Přejít na obsah

Columbus aktualizace firmware


Doporučené příspěvky

no este som si co to pogooglil o oboch a vraj skodovka ma dost problem so zederom, kedze to je zasah do volantovej tyce.

no a teraz som volal do skodovky tu v KE a ma zas presviedcal, ze staci namontovat skryty vypinac za desatinu ceny a je to podobne ucinne.

VAM R1 by vysiel aj s dph okolo 450, tajny vypinac montovany priamo v skodovke tak do 50 eur.

ale to uz sme akosi OT v tejto teme  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ved to ze ta tema je ina,uz som to pozeral aj ja,je tu nieco podobne kde by to moderator presunul???Vypinac poznam,ale to by som nechcel,odkedy som sa dopocul o vam tak chcem len to,skodovka povie hocico aby si tam siel a spravili ti to,aby zarizovali.

Co sa tyka firmware::columbus ti slape dobre?mam namysli odozvu ked kliknes ci to trva nejaku sekundu ookial ti naskoci co si stlacil??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Takže jak je to s tím FLASHem Columbuse? Lze nahrát rovnou nejnovější FW aniž by se cokoli pokazilo, hmm?

Mám MR2010 a FW columbuse od té doby neaktualizovaný, co se změní při nahrání nejnovější verze? Naučí to Columba něco nového, změní uživatelské prostředí, .... ?

Díky za odpověď ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja som to robil pred par dnami. prechadzal som z verzie fw2724 rovno na verziu fw4120. zmazalo mi to akurat mapy, ostatne veci ako radia ostali ulozene.

mapy som mal aj tak napalene, takze to nebol problem ich dat nakopirovat spät.

jedna zmena, ktoru som si vsimol je, ze teraz uz mam v menu radia moznost zapnut aj rds a tympadom mi ukazuje nazvy piesni, ktore idu v radiach, to sa mi zda ze v predchadzajucej verzii nebolo.

ine zmeny som nezaznamenal, ale nevenoval som tomu az tolko pozornosti a tiez neviem najst nejaky oficialny zoznam zmien...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den,

 

odhodlal jsem se aktualizovat mapy v Columbusu RNS510 v Superbu II, mám DVD s mapami V12 East Europe. Zjistil jsem však, že mapy běží jen na Columbusu s novějším firmware. No a zde jsem narazil, neboť můj Columbus má verzi firmware 2864, který je dost starý.

 

Delivery part number: 3T0035680A

HW-Version: H71

SW-Version: 2864

SV SW-Version: C_EU_9.252_t1

HW Vehicle: 0xC801

atd.

 

Takže odsouvám aktualizaci map a řeším aktualizaci firmware. Co jsem vygůglil, tak snad nejposlednější verze FW je 4120, někde se uvádí verze 4020/4022/4024/4026/4028. UUF!

 

Každopádně se nedoporučuje instalovat verzi 4XXX, pokud je v Columbusu verze 2XXX, což je můj případ. Verze 4XXX si totiž nevytvoří nějaké oddíly potřebné pro POI systém, ty vytvoří aktualizace na verzi 3800-3910.

 

Aha, takže musím nejprve aktualizovat na verzi 3XXX. Jenomže těch verzí je několik. Jakési 3810, 3810a_noru, pro Evropu, pro oddíly 70-25-5 a já nevím co ještě. Teď jsem samozřejmě v koncích, protože nevím co vybrat, abych si toho Columbusa úplně nedoje...al.

 

Nimrám se v tom moc nebo je to fakt tak složité??

 

Na co se vlastně ptám:

1) Musím opravdu nejprve nainstalovat firmware 3XXX kvůli těch oddílů pro POI?

2) Co u firmware znamená označení 70-25-5 nebo 75-20-5??

3) Na co dalšího je potřeba u výběru správné verze firmwaru dávat pozor?

4) Jaký je nejnovější firmware?

 

Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Ahojda Škodovkáři.

 

Mám na Vás takový zajímavý dotaz... Mám Supa 2010 Columbus a nejde mi odemknou servisní menu. V jednotce 37 na pozici 50 mám nastavenou 1 ale po dlouhem podržení setapu se mi zobrazí pouze FM a AM. Nevíte někdo nějakou radu co s tím prosím? Děkuji moc a Supům zdar... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zapsání hodnoty 1 do kanálu přizpůsobení 50 je nutný restart navigace(současně stisknu: šipka vpravo a vlevo + info(mikrofon)). Následně držím tlačítko SETUP tak dlouho až se dostanu do skrytého menu....po zobrazení voleb FM a AM jej držím dále(tj, nepřerušovaně) a to minimálně tu samou dobu, kterou jsem držel než se mi tyto volby objevily.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zhrniem to aj v tom spravnom topicu -


 


Mal som FW 4120 a nahodil som FW 5238 Update by josi VIM+Testmode integrated odtial - http://goo.gl/HlVGRI


Hlavne pozor na kluc v zapalovani, pokial je tam, nejde to updatnut  :kol-28:


Nasiel som aj nejaky changelog pre verziu FW 5238 - http://goo.gl/gjniSD


Zatial co som postrehol rozdiel medzi tymi dvoma FW je v trocha krajsom spracovani obrazovky parkovacieho asistenta. 


 


p.s.: ak by niekto z KE chcel, vieme sa dohodnut na update.


Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...