Jump to content

Poškozený výfuk od vandala - kolik za opravu?


David Jaroš

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych poradit co s mým problémem. Dnes se mi stala taková věc. Ráno jsem nemohl nastartovat a když jsem začal hledat příčinu, zjistil jsem že někdo mi něco udělal s výfukem. Parkuju na ulici před panelákem a asi do něj nastříkal pěnu. Asi něco jako montážní pěna nebo podobnej hnus. Zkoušel jsem to prostřit drátkem a nejde to, asi už zatvrdla. 

Teď mi jde o to, co stím? Půjde to nějak vyčistit nebo se musí dát pryč výfuk a kolik by to asi stálo? Má smysl volat policajty, auto má jen povinný ručení? Neporadil by někdo co stím? Nešlo by to nějak vyčistit nebo kolik by stála oprava? Naštěstí máme dvě auta, ale auto potřebuju do týdne ať je zase pojízdný. Jsem z Liberce. Nebo poraďte slušný servis poraďte. Díky David.

Link to comment
Share on other sites

policajty nemá smysl volat, škoda nepřesahuje 5000 Kč a ani tak by to asi nic neřešilo. Vzhledem k tomu že výfuk má koncovou trubku zahlou směrem dolů, je to komplikovanější. Je otázka zda to je montážní pěna a kam daleko až zajela. Tvrdý drát (svářecí), udělat na konci háček, zkusit protlačit drát pěnou a při zpětném vytahování doufat že se háček zasekne a aspoň něco vytáhne. Druhá možnost, říznout flexou, tu zahlou část dolů a pak stejným způsobem vytáhat pěnu ven. No a třetí způsob, vyměnit koncový díl (1000 - 4000 Kč, dle motorizace, výrobce a karoserie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...