Přejít na obsah

Navigace Move & Fun


Doporučené příspěvky

na uložtu se zadá Navigon 2017  a pak tam je 5 souborů Navigon Europe Fresh Maps MN7 & MN8_Q2-2017 jako části archivu, tedy part1 až part 5 s příponou .rar (ta 5.část má menší velikost). Po stažení je to potřeba rozbalit nějakým unrarem nebo alespoň v totalcommanderu aby z toho byly zcelený soubory. Potom jen přehrát současné soubory v navigaci a mělo by to jet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tyhle soubory jsem stahoval a unraroval. Když ale nahradim mapu ČR nebo třeba Rakous, tak mám na mapě v navigaci prázdný místo - jako by tam ten soubor vyměněnýho státu nebyl... (pokud pokusně nahradim mapu 2016 mapou 2013 (ta byla v navigaci při koupi), tak to jede v poho. Tak jsem myslel, jestli jsem nestáhl špatný soubory (nevím, co znamená to MN7 MN8).

 

Ale když tobě to jde, musím dělat něco špatně já... Napadá mě teď jestli nemusim extrahovat všech 5 souborů najednou...?...(coz jsem nedělal, stáhl jsem jen part1 a part2, chtěl jsem aktuálně jen ČR, nebyl čas...)

Nebo je nutná výměna i jiných souborů, než ve složce "map"? (u 2013/2016 lze prohazovat soubory map libovolně a funguje to vždy) 

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ten paket 5 souborů Navigon Europe Fresh Maps MN7 & MN8_Q2-2017 z uložta tak ňák rozchodil nerozchodil. Nový mapy mi to sice nakonec zobrazilo - (bylo třeba vyměnit soubory NFS, nejen MAP, jak jsem se zpočátku chybně snažil...), ale při kliknutí na Moje cíle a dále na Oblíbené, se to pokaždé seklo a nešlo nic - krom restartu či vypnutí dlouhým podržením tlačíta ON/OFF. Zkoušel jsem menší kejkle se soubory NFS, ale pokaždé stejně - seknutí na Oblíbených (jestli to neni tim, že nové NFS nejsou všechny - v paketu je jich méně, než "starých").

Takže jsem nakonec vrátil origo Q2 2016...

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim,dlouho tu nikdo nebyl,ale zkusim reagovat. Teď jsem stahnul mapy Q3/2017. Stary mapy odinstaloval, vložil nový a vše funguje. Nevim,proč tam byly ke stažení part 1 až 5. Byly identický,tak po rozbalení jsem instaloval jen part 1,vše ok. Navi jsem koupil přes Ebay z Anglie. Provedl jsem zálohu na Fresh, aktualizaci software,nyní mapy,přehodil jazyk. Nějak se mi nedaří změnit logo Seat na Škoda,ani dle návodu. Nejdřív naskočí,ale pak vrátí zpátky na Seat.. Po aktulalizaci se tam objevilo seatácký think blue,ale hlásí,že je možný použít jen v prvně připojenym autě. V menu je možny najít i vin toho prvního auta.Neví náhodou někdo,jak na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,přeinstalace z Seatu na Škoda je plně funkční, moc děkuji danikd za pomoc,kdo umí,umí! Prosím ještě o doplnění,ohledně Fresh. Mám ho naistalované na původní Seat,včetně registrace navigace. Bude mi to nabízet aktualizaci softwaru,vçetně Thik blue,které v továrním nastavení není.Zajímalo by mě,jestli až navi připojim se zobrazí Škoda nebo původní Seat nebo jestli bude nutno fresh odinstalovat a nainstalovat znova s novou registrací navigace.

Moc děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozna to nove jako Skoda PID V2 neni treba odinstalovat ... aktualizace to nabizet bude, nicmene stejne uz asi zadne nebudou - myslim FW ... mapy ano ... Think Blue u Skody neni tudiz nepujde. Jedina sance jak mit funkcni Think Blue je prepnout na Seat nebo VW, s tim ze jde pak zamenit startovaci logo ( na cast bootovani ). Pak budes pouzivat VW/Seat s Think Blue, tudiz i jine barevne schema ... Mezi nama, Think Blue je pekne si zkusit, tak 2 dny, pak si stejne uvedomis ze to je kravina, o nicem nevypovidajici, spise to odvadi pozornost ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, think blue už se tu probíralo,i případná doinstalace,ale pravda,je to blbost. Uvidim,co to po připojení nabídne,mapy asi ne,jen za prachy,ale ty mam nový z ulož to. U Seatu to nabídlo jen aktualizaci softwaru,právě s think blue,ale jinak asi nic.

Každopádně moc díky.

Ještě bych případně otevřel téma navigace,mam starýho garmina,tak porovnávám pro a proti. Rozepíšu to zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze na tom bude stejne, ty skoda/VW/Seat navigace jsou vlastne Navigony 70/71 Premium upraveny pro ty nase anglicaky... Garmin pak koupil Navigon tak se udelala ta Garmin verze, PID V2, coz je vlastne to samy akorat s 2x vetsim pameti a rychlejsim CPU ... Jinak Navigon porad funguje jako podznacka Garmina, nicmene myslim klasicke navi uz nedela, jen aplikace pro mobilni veci. Mapove podklady budou stejne, SW je trosku jiny, nicmene srovnatelny s Garminem, takze velice slusny ... Myslim ze dojedes kam chces :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.obautodily.cz/skoda-citigo-prenosny-multifunkcni-pristroj-move-amp-amp-fun-original-5584cz783/

 

Existuji prosim ruzne verze te navigace? Je jedno, jestli koupim starsi nebo novejsi? Na vyse uvedenem odkaze je zjevne vyprodejova akce. Tak by me to zajimalo. Pac jsem mel v planu to mamine koupit na Vanoce (pripravu ma).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po koupi zaregistruješ a získáš nejnovější mapy. Pak už oficiálně jen za prachy - tušim že 69 Éček za jednorázovou a 99 na 4 roky, je to aktualizace zhruba celé Evropy (škoda že nenabízí za míň samotnou ČR, mě by stačila). Aktualizace SW je zdarma, ale nic novýho mi to nenabídlo.

Jinak jsem jí používal i na tůrách pro případ, že bysme trochu bloudili - sice na mapě neni každej kámen, každá polňačka jako na turistický mapě, ale zjistíš jak jsi od čeho daleko a kterym směrem se pohybuješ; a pokud máš s sebou i turistickou mapu (stačí aplikace mapy.cz kterou jsem měl tabletu bez GPS) zjistíš podle souřadnic i přesnou polohu na mapě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Etka zna jen uz tu novou co je v odkaze na OB .. takze v klidu ...Mam takove tuseni ze po registarci muzes aktualizovat 2x behme jednoho roku ... ale nejsem si jist ... JInak navigace je plne funkcni i v ruce, v jinem aute ... samo bez stavu vozu ... to si bere pres drzak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se přihlásil po přeinstalaci na Fresh. Je to tak,jak psal danikd, poznalo to škodovku, aktualizaci softwaru nenabídlo,je aktuální,pouze nějaké doplňkové freeware. Mapy samozřejmě taky ne,ale dokud je to na uložto k stažení,tak je to v poho. Aktualizace ofiko jsou docela drahý.

Hloupý je,že navi má tak malou paměť,že se tam nový mapy ani nevejdou,musí se umazat státy kam v životě nepojedu. Nevím,pokud by se mapy stáhly ofiko,jestli by se stáhly i na instalovanou mikroSD a navi si tahala mapy odtud. Na starym Garminu co mám, to jde,funguje to jako rozšířená paměť,stejně jako jsem tam přidal mapy Usa,tak je to zobrazilo a fungovaly. U této navigace to asi nejde,nevím. I podle předchozích příspěvků,se zdá,že ne.Zkoušel to někdo?Neni to zásadní problém,spíš námět do diskuze.Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po koupi a registraci chtěl stáhnout aktuální komplet ofiko mapy a nešlo to ani s SD32 - musel jsem ve Fresh odškrtat ty "zbytečný", aby se to do Garmina nainstalovalo. Přitom mám pocit, že jsem někde ještě před koupí auta četl, že by to mělo umět SD využít, nicméně nestalo se tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...