Přejít na obsah

Navigace Move & Fun


Doporučené příspěvky

V 16. 11. 2017 na 8:15, Šutrák napsal:

Start systemu po vybaleni krabice a chvilkovem nabiti z PC pres USB kabel. Zadna jina nabidka, poklepani na display k nicemu nevede. Opravdu to poprve musim asi strcit do auta... Fresh? To je neco od Garminu? Asi si budu muset nainstalovat widle, ze? :-)

 

 

IMG_20171115_194719.jpg

IMG_20171116_080342.jpg

Program Fresh potřebuješ, jde rozchodit i pod Linuxem. Jinak to chodí po zapnutí normálně i jako ruční navigace, když to dáš do auta, navíc to získá funkce palubního počítače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2017 na 8:25, danikd napsal:

Ano Fresh je jen na Widle :) JInak ybch ti musle poslat ejden soubor, das ho do navi a budes mit nabidku na automatickou konfiguraci ( vlozenim do drzaku auta a zapnutim klicku ) a pak rucni, kde si vybres co mas za znacku, motor, atd ... a pak ti to normlane najede i bez auta ...

Pres Fresh to jde vzdy vratit do puvodniho stavu. 

Není pravda, Fresh (na wydle) normálně k plné spokojenosti provozuji ve Wine na Linuxu. Pokud Fresh navigaci pod Linuxem nenajde, je třeba změnit v nastavení Wine příslušný disk jako "disketa", restartovat Fresh a vše maká!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 11. 2017 na 18:30, danikd napsal:

No vidis, malem bych zapomnel ... ted jsem akorat prijel domu ... Takze:

Jelikoz to oficalne nejde, delate vse na vlastni nebezpeci :)

Pokud budete  aktualizovat mapy pres Fresh, pak ten je nakopiruje zase do pameti navi, protoze ofiko to na SD nejde ...

Vsechny mapy a nfs soubory musi byt stejne verze, z jednoho baliku, zadny mix.

SD karta naformatovana na FAT32 ( uz mate ) na ni vytvorite slozku NAVIGON - velka pismena je nutno dodrzet. v ni udelate slozku map - mala pismena je nutno dodrzet

Cesta bude tedy SD/NAVIGON/map ...

Do te slozky presunete VSE ze slozky navigace/NAVIGON/map ... tu znate, tam jste nahravali mapy.

Pak otevrete slozku navigace/NAVIGON/Settings. V te najdete soubor ApplicationSettingsPathes.xml ... Vyzalohujte si ho kdyby jste neco zmotali ...

Otevrete ho v poznamkovem bloku ( preve tlacitko, otevrit v programu ... )

Sjedete dolu na polozku Map, coz v originale vypada presne takto :

<Map>
    <Path>./map</Path>
    <Path>./map_US</Path>
    <Path>./map_TUR</Path>
    <Path>./map_SAC</Path>
    <Path>./map_PAC</Path>
    <Path>./map_GCC</Path>
    <Path>./map_APC</Path>
    <Path>./map_SAM</Path>
</Map>

Pridate tam radek ktery rekne navi ze by mohla laskave hledat mapove podklady take na SD ze ... a to :  <Path>/Storage Card/NAVIGON/map</Path>

Prosim povsimnout si velkych pismen slozky NAVIGON, jak jsem jiz upozornoval, pokus udelate adresar jinak, nepujde to ...

Finalne to tedy bude vypadat takto :

<Map>
    <Path>./map</Path>
    <Path>./map_US</Path>
    <Path>./map_TUR</Path>
    <Path>./map_SAC</Path>
    <Path>./map_PAC</Path>
    <Path>./map_GCC</Path>
    <Path>./map_APC</Path>
    <Path>./map_SAM</Path>
    <Path>/Storage Card/NAVIGON/map</Path>    
  </Map>

Soubor ulozite, odpojite navi, ta se restartuje a hotovo.

Kdyz neco zmotate tak bude to bude bud psat ze nenalezl mapy a pote se restartuje nebo navi vubec nenajede - bude se pri nabihani restartovat. Nepanikarte, vse jde spravit ...

Mam i nahradni LCD kdyby jste s tim nasrani svihli o zem :)   

Doufam ze to je srozumitelne, kdo by si i na tuto lehkou vec netroufl, muze mi napsat, udelam mu to pres Teamviewer.

Hezky vecer panove ...

 

Dan   

 

 

Ofiko to na SD kartu jde...... Na SD prázdnou kartu zkopíruješ adresář Navigon z navigace, připojíš navigaci s vloženou SD kartou k PC, program Fresh se tě zeptá, který disk chceš používat (vnitřní paměť přístroje nebo sd kartu), a už to jede....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, danikd napsal:

No vidis, diky za info, bude se to lidem hodit, tot jsem nezkousel, ja pred Fresh nic moc nedelam, jen aktualiazce FW a pak uz ruco ...

Přesněji, připojil jsem navigaci s vloženou čistou kartou přes kabel k PC, (Linux Mint, Wine), u obou disků (navigace i SD jsem v nastavení Wine změnil typ na disketa!). Zkopíroval jsem celý adresář NAVIGON z navigace i na SD kartu. Navigaci jsem odpojil, restartoval. Navigace si na SD kartu zapsala ještě nějaké skryté soubory (.metadata_never_index, .Trashes, a .windows-serial). Po opětovném připojení k PC a spuštění Fresh, při klepnutí na možnost Můj přístroj mně Fresh ukázal oba disky (vnižřní paměť navigace i SD kartu). Zvolil jsem SD kartu, a nainstaloval na ní komplet Evropu, vše funguje jak má! 

Fresh nyní identifikuje i samotnou SD kart jako navigaci a pracuje s ní. Uživatelé Wydlí to budou mít jednodušší o to nastavení programu Wine v Linuxu.... U mne v PC prostě Wydle nejsou a nebudou!!!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak navigace zakoupena, aktualizovány mapy na myslím 3Q/2017, připojena do auta a vše funguje pěkně. Trochu problém mám s kvalitou hovoru přes HF. V autě je slyšet čistě ale na druhé straně je často slyšet takové praskání..no není to čistý zvuk. Spojeno s IPHONE 7. Jak funguje HF Vám? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám takový problém s připojením telefonu přes Bluetooth.. Občas se mi stává, že se telefon na oko připojí, ale když kliknu na spuštění hudby, tak hudba začne hrát z telefonu.. Je jedno jestli přímo z aplikace hudba nebo ze spotify.. Žádným způsobem to nejde přepnout, aby to hrálo z reproduktorů v autě.. a aby to fungovalo, tak je nutné telefon párkrát odpárovat a zase spárovat.. Propojuji to s telefonem Apple iPhone 7. Neřešil někdo podobný problém? :/ 

 

Díky  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No, s novičokem (pokud ho vůbec někdo použil) bysme museli hóódně na východ, taková "skoro cesta kolem světa" - ale nechci tu zavádět politickou diskusi.

 

Jasně, "proč to nevyvíjet někde, kde to nejmíň stojí". Co vím ze zákulisí ŠA od bývalého zaměstnance, tak třeba důvod proč existuje tolik verzí SW řídících jednotek stejného motoru se stejnými parametry - tedy různý SW ale se stejnými mapami, stejným řízením daného motoru, který ale vždy pasuje jen k určité sérii vyrobených aut - tedy důvod je kromě všemožného bránění chiptuningu (nebo přenosu výkonnější verze SW na levnější SW přiškrcený model) ten, že VW "prodává" mnoho verzí SW Mladé Boleslavi, Bratislavě apod. za naprosto nehorázné sumy ("SW je přece potřeba a jeho vývoj je drahý") čímž - i když to koncern VW prodává prakticky sám sobě - vyvádí zisky za hranice kolonií; nejsou tudíž daněny zde nebo na Slovensku, ale v Německu (nebo možná ještě někde jinde, i když pochybuju, protože Němci mají na tohle na rozdíl od nás velmi přísné zákony).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nevite, k cemu je v navigaci ten nfs ECO_EU?

Jinak diky za radu @Bidlo62 ohledne cteni map i z SD karty. Nevim, proc tam ta funkcionalita neni automaticky, kdyz daji tak malou vnitrni pamet.

U jednoho z predchozich navigonu, co jsem mel, to slapalo automaticky i z SD karty.

Prispeju taky postrehem - pokud chcete zachovat i nejake starsi mapy (u mne napr. z duvodu, ze mam Rusko Q2 2012), je to mozne, ale musi se do slozky map nahrat i nektere prislusne nfs: mapdrawer, poicats a phonemeV3_eu. Bez posledne jmenovaneho nebude fungovat hlasove ovladani. Navigace pozna, jaky nfs patri k jakemu mapovemu podkladu. Rozlisit se to na disku samozrejme musi kvuli nemoznosti mit dva soubory stejneho jmena. Ja to resim takto:

Czech Republic.map

Czech Republic_2012.map

...

Russia_2012.map

...

MapDrawer_Skoda.nfs

MapDrawer_Skoda_2012.nfs

...

a pod.

Pak v menu navigace - nastavení - zobrazení mapy - skupina zemí můžete přepínat mapové podklady.

Po vybrání starší/novější mapy se restartuje systém.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže, společnost NAVIGON, která "vyráběla mapy pro Move & Fun, byla pohlcena Garminem, a následně ukočila svoji činnost. Server pro Garmin (Navigon) Fresh už asi měsíc není dostupný, na můj dotaz, jak se bude řešit upgrade map do budoucnosti mi z českého zastoupení Garminu přišla tato odpověď:

Dobrý den, zařízení Move and Fun vychází ze zařízení Navigon a používá mapy společnosti Navigon, na základě jejich licencování společností Škoda. Z tohoto důvodu nelze zařízení aktualizovat skrze aplikaci Garmin Express ani není prodáván či servisován společností Garmin Czech s.r.o., ale pouze zástupci společnosti Škoda.
Jak jsem již uvedl, společnost Navigon ukončuje či již ukončila svou činnost (nemám k dispozici přesnější informace), patrně tak již ani nebude vydávat nové mapy. Jediné informace o zařízení Škoda, které mám k dispozici, jsou uvedeny zde. Vše ostatní je řešeno ze strany společnosti Škoda.

 Provedl jsem i pokus nainstalovat IGO9 do Move & Fun, navigace sice naviguje, ale po nasazení do držáku v autě zarytě mlčí, mluví jen, když ji mám mimo držák.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...