Přejít na obsah

Columbus aktualizace firmware


Doporučené příspěvky

Většina vozidel, která byla na servisu alespoň jednou, by to měla již mít povolené, ale určitě ne všechna, záleží na tom servisákovi. Pokud držíš tlačítko setup 10 vteřin,musí Ti určitě něco vyskočit, nějaká nabídka, a to by mělo být : FM, AM, a verze. Když to nejde, zkus to podržet déle, myslím si, že by to mělo pomoci.10 vtěřin je opravdu dost dlouhá doba.

P.S. A pokud ani po tom to nepude, zkus tvrdý restart - zmáčknutí 4 tlačítek ( obě dvě šipky vlevo, tlačítko i, a k tomu jako čtvrté tlačítko setup ) . A po té opět asi 10-20 vteřin podržet tlačítko setup a mělo by to jít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě prosím jednu poznámku, alespoň si verzi současnou vyfoť do mobilu, všechny stránky, aby jsi třeba nebyl překvapen, když po FW Ti nepůjde nic a budeš to chtít hodit zpět. Někdy to po aktualizaci píše v němčině ( většinou po aktualizaci skokové, tudíž ne na vyšší verzi, ale na verzi o moc vyšší, ale po té hodíš cd s mapama a přepneš na jazyk automatický a normálně jede ) .Vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě prosím jednu poznámku, alespoň si verzi současnou vyfoť do mobilu, všechny stránky, aby jsi třeba nebyl překvapen, když po FW Ti nepůjde nic a budeš to chtít hodit zpět. Někdy to po aktualizaci píše v němčině ( většinou po aktualizaci skokové, tudíž ne na vyšší verzi, ale na verzi o moc vyšší, ale po té hodíš cd s mapama a přepneš na jazyk automatický a normálně jede ) .Vyzkoušeno.

no problém je právě v tom,že ani současnou verzi nevím,tu bych právě chtěl zjistit a taky jakou tam mám nahranou verzi map.já jsem k tomu samozžejmně nějakou dostal,ale pak jsem byl na odblokování obrazu za jízdy a tam mi ten člověk nabídnul přehrání firmware a map,ale to už bylo loni někdy v březnu,prý bych tam měl mít verzi map 8,ale to sám nevím a teď už prý je i v9,tak mě právě zajímá či by mi tam šla na ten stávající firmware nebo ne.

Editováno: , autor: wsharan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti někdo udělal už odblokování obrazu, divím se, že ti neodblokoval i soft.verzi. Proto bych opět doporučoval navštívit toho, kdo to odblokovával a ten by to měl v nastavení sw povolit přes vag. Nic složitého to není.

P.S. Pokud se nepletu, poslední verze map je číslo 8, o 9 nevím, ikdyž to nevylučuji, a pokud o ní víš, prosím zašli odkaz. Rád bych si ji stáhnul, protože jsem si mezi svátky teprve instaloval č.8. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

no to má asi ten co jsem dal náhledy těch obrazovek,ale mě jde o to jak se mám na ně dostat abych toto zjistil.někde jsem se dočetl že by se měl podrřet setup asi 10 vteřin při pustění,ale to mi nejde.

dík za odpověď

Jakmile Ti naskočí FM a ... tak podrž znova setup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravim. chcel by som sa opytat, aky FW je najlepsie do Columba dat?

Existuje aj nejaky zoznam zmien, ktore jednotllive FW prinasaju?

Nerad by som si oddrbal Columba, kedze auto som kupil uz jazdene a neviem napr. ani PIN (ked je ho tu vobec treba, lebo ked som mal predtym megane II, tak napr. po odpojeni radia si pytalo PIN).

A este vie mi niekto dat odkaz na cuvaciu kameru, ktora by aj fungovala? Mam Columba bez TV tuneru.

 

edit : tak sa mi podarilo dostat do service menu, len bolo potrebne drzat dalej tlacitko Setup, aj po nabehnut menu AM, FM.

tu je vypis:

 

SW DVD Drive Version: VW1_C0_C.4.1

HMI XML:  new version - 1.13...

Text file version:  24.04.2009

HW DVDDecoder:  004(0x04)

SW DVDDecoder:  _S0_S7.0

HW DVD Drive Version:  A2C53173871

SW DVD Drive Version:  VW1_C0_C.4.1

HW Radio:  0006

SW Radio:  EUR_CHN_141W

Bootloader Radio:  SW_DNL141T

SW Vehicle:  0x44340016

Bootloader Vehicle: 0x44340001

HW Main:  00010002000501...

SW Main:  /L2.0_P22

Bootloader Main:  00132020

Delivery Part number:  3T0035680A

HW-Version:  H42

SW-Version:  2724

SV SW-Version:  C_EU_9.242_t500

HW Vehicle:  0xC801

 

cize ked som z toho dobre pochopil, mam FW ver. 2724?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim. chcel by som sa opytat, aky FW je najlepsie do Columba dat?

Existuje aj nejaky zoznam zmien, ktore jednotllive FW prinasaju?

Nerad by som si oddrbal Columba, kedze auto som kupil uz jazdene a neviem napr. ani PIN (ked je ho tu vobec treba, lebo ked som mal predtym megane II, tak napr. po odpojeni radia si pytalo PIN).

A este vie mi niekto dat odkaz na cuvaciu kameru, ktora by aj fungovala? Mam Columba bez TV tuneru.

 

edit : tak sa mi podarilo dostat do service menu, len bolo potrebne drzat dalej tlacitko Setup, aj po nabehnut menu AM, FM.

tu je vypis:

 

cize ked som z toho dobre pochopil, mam FW ver. 2724?

Ahoj,tu mas odkaz na kameru,velmi spolakhlivy predajca.,co sa tyk fw tak neviem ti v tomto poradit,iba ze tu verziu mas 2724.

http://auto.bazos.sk/inzerat/37705987/CUVACIA-KAMERA-RNS-510-RNS-315-RCD-510-NOVA-ORIGINAL-VW.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za info a kontakt, volal som tam, ale ako som zistil, trocha sa to predrazi, pretoze na mojom S II by bolo treba aj zvacsovat dieru v kufri, kde ide ta kamera namiesto madla na otvaranie, co je okolo 100-150 eur a samotna kamera 150, alebo s RJ a natacanim tych vodiacich ciar za 300 eur. az tak surne mi ju zas netreba  :kol-44:

radsej za 3 stovky dam namontovat zeder lock  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakoniec som sa rozhodol, ze hodim tam ten VAM R1 a nie zeder  :kol-47:

aj ked to bude drahsie asi o 80 eur bez dph, ale tak snad to stoji za tie prachy  :kol-28:

Tak predsa,preco si sa tak rozhodol??aka bude konecna cena??montovat ti to budu v kalnej??ak hej tak mozme zaist na kafee urcite by si siel cez moje mesto:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...