Přejít na obsah

Úniky oleje z převodovky


xtrack

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové,

dnes jsem musel sundat spodní kryt motoru, chytla se tam větvička, čekalo mě překvapení v podobě potečené převodovky od oleje- převodový a spodního deklu motoru:-( únik cca 3dcl teče to jako kdyby ve spoji mezi motorem a převodovkou, spojka jde normálně, neklouže.

S2 2.0tdi 4x4 CFFB 6Q manuál 37000km rv. 2014

Setkali jste se s tímto někdo? Auto bylo před 7000km na servisce a ti zm.di si toho ani nevšimli:-(

Díky za reakce:-)

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jj je to v záruce,

spíš mě jde o to jestli se s tímto problémem už někdo setkal a co může být příčinou.A taky abyste se chlapi mrkli jestli Vám to taky nechčije☺

Zítra se jdu objednat na servis, je na tom víc věcí na opravu ( klika řidiče-kessy ko, vrže stahovačka řidiče, tento olej a dnes jak jsem umýval jsem si všiml že je popraskaný lak nad 'c' sloupkem)

Pak písnu jak jsem dopadl- v servisu mám známé a jsou šikovní.

Doplňím pro úplnost že letos na jaře mě měnili obě přední světla-špatně svítily

A dieselgate inside ať to máme komplet

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky. Myslím že to dopadne jak píše Suri.

Teče to jako kdyby zepředu a teď mě napadlo, spínač zpátečky není náhodou ve předu na převodovce, směrem ke chladičové stěně?

Takže na 3.11.2015 jsem objednaný na servis, zatím se s tímto problémem nesetkali a varovali mě kluci že bude muset asi převodovka ven, nejdříve se to prej nafotí a pošle do MB.

Na kessy a stahovačku je prej nějaká akce.

Nechci dělat reklamu, ale kdo to máte blízko zkuste Samohýl Vsetín, šikovní technici a opravu ať vám provede pan Sekula, je to pan machr! Dělá motory, převodovky jak manual tak automaty, je to jeden z mála co umí a je ze staré školy☺

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maro2000,

díky za postřeh a za info! Je to olej z převodovky teda po čichu myslím:-)

Je to síla, 1,5 roku staré auto a problémů až to za mrzí a nasere... Při tom myslím že se vždycky k autům chovám slušně (prostě to šetřím) a starám se o ně snad víc než o sebe- slova manželky:-)

Přes to všechno jsem se superbem velmi spokojen a nedám na něj dopustit, tedy na oba dva supíky:-)

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto dnes předáno do servisu v 6.ráno, v 7.hod volali že něco takového ještě u tak mladého auta neviděli Bude se to fotit a posílat do ŠA na expertízu.

Pak písnu jak se celá akce vyvíjí...

PS: popraskaný lak rovněž nafotí a pošlou do ŠA, kessy nečekaně fungovalo a stahovačku vymění...

PS2: OT: Tak jsem si dnes odpoledne vyzvedl náhradní auto, Superb3 2.0tdi 110kw style a ihned jsem vyrazil do Bratislavy. Musím říct že jsem rád že mám S2, na S3 se již podstatě šetřilo a je to znát, ale DCC je dobrý:-)

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, takže včera volali ze Samohýlu že se bude měnit kompletní převodovka i se spojkou a setrvačníkem, protože to teklo na hřídeli mezi motorem a převodovkou a olej se dostal i do spojky- auto ale necukalo a spojka neklouzala.

Díly dorazí zítra a bude se měnit...

Kliku kessy nakonec také mění, nereaguje na odemčení.

Tak trochu jsem zklamán, ale na druhou stranu jsem rád že to servis řeší jak se říká od podlahy a se vším všudy.

Přeji Vám i sobě ať tohle nikdo nemusíme řešit nedej bože po záruce. Pak dám ještě info na kolik celá sranda vyšla, odhaduji tak 50.tis...

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj ,

takže superba mám již doma. Musím uznat že celkový přístup servisu a jednání bylo na špičkové úrovno.

Co mě zarazilo že auto neuvěřitelně ztichlo.

Kolik celá akce vyšla, ani jeden z Vás se netrefil a já už vůbec ne. Toto řešit po záruce tak mě odveze rychlá☺

Měnili převodovku, dvojhmotu, spojku, ložisko, váleček, olej v převodovce, kapalinu, stahovačku u řidiče, kliku u řidiče kessy+lak+ lak postranice+ rámu střechy. Podotýkám že jsem nenašel rozdíly v barvě, dále se měnil PZ bezp. pás, byl z výroby pro levou stranu-kde se stala chyba?☺

Celkem 164 800kč Čili sakra síla....

Co dodat snad je nejhorší za náma a budeme už jen jezdit, to samé přeji i Vám ostatním☺

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...