Přejít na obsah

Třetí brzdové světlo Spaceback


Dodi 15

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 15. 7. 2016 at 16:01, rasto.p napsal:

A nemáš nejaký papier zo škodovky z tej prvej  výmeny ?

Aby som mohol oponovať, že to nie je len môj problém, ale týka sa to aj iných áut  a  škoda o tom vie.

Tak svetlo v rámci záruky vymenené .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zase bude kauzička "brake light gate". Ze srandy jsem na to taky koukl a už začíná praskat na vlevo dole (praská to zevnitř). Je to sice jen malinkatá prasklinka oproti vám, ale je tam. Pravá strana je OK.

Auto staré 6 měsíců a najeto 3500km. prodloužené sklo.brake light.jpg

Editováno: , autor: Jirka_CZE
doplněno foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim pani, toto bolo moje prve popraskane  v 11/15 menene a teraz som prave uz bol menit aj to druhe svetlo 08/16 takze uvidim kolko toto vydrzi inak auto je 05/14 a servis ziadny problem len to nafotili a potom sme sa dohodli na vymene ktora je na pockanie cca 30min. Mam troch kamosov co maju rapid sb a nikto z nich nema ani prasklinku takze asi takto. A kapotu by som urcite nemenil.

IMG_20151111_105448.jpg

IMG_20151111_105505.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím vespolek, tak jsem se až po 2. výměně začal pídit na netu, jestli jsem v tom sám... hmm... asi "hurá", nejsem.

Rapid Spaceback : u Škodovky hotovo 8/10/2013, v CB-Auto koupeno 16/06/2014, okno krátké.

Bohužel, napoprvé vezla do "domovského" servisu auto žena při 18.000 km na výměnu oleje (říjen 2015) a to světlo jsme hodně "roztřískované" nechali měnit při té příležitosti, poprvé jsme si toho všimli asi v červenci 2015, ale hodně se jezdilo do ciziny a tak se to neřešilo. V servisu si ji nějaký zamindrákovaný erudovaný technik pěkně podal ve stylu :a že za to můžeme sami, a že jako asi bourala, a že kamínek a že "KecůKopec"...  v reálu nikdy myčka, nikdy žádný ťuk -co taky ze zadu v té výšce ťukat?, no nic, páč bylo poznat, že už to nějakou dobu je, reklamaci neuznali, tak jsme se sice neradi ale moc necukali - výměna cca. za litr, a v pátých dveřích při otvírání a zavírání občas něco "cinklo". za jak brzy se to světlo zas rozpraskalo ani nevím, jezdí s ním převážně žena, ale květen/červen 2016 už to bylo zase nepřehlédnutelné.

Letos, když jsem kupoval 2. auto do rodiny, tak jsem si prodejci stěžoval, že není normální u Rapida měnit 3. brzdové světlo každý rok anebo častěji. Ten mě vyzval, ať dodám fotky a že to u Škodovky prověří. Nakonec si to ještě nafotili v servisu sami a v září 2016 (27.000 km) proběhla bezplatná výměna. ...do konce září 2016 má to podruhé měněné světlo prasklinky kolem trysky ostřikovače zas... teď váhám, měnit či neměnit? ... to bych taky mohl být v servisu se světýlkem co 14 dní... jiný dveře nechci, tak uvidíme, jak se to ještě vyvine. světlo sice nejezdí a dokud svítí snad není problém, ale ten rozpraskaný plast je docela ostrý...

fotky jsou před 2. výměnou.

 

omlouvám se předem - offtopic, máme ještě jeden problémek, který hlídáme, vlastně po každém větším dešti se ze Spacebacka stává "ponorka".  ze zadních dveří neodtéká voda, a šplouchá a šplouchá... po odchlípnutí gumy na spodku dveří z nich vyteče možná několik litrů vody, tak až bude pršet tak se jukněte, jestli taky nemáte doma ponorku... :-)

100716-1813.jpg

100716-1810.jpg

100716-1807.jpg

100716-1803.jpg

100716-1801.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu světlu je jedno vysvětlení. Je tam asi nějaké lokální napětí v plastu díky tvaru světla nebo výřezu ve dveřích. Otázka je, kolik detailistů, kteří to mění třeba několikrát za sebou, se už Škodovce sešlo, aby jim to stalo vůbec za to řešit. Nebo to řešitelné není, protože by se musel změnit tvar světla a otvoru ve dveřích a to jde udělat maximálně u faceliftu nebo až nové generace. Jak vidět i nová auta na to trpí, ne jen první MR, takže se nic na těchto dílech od počátku výroby neměnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

Při servisní prohlídce v AS jsem také reklamoval popraskané třetí brzdové světlo. Mám Rapid SB 39/2014. Stálo mě to 2x podpis navíc. Nebyl vůbec žádný problém s reklamací, prý to už na pár autech měnili.

To Jaraa: Myslím, že na to je standardní záruka 2 roky, otázka je jak se nato budou tvářit v AS když se na výměnu bude jezdit každé dva roky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 roky později...
  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...