16, kdy byl přidán ostřikovač, uvedeno:

Orientační čáry jsou nepohyblivé, proto se podle zatížení zadní části vozidla
    a sklonu vozovky mírně mění vzdálenost čar za vozidlem.

Kameru jsem v té době v autě neměl, tak třeba někdo doplní reálnou zkušenost.

P.S. nejlepší je být někde z okolí Brna a navážet se přitom do Slováků :doh

Edited by bojler
    • Thanks 1
    • Upvote 1
    • Downvote 1

Jedinou možnou cestu jak ušetřit jsem Ti sdělil, ale ty jsi to zřejmě bohužel nepochopil.

před 1 hodinou, Wlady1980 napsal:

Ty asi fakt nie si v poriadku......Si takto neprijemny a dovolujes si iba na forach, alebo aj v realnom zivote? Lebo ak sa takto spravas stale, tak lutujem ludi v tvojom okoli....

chápu, ze ti vzhledem k věku dělá problém čeština, to já jsem na Slovensku dokonce studoval.... Napsal jsem někde že OIII měla, má a bude mít trajektorie? pro zopakováni jsou to pohyblivé čáry.... Nepsal jsem nejspíš, to platí i pro bojlera, opravdu plodná debata... Moje reakce byla na text, ze jen SI3 a Kodiaq ano a zbytek ne... Fakt si stojíte na vedení?

• Downvote 1

Pochopil. Ale ten odkaz ktorý tu je je na Kodiaq z oblými rohmi. Na Kodiaq z hranatými rohmi ho nevidím keď ho máš tak ho postni. A ďalej som sa pýtal že či nie je možnosť tato  samotná kamera ktorá na hranaté rohy

http://www.skoda-parts.cz/produkty/zpetna-kamera-doostrovanim/

Ale už  neviem či je low alebo high a čo k tomu este všetko treba či sa to vôbec oplatí

před 4 hodinami, Aleš_BX napsal:

Že by? 

před 7 hodinami, Aleš_BX napsal:

Ale prd, mel jsem to (vlastne jsem ty vodici cary nemel), tak to vim jak to u pred FL bylo.

Ok, uznavam, O3FL to tak uz ma, pred FL to nemela.

Karoq to nema (MR 2019), Fabie to take nema, Superb, Kodiaq a O3 FL uz ano.