Přejít na obsah

Výměna Amundsena za Columbus


Doporučené příspěvky

Bildasek09: tipuji, že ano, ale připrav si peněženku, bude Tě to stát cca 10% ceny auta, Columbuse prodávají za nějakých 63,5 tis. CZK, viz. http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/navigacni-system-columbus , což mi příjde naprosto šílené!

+ práce ...

Zkus ještě kouknout na alternativní produkty, ve velikosti Columbuse jsem viděl rádia/navigace kolem 25-30 tis., ale nevím, zda to umí to, co Columbus, včetně zobrazení informací z PP na displeji rádia ...

 

EDIT: Tak na tom ofiko E-shopu mají pouze Columba pro starší verze, takže sorry za lehkou dezinformaci:

Určeno pro vozy:

Octavia II (rok výroby 2008 – 2013) - od KT 45/2008 

Superb II (rok výroby 2008 – současnost)

Yeti (rok výroby 2009 – současnost) do KT 45/2014

 

Zavolej do nějakého autorizovaného servisu...

Editováno: , autor: 4r3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pohodě, díval jsem se, mají jen starší RSN510 nebo jak se to jmenovalo. otázka co vše je potřeba měnit, jestli stačí vyměnit zobrazovací jednotku tedy "display" a nebo je toho víc.

Display se da koupit třeba ebay apod.. ale nevím jestli to bude stačit. Do neoriga radia už moc jít nechi měl jsem sem jej v předchozím autě a neměl jsem dobrou zkušenost, ale možná jsem zrovna natrefil na špatný model kdo ví...

 

UPDATE: Odpoveď servisu na dotaz zda-li lze vyměnit Amundsen na Columbuse:

 

Dobrý den pane ...

 

Je nám líto ale dle informací které nám poskytl mechanik který se zabývá elektroinstalací tak záměna není možná.

 

Tak začínám být bezradný.

Editováno: , autor: Bildasek09
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do nové O3 nebo S3 zatím stále není možnost jak aktivovat oficiálně mapu po instalaci MIB systému, který není zahrnut v rámci originální konfigurace vozu. Nevím zda by se Ti líbilo řešení za pomoci simulace prázdné nádrže.

 

Existuji i další cesty...viz. apg.org.pl

Upozorňuji, že toto řešení považuje PČR za nelegální.

 

Jak už jsem tady někde psal, je to opět ukázka péče o zákazníka ze strany Škodovky, která místo pokud navigace projde ochranou komponent a tím pádem nepochází z trestné činnosti mu zablokuje mapu. Místo, aby umožnila si ji oficiálně pro to auto následně zakoupit.

 

K této navigaci:

http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/navigacni-system-columbus

 

Za tyto peníze prodávat záměrně poškozený produkt se softwarovou chybou(záměrně zapsaný chybný kontrolní součet od výrobce v základní identifikaci HW), která jej po čase provozu poškodí mi přijde ještě mnohem horší poškození zákazníka než celá dieselgate.

 

Tuto chybu obsahují veškeré tyto navigace vyráběné od MR2012 v rámci celého koncernu(VW, ŠKODA, Seat) a instalované do nových vozů.

 

Aktualizace map pro MIB lze vždy najít i zde(není nutné VINko, stačí jen znalost shodnosti systémů u VW a ŠKODA):

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&Page=VW_Europe_Pro_MIB1

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk : sorry, dám si přístě pozor :(

 

Z oficiální podpory škoda mi odpověd taky neodrazila přívětivá:

děkujeme za Váš dotaz a důvěru, se kterou se obracíte na naši informační linku ŠKODA.

 

Možnosti dodatečné montáže, ve Vašem případě možnosti záměny infotainmentu Amundsen za Columbus, je nutné konzultovat s techniky v autorizovaném servisu. Nemáme zde možnost, jak Vám tuto informaci poskytnout, neboť nedisponujeme dílenskou a opravárenskou literaturou k vozům.

 

Tedy začíná to být komplikované, né-li nemožné. jelikož stále nevím jestli bude stačit pouze "ovládací panel" nebo i další věci okolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som nad tym uz spekuloval, ci niekto neskusal vymenit len predny panel z Columbusu, lebo v MR2016 je uz rozlisenie rovnake, takze z hladiska softwaru a podobne by to mohlo fungovat. Osobne mi neprislo rozumne priplacat za columbus 1200E, ale zas takych 200E by som za ten vacsi predny panel urcite dal. Mohol by to niekto skusit a ked to bude fungovat budem prvy co si to pojde dat namontovat k nemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...