Přejít na obsah

Vnitřní osvětlení LED


Cubais

Doporučené příspěvky

Záleží jaký odběr má ta krabička do které to vše zapojíš. A taky jak sám podotýkáš může být chyba v samotném uživateli, ale s tím ti těžko někdo poradí, leda by jsi to nechal na někom zkušenějším a neexperimentoval. Jedno zahoření ve dveřích už tu bylo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě zkusím projít všechny spoje, ale už moc nevím. Krabička:

Parametry:

  • Napětí - 12 V DC
  • Signál - radio 2,5 Ghz
  • Dosah - 30 m
  • Stupeň krytí - IP33 (nevoděodolný)
  • Zatížení - max 288 W 24 A

Bojím se tam dát 25A pojistku, aby to neodnesla krabička. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tvojí znalostí elektriky bys to asi měl nechat na někom, kdo tomu rozumí. Nevím kdes vzal ty parametry uvedené výše, když na fotce jsou na RGB kontroleru napsané jiné. MAX 10A celkem, na kanál MAX 6A. Při 12V ti to dělá maximálně 120W. To stejně nevyužiješ. Jestli máš 40cm LED pásky 9,6W/m, tak má při plném svitu spotřebu 3,84W a proud 0,32A (při 12V) + něco málo si veme RGB kontroler. Jestli ti to vyrazilo pojistku 20A, tak máš něco špatně a měl bych obavy, jestli ti to nezničilo ten kontroler.

 

Používám doma pásky 4,8W/m, 9,6W/m a 14,4W/m, nejvíce tu 9,6W/m a nedovedu si přestavit, že by měla naplno svítít v autě. Stejně jí budeš muset utlumit a tím se proud dále snižuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam uvedeno napětí i 24V což při 10A dělá 240W, pokud je příkon 288W, tak je účinnost zdroje nějakých 83%, zbylých 48W jako ztráty při plném zatížení jsou slušné topení. Kdysi na starém autě jsem měl LED pásek 9,6W/m na osvětlení SPZ a svítilo to víc vzadu jak vepředu, rozhodně bych tam dal něco decentního, jezdit s tímhle v noci bude sebevražda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 4. 2019 na 19:43, MaikyX napsal:

Ještě zkusím projít všechny spoje, ale už moc nevím. Krabička:

Parametry:

  • Napětí - 12 V DC
  • Signál - radio 2,5 Ghz
  • Dosah - 30 m
  • Stupeň krytí - IP33 (nevoděodolný)
  • Zatížení - max 288 W 24 A

Bojím se tam dát 25A pojistku, aby to neodnesla krabička. 

 

Uváděné parametry jsou v rozporu s tím, co je na štítku kontroléru. Tady se uvádí jen napětí 12V a proud max 24A. Už jsem se setkal s tím, že u některé elektroniky (a nemusí to být jen individuální objednávky z Číny) jsou přiložené informace, které evidentně nepatří k výrobku, nebo patří jiné verzi. Věřil bych víc tomu štítku.

 

Zpátky k problému.

- Zkrat LED pásku může být v místě jeho oddělení. V těch místech jsou připojovací / pájecí plošky z obou stran pásky, a pokud se poškodí ta lepící páska, která jediná izoluje pásku od povrchu, může při umístění na kovové plochy dojít ke zkratu.

- Máš správně připojené konektory na LED pásku? Vyzkoušej každý kousek pásku, který máš oddělený zvlášť, ale raději mimo auto. Zkus rozsvítit každou barvu jednotlivě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcu se Vám do tohoto plést, ale pokud ti to dělá takový bordel, určitě bych to proměřil multimetrem, seženeš v pohodě do 400Kč. a doma se to občas hodí.. Zkusil bych změřit kolik tam leze proudu A, odpor, houkačkou spoje na skrat,a tím pádem i správnost zapojení.. ?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo se na to vykašlat. Ono někdy se zdají věci jednodužší než ve skutečnosti jsou. Ta krabička je primárně dělaná na trafo a ne na rozvodnou síť auta. 

A přitom jednodužší by bylo použít osvětlení určené přímo do auta. Ale teda bez cirkusového přepínání barviček. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím, mohl by mi prosím někdo technicky vysvětlit důvod následujícího? V interiéru (Rapid MR2016) jsem vyměnil žárovky za LED (všude Osram, v kufru taková ta "dvojitá placka") a vše v pořádku. Zarazil jsem se však u schránky před spolujezdcem. Ve výchozím stavu se žárovkou kastlík otevřu, svítí, nechám otevřené, auto zamknu a po chvilce to zhasne. Když dám LED (je jedno zdali Osram, nebo to co mám v kufru), tak při stejném scénáři, po zamknutí to nezhasne, ale sníží se  jas, začne to blikat a po další době se to zase naplno rozsvítí. Podotýkám, že když schránku zavřu, tak vše v pořádku zhasne. Jo a je to provedení lampičky s černým krycím plastem vzadu a je tam i nějaký odpor (tlumivka?). Za info předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k čemu tam je? Je to tak, na válečku je mj. napsáno 1N4007.

Obecné info mám, https://www.mylms.cz/11-dioda-druhy-pouziti-parametry/ ale copak v palubní síti je střídavý proud???

Mimochodem, jak jsem to zkoušel, tak jsem asi o něco při vytahování LED panelu "brnknul" a ta dioda zakouřila a je hotovo :-( 

Editováno: , autor: ondra.rs
Doplnění info
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi to same ale se svetlem v kufru. Daval jsem tam ledku a skratnul ti plisky ve kterych je zarovka usazena. Dioda nevydrzela ten proud, je pouze na 1A!

Je to opravdu usmernovaci dioda.

Obecne ja tam proto aby zarovka nesvitila po zavreni kufru, jinac i by mohla lehce svitit.

Vice ze :

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem zklamaný. Poučen z rad na fóru, jsem vyměnil interiér za LED od Osram. Čtecí lampičky OK, ale sufitky prosvítají ... :-( Pěkně mě to štve. Už mě asi zbývá zkusit jen ten nejdražší Phillips :-( Z číny nekupuju rád, a potřebuji 4000K (teplou bílou). Kdyby měl někdo radu, tak budu rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://hadex.cz/k588a-zarovka-led-sv85-8-sufit-12v25w-bilacan-bus-delka-41mm/

 

https://hadex.cz/k588-zarovka-led-sv85-8-sufit-12v2w-bilacanbus-delka-36mm/

 

Nebo další zde https://hadex.cz/_83autozarost-zarovky-zarivky-vybojky-autozarovky-led-sufit-a-ostatni/ důležité je slovo CANBUS vpopisu!

Jsou stejně jako v Číně proto asi ta cena ale budou  hned nebudeš čekat. Měl jsem je ve 2 autech a v poho...

 

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak pokračování akce LED v interiéru - sufitky s CANBUS pořízeny od HADEX a namontovány. Bohužel, nenašel jsem provedení s 4000K, takže interiér je nakonec 6000K. No nechtěl jsem to tak, ale už s tím nic nenadělám. Vše je OK, nic neprosvítá. Mimochodem, nikde jsem to tu tak jasně nenašel, ale když byly všude v interiéru obyčejné LEDky, tak to prosvítalo - viz. příspěvek níže. Zaujalomě, že stačilo jednu z ledek (3x žárovka v přední lampičce a 2x žárovka v lampičce zadní) zaměnit za klasickou žárovku, ozvalo se odněkud jemné cvaknutí (nějaké relé či co) a už nic neprosvítalo. Prostě jak kdyby se všechny vnitřní lampičky chovaly jako jeden okruh.

Co mě však trápí dál, je kastlík spolujezdce. Opět jsem se pokusil instalovat takovou tu "dvojplacku" a opět mi shořela ta usměrňovací dioda!!! Přitom v kufru je s touto plackou vše OK. Nechápu. O nic jsem neškrtl, dával jsem to tam při vypnutém světýlku, fakt nechápu. No nic, tudy cesta nevede. Chtěl bych se proto zeptat, zdali neexistuje celá záměna lampičky. Připomínám, že originál je 3B0947415B. Nepasovalo by tam například toto? https://www.autodilyjimo.cz/led-osvetleni-interieru-audi-osvetleni-dveri-p13853

dsc_0100-204180-600-600-0-0.jpg

foto_detail_small_zoom_26732_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem stejný problém v kufru.

Pořádně se koukni jak led žárovka ti prostě zkratuje obvod.

Původní žárovka měla skleněnou paticí a drátky zvenku. Tady máš ale žárovku která končí plošným spojem a ta ma větší plochu a dotyka se těch plíšků ve kterých je ta zarovka zasažena. Vyřešil jsem to izolackou v místech kde se to dotykalo. Dá se to ověřit tak že si pak vemes měřák a zjistis/pipnes že to nemáš propojené.

Stačí takto ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...