Přejít na obsah

Canton sound system


Doporučené příspěvky

Hoj mam taky Sup III. L,K canton sound system,chci se zeptat ten subwoofer co je v kufru v ty plastovy krabicce po levé straně neda se nahradit necim lepsím? nejakym subem co by vyplnil cely ten levy bocní prostor? koukal sem ze na predchozi verze a octavie se vyraběla skrin ktera tam pasovala ,da se sehnat něco i sem?? to co tam je hraje příšerně děkuju za rady a nápady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych spíš než výměnu wooferu řešil vytlumení dveří, MDF podložky pod repro a případně výměnu repro. Už jen vytlumení a podložení sériových repro udělá malý zázrak. Až potom bych případně řešil zbytek. Woofer ze Sound Systemu jako asi jedinej prvek nehraje úplně zle, ale celek zní blbě právě kvůli reprákům. Toť můj názor. 

 

Já podobnou anabázi absolvoval u OIII a rozdíl je nepopsatelnej.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív zkus určitě vytlumit dveře a podložit repro MDF kroužkama (k sehnání téměř všude). Pak bych zhodnotil změnu a případně měnil repro.

Já měnil repro, ale neměl jsem Sound System. Teď to hraje násobně líp než celej SS, a to jsem zatím dělal pouze předky. Na doporučení jsem bral komponentní repro od MTX.

 

Zkus mrknout na https://www.carmedia.cz/, to je obchod asi největšího odborníka na hifi v ČR, určitě ti kvalifikovaně poradí i třeba co se týká toho wooferu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dobrý den, mám prosbu, zkoušel někdo nahradit Canton sound system jiným externím zesilovačem?

Mám kombinaci Amundsen + Canton, už jsou vyměněné repro, vytlumené dveře, nainstalovaný aktivní subwoofer (vše profesionálně, žádné samodomo)

ale nedokážeme obejít vestavěný DSP zesilovač a použít jiný externí zesilovač.

Z hlavní jednotky totiž jde signál, který je frekvenčně "ošetřený" na míru toho systému Canton.

Potřebuji z hlavní jednotky dostat plnohodnotný výstupní signál, u Superbu II se to prý "odemykalo" přes diagnostiku.

Oslovené autorizáky se zčásti vymlouvají, že to technicky není možné (což není pravda, protože se normálně dá koupit S III s Amundsenem bez Cantonu)

a zčásti se odvolávají na výrobce, který si prý takové zásahy nepřeje, cituji z mailu

"Omlouvám se, ale bohužel Vám nemůžeme pomoct. Tato úprava byla možná na předchozím modelu, ale na novém Superbu nebude možná v autorizovaném servisu. Pokud by jsme dělali tuto úpravu museli by jsme vyžádat Škoda auto o uvolnění kodu k novému zesilovači. Vzhledem k tomu, že by se nejednalo o výrobek Škoda tak nám neumožní nakodovani s Vaším vozidlem a zesilovač nebude fungovat."

Předem děkuji za každou užitečnou radu

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Duke650 napsal:

Toho jsem oslovil jako prvního (nakonec jsem skončil v Ahifi Brno)

Od p.Karlovského jsem dostal vyhýbavou odpověď - teď už vím, proč se mu do toho nechtělo

 

Mohu se zeptat na zkusenosti v Ahifi v Brne? A v cem byl problem? ... protoze veta - ted uz vim proc se mu do toho nechtelo - ve me trosku vzbouzi mirnou neduveru se do toho poustet ;)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché, datová sada počítá s určitým typem osazených reproduktorů, pokud bys nabízel řešení musel bys celé auto postavit na kvalitnějších reproduktorech + k ním dopočítat datovou sadu - se správnou měřící technikou tak rok práce a testování( + najít někoho s hudebním sluchem a dostatečně volným časem bude taky něco stát pro finální odladění). Pokud chceme zachovat Canton.

 

Pokud ne, tak se musí od výrobce nového zesilovače dostat data jak jej ovládat řídící jednotkou + překódovat MIB pro nový typ soundsystému + nahrát datovou sadu, která bude správně nastavená pro nový typ soundsystému + testování ve voze. 

 

Určitě zde ještě existuje možnost přepnout MIB do módu klasických reproduktorů + nahrát pro ně datovou sadu. Následně si z toho odbočit pro zesilovač co mě napadne. Jaký bude výsledek je však velká neznámá.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím co je MIB, ale domnívám se, že z "rádia" se dá vyvést frekvenčně neupravený signál. Jak by jinak mohla fungovat konfigurace Amundsen + obyčejné repro bez Canton SS?

Problém je v tom, že autorizáky prý nemají od fabriky svolení přepnout rádio "do pasivního režimu" (tak tomu říkají v ahifi), aby se dal obejít Canton a vést signál klasicky do externího zesilovače.  V Superbu II to přepnutí prý normálně dělali přes diagnostiku.

 

 

Jinak zkušenost s ahifi OK, slušný přístup, vše dle domluvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá MIB jednotka = dle tvé řeči: rádio/navigace lze přepnout do stavu o kterém už jsem psal, tj. výstup do klasických reproduktorů(zřejmě v řeči ahifi = pasivní režim).

 

I tyhle přímé výstupy lze ještě dále nastavovat pro typ koncového zařízení(reproduktory, zesilovač).

 

Nastavovat = změnit v kódování + následně nahrát datovou sadu. Servis to nemá zakázané, jen to prostě neumí a k změně datové sady nemá ani znalosti ani prostředky, kterými by to dokázal.

 

Osobně nevěřím, že někdo dokáže vyrobit následně o tolik kvalitnější zvuk než dává Canton. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferdo mockrát děkuji, konečně věcná informace. Výše jsem vložil odpověď jednoho autorizáku, kde tvrdí, že jim fabrika nedovolí "nakódování". Ze tvého příspěvku je jasnější, co tím myslí.

Já ale nechci žádné nakódování, stačí přepnout do stavu pro použití s klasickými reproduktory bez jakékoli datové sady.

Umí to někdo prosím?

Třeba se pletu, ale když se prodává Superb III s Amundsenem bez Cantonu, tak to "obyčejné" MIB nastavení jistě existuje.

 

o zvuku cantonu se nechci hádat. Vidím, jak lowcostově vypadají vymontované origo repráčky, vidím jak vypadá ta srandovní plastová bandaska, které říkají subwoofer, a 3 měsíce jsem poslouchal, jak to celé hraje. Stručně: nehraje to. Výšky bodavé jako jehličky, bas dunivý, rozmazaný, nekontrolovaný.

Vím, jaký zvuk mají moje oblíbené nahrávky v předchozím autě, jaký zvuk mají doma v obýváku.a taky ve sluchátkové sestavě. K tomu má canton ještě hodně daleko...

teď po instalaci repro, subwooferu a vytlumení je to o něco lepší, ale zdaleka ne optimální, protože do nových třípasmových repro jdou jednotlivé složky frekvenčně optimalizované pro původní repro a to prostě není dobře. Např. je evidentní, že origo zesilovač posílá do origo předních repro hodně posílenou basovou složku, jinak by z těch původních měničů basy nedostali. Nové měniče zahrají basy i bez dopingu, takže ve výsledku jsem musel v menu stáhnout bas na minimum a i tak je těch basů ve výsledném zvuku ještě víc než by mělo být

 

Chápu, že se musí sekat náklady, ale ošizený hardware se holt nedá dohnat softwarovým nastavením DSP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

S vydatnou pomocí ferdy (zdravím do Strakonic) a po dnešním finiši v ahifi se dílo zdařilo.

konečná sestava:

https://www.ahifi.cz/zesilovac-gladen-m-line-125-2.html

https://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-sqx-165-3.html

-  https://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer-pioneer-ts-wx120a.html

(tento crunch nebrat, pokud se montuje pod sedačku spolujezdce, na výšku se sice vejde, ale je moc dlouhý https://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer-crunch-gp800.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příplatkový sound systém "věhlasné německé značky Canton" aneb "koncertní síň na kolech" s "působivým výkonem 610 wattů" obsahuje tyto komponenty:

zesilovač D-class noname made in china

Basové měniče noname, brandované jako škoda

středobasové měniče sonavox made in china

výškové měniče sonavox made in china

vše v provedení total low end

ten plastový kyblík aka subwoofer jsem nefotil

Na volném trhu bych za tyto věci nedal víc než 2500

img_20171007_160502.jpg

img_20171007_160550.jpg

img_20171007_160607.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

I já měl rozdělané přední dveře (u OCT III) a mohu potvrdit, že tam je instalovaný taky podobný shit (vše v plastu, minimagnet). Navíc si všimněte, že středobasy z předních dveří mají impedanci 8 ohm, zadní 4 ohm...už na tomto je vidět, že to je splácané už z výroby, jak kdyby to vařili pejsek s kočičkou.... Nechápu, jak se pod toto může taková značka, jakou je Canton, podepsat. Někde jsem dokonce četl, že by to (rozdílné impedance) mohlo poškodit zesilovač, ale to jen prodávám, co jsem nakoupil. Pokud to můžete někdo potvrdit, bylo by to fajn...apropo, kolik má vlastně celý systém (zesilovač) impedanci? 

 

Uvažuji, že ten středobas vyměním za něco kvalitnějšího jako je např. https://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-hg-165sqx-4.html

Dveře mám vytlumené, tak doufám, že toto bude posun k lepšímu. Jen si nejsem jistej, zda-li z toho zesilovače, který je součástí Canton, nejde upravený signál (jen určité frekvence) na ten daný reproduktor. Tzn. jestli vůbec má smysl tam dávat repro, které má lepší frekvenční rozsah (hlavně dolní frekvenční oblast), když by pak zesilovač stejně pustil signál až od 80Hz (repro by zvládlo např 50Hz). Jsem v této oblasti laik, tak se omlouvám všem odborníkům za neodborné názvosloví, ale snad mě chápete :-)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

canton sound system neobsahuje klasickou analogovou výhybku, která se v normální sestavě vyskytuje mezi zesilovačem a komponentními reproduktory a má do každého měniče posílat správnou část frekvenčního spektra

tady je výhybka digitální, pravděpodobně je součástí hlavní jednotky a skrývá se pod názvem "datová sada"

 

co nefunguje: origo rádio + origo zesilovač + nové reproduktory. Proč to nefunguje: protože je do slušných reproduktorů posílán signál, který je frekvenčně optimalizovaný pro podřadné měniče. Výsledný zvuk je zoufalý.

 

co funguje o něco lépe:  origo rádio + dokoupený zesilovač + dokoupené repro - za předpokladu, že ti tam někdo šikovný nahraje jinou datovou sadu. I tak je ale výsledný zvuk kompromisem (fakt nemá na to, co jsem měl v mondeu - a tam to bylo i za méně peněz).

Těch datových sad je jen pár a žádná z nich není zcela "neutrální", každá počítá s tím, že má kompenzovat slabiny továrního laciného hardwaru

 

co by fungovalo o dost lépe: komplet se zbavit továrního rádia, tudíž i datové sady, ale to by už byl fakt velký zásah

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

canton sound system neobsahuje klasickou analogovou výhybku, která se v normální sestavě vyskytuje mezi zesilovačem a komponentními reproduktory a má do každého měniče posílat správnou část frekvenčního spektra
tady je výhybka digitální, pravděpodobně je součástí hlavní jednotky a skrývá se pod názvem "datová sada"
 
co nefunguje: origo rádio + origo zesilovač + nové reproduktory. Proč to nefunguje: protože je do slušných reproduktorů posílán signál, který je frekvenčně optimalizovaný pro podřadné měniče. Výsledný zvuk je zoufalý.
 
co funguje o něco lépe:  origo rádio + dokoupený zesilovač + dokoupené repro - za předpokladu, že ti tam někdo šikovný nahraje jinou datovou sadu. I tak je ale výsledný zvuk kompromisem (fakt nemá na to, co jsem měl v mondeu - a tam to bylo i za méně peněz).
Těch datových sad je jen pár a žádná z nich není zcela "neutrální", každá počítá s tím, že má kompenzovat slabiny továrního laciného hardwaru
 
co by fungovalo o dost lépe: komplet se zbavit továrního rádia, tudíž i datové sady, ale to by už byl fakt velký zásah
Aha,tak to jsou pro mě nové-zásadní informace. Dle Tvého popisu nemá tedy smysl kupovat lepší měniče, byly by to vyhozené peníze a znamenalo by to ještě zhoršení výsledného zvuku. Jen potom nechápu lidi,kteří provedli výměnu měničů a pochvalují si výsledek...že by placebo? Díky za vysvětlení.

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...