Přejít na obsah

Navigace Move & Fun


Doporučené příspěvky

No vidis, malem bych zapomnel ... ted jsem akorat prijel domu ... Takze:

Jelikoz to oficalne nejde, delate vse na vlastni nebezpeci :)

Pokud budete  aktualizovat mapy pres Fresh, pak ten je nakopiruje zase do pameti navi, protoze ofiko to na SD nejde ...

Vsechny mapy a nfs soubory musi byt stejne verze, z jednoho baliku, zadny mix.

SD karta naformatovana na FAT32 ( uz mate ) na ni vytvorite slozku NAVIGON - velka pismena je nutno dodrzet. v ni udelate slozku map - mala pismena je nutno dodrzet

Cesta bude tedy SD/NAVIGON/map ...

Do te slozky presunete VSE ze slozky navigace/NAVIGON/map ... tu znate, tam jste nahravali mapy.

Pak otevrete slozku navigace/NAVIGON/Settings. V te najdete soubor ApplicationSettingsPathes.xml ... Vyzalohujte si ho kdyby jste neco zmotali ...

Otevrete ho v poznamkovem bloku ( preve tlacitko, otevrit v programu ... )

Sjedete dolu na polozku Map, coz v originale vypada presne takto :

<Map>
    <Path>./map</Path>
    <Path>./map_US</Path>
    <Path>./map_TUR</Path>
    <Path>./map_SAC</Path>
    <Path>./map_PAC</Path>
    <Path>./map_GCC</Path>
    <Path>./map_APC</Path>
    <Path>./map_SAM</Path>
</Map>

Pridate tam radek ktery rekne navi ze by mohla laskave hledat mapove podklady take na SD ze ... a to :  <Path>/Storage Card/NAVIGON/map</Path>

Prosim povsimnout si velkych pismen slozky NAVIGON, jak jsem jiz upozornoval, pokus udelate adresar jinak, nepujde to ...

Finalne to tedy bude vypadat takto :

<Map>
    <Path>./map</Path>
    <Path>./map_US</Path>
    <Path>./map_TUR</Path>
    <Path>./map_SAC</Path>
    <Path>./map_PAC</Path>
    <Path>./map_GCC</Path>
    <Path>./map_APC</Path>
    <Path>./map_SAM</Path>
    <Path>/Storage Card/NAVIGON/map</Path>    
  </Map>

Soubor ulozite, odpojite navi, ta se restartuje a hotovo.

Kdyz neco zmotate tak bude to bude bud psat ze nenalezl mapy a pote se restartuje nebo navi vubec nenajede - bude se pri nabihani restartovat. Nepanikarte, vse jde spravit ...

Mam i nahradni LCD kdyby jste s tim nasrani svihli o zem :)   

Doufam ze to je srozumitelne, kdo by si i na tuto lehkou vec netroufl, muze mi napsat, udelam mu to pres Teamviewer.

Hezky vecer panove ...

 

Dan   

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dane :kol-47::kol-47::kol-47:

 

Jen dodám, že pokud se stahují nové mapy z Fresh, tak nelze stáhnout všechny najednou (právě kvůli řešené malé paměti), ale půjdou určitě stáhnout nadvakrát - samozřejmě před druhým ztažením zbytku map, který se předtím nevešel, uvolnit v navigaci místo přesunutím už stažených map jinam.

 

Řikám to dobře? (nebo je ještě jednodušší řešení?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mazec. Co  s tim asi Garmin zamýšlel,když u starýho Garminu to jde jednoduše a novýho takovej opruz. Pochopil bych,kdyby se to takhle chovalo k pirátským mapám,ale že je stejnej problém u oficielně aktualizovanech map přes fresh,divný. No zkusim tam přidat mapu Usa. Asi většina přes fresh trvale stahovat nebude,málokdo má doživotní aktualizaci. Na uložto je to najednou,ale problém je stejnej.

Jinak pro ostatní, přes Teamwiewer to funguje dobře,danikd tomu rozumí,co by někdo pracně louskal,on má za minutu,pokud on je ochotný,doporučuju.

Dík za odpověď.

Editováno: , autor: lemmy.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dane, nevíš náhodou, co s tímhle - jak jsem už psal prve?

 

V 15. 9. 2017 na 23:52, Sir_Jarek napsal:

Tak jsem ten paket 5 souborů Navigon Europe Fresh Maps MN7 & MN8_Q2-2017 z uložta tak ňák rozchodil nerozchodil. Nový mapy mi to sice nakonec zobrazilo - (bylo třeba vyměnit soubory NFS, nejen MAP, jak jsem se zpočátku chybně snažil...), ale při kliknutí na Moje cíle a dále na Oblíbené, se to pokaždé seklo a nešlo nic - krom restartu či vypnutí dlouhým podržením tlačíta ON/OFF. Zkoušel jsem menší kejkle se soubory NFS, ale pokaždé stejně - seknutí na Oblíbených (jestli to neni tim, že nové NFS nejsou všechny - v paketu je jich méně, než "starých").

Takže jsem nakonec vrátil origo Q2 2016...

 

Psal si před chvílí, že NFS nesmí bejt žádnej mix...

 

Co jsem možná nezkoušel, je smazat úplně všechny staré NFS - mohlo by to bejt tim? Myslim, že jsem pouze vyměnil ty se stejným názvem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a pouzitim klasickych map prijdete o hlasove ovladani, jestli si nekdo vsimnul :) A jsou trosku jine barvy mapy ... Ale to by nas nejak nestvalo ...

 

Edit :  Kouknu se po nejnovejsich mapach, ale bojim bojim, Ty VW brandovane soubory se blbe shani ...

Editováno: , autor: danikd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigaci jsem zakoupil a byla i , byt napodruhe, dorucena. Zatim nemam po ruce to auto, do ktereho to pujde, nicmene kabelem k notasu to jiz pripojit lze a navigace se i zapne. Jen se prepne do modu navigace <--> PC. Da se s ni delat jeste neco jineho v tomto modu? Protoze kdyz ji odpojim, tak to po restartu chce pripojit k autu. Jinak se to dale nehne.

 

Jinak zda se mi, podle casu modifikace souboru, ze mapy jsou prevazne z roku 2013. Tedy nejaky prvni tovarni software...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...