Jump to content

Nezávislé topení

homy
 Share

Recommended Posts

Vím že čas který se nastavuje v menu nezávislého topeni je čas jak dlouho bude v provozu nezavisle topeni po spuštění dálkovým ovladacem. A pokud jsem vždy nastavil nějaký čas kdy budu odjíždět tak i kdyz jsem přišel dřív tak nezavisle topeni běželo až do nastavené doby. Dnes jsem opět měl nastavené topeni a když jsem přišel k autu o 5 min dřiv tak topeni běželo. Teplota -10°. Tak nevím...

• 9 months later...

Zdravím,

hledal jsem zde na fóru způsob přidání ovladače k nezávislému topení. (dalšího ovladače, popřípadě nahrazení poškozeného). Něco jsem sice našel, ale krom rad "přes diagnostiku" nic rozumného či uživatelsky snadného.

Takže " Superb MR 2017 2.0 DSG 140kw:

1. potřeba správný ovladač musí být 3V0963511

2. při zapnutém zapalování vyndat pojistku /umístnění obr.1

1.thumb.PNG.de16a1d8c6df466f4ddc0aec37c85ef5.PNG

3. na více jak 5s vydělat pojistku 7.2.thumb.PNG.b25038d108dc10656e1832674704d92c.PNG

4. následně vrátit pojistku a na ovladači do 5s stisknout a držet na ovladači "OFF" dokud nezhasne červená LED na ovladači.

5. už jen kontrola-zapnout a vypnout topení ovladačem.3.thumb.PNG.1602778f7438b8cc843c505947016aee.PNG

hotovo.

Edited by TondaT
  • Upvote 1

A víte někdo, k jaké řídící jednotce se to vztahuje? Když se tu píše o Kodiaqu, Superbu. Měl jsem za to, že jednotka 3Q0 963 513 se používá všude stejná, tudíž i v Octavii. 

Mělo by to teda fungovat stejným postupem přes pojistku i v tomto případě, ne?

Samozřejmostí je, že to půjde přes diagnostiku. Popsal jsem postup "uživatele " a tak jak jsem ho dělal já na svém Superbovi III MR2017. Vlákno je na sup III . Jak je to u jiných vozidel bohužel nevím. Pro toho kdo to chce mít provedeno v servise nebo v garáži přes Odis, VCDS atd. nic nenamítám. Jen mi připadalo podělit se o tuto informaci a popsat. Když by se našel někdo, kdo si to takhle napáruje ovladač, budu rád, že tento použije a potvrdí. Nemám důvod si vymýšlet a nechápu invektivy typu, že se to dělá jinak a dráž...

Ještě jsem našel nějaké informace...  nemám ale ověřeno.  Každý umí snad napsat dotaz prodejci... 

Nový STH Ovladač Webasto chrom edition.

Číslo dielu:

Škoda.....3V0963511
VW.........
3G0963511
Seat........
575963511

LOGO: SKODA

Komunikuje s riadiacou jednotkou 3Q0963513 vo vozidlách.

VW:
Amarok         (2016 -  )
Transporter    (2016 -  )
Golf               (2015 -  )
Passat            (2015 -  )
Tiguan           (2016 -  )
Touran           (2016 -  )

SKODA:
Octavia          (2015 -  )
Superb           (2015 -  )
Yeti                (2015 -  )

SEAT:
Ateca             (2016 -  )

Nový STH Ovladač Webasto chrom edition. Číslo dielu: Škoda.....3V0963511 VW.........3G0963511 Seat........575963511 Komunikuje len s riadiacou jednotkou 3Q0963513 . Nefunguje s jednotkami T90, T91, T91R, T91Lin, T100 VW: Amarok (2016 - ) Transporter (2016 - ) Golf (2015 - ) Passat (2015 - ) Tiguan (2016 - ) Touran (2016 - ) SKODA: Octavia (2015 - ) Superb (2015 - ) Yeti (2015 - ) SEAT: Ateca (2016 - )

Edited by TondaT
  • Upvote 1

• 3 weeks later...

Chalani nechcem kvôli tomu zakladať nový topic. Rozmýšľam nad dorobením webasta. Chcel by som to urobiť ako originál. Je tu niekto kto ma webasto na 206 KW ? Potreboval by som odfotiť stenu za motorom. 

image.thumb.png.2de26f6aaef62bc1467bc40e858cd9fe.png

Mala by tam byť táto trubka. Fotku chcem preto aby som vedel zhodnotiť ako náročné by bolo ju tam dostať a čo všetko by som musel rozobrať. 

Ďakujem každému, kto vie pomôcť. 

Ano to je ono. Dakujem pekne za foto.

Medzitym ma napadlo hladat na nete info aj v inom jazyku ako anglicky a na ruskom drive2 som nasiel zopar clankov ako dorabali webasto do octavie a info je, ze sa tam da urcite dostat. Takze super.

Dokonca chlapik mal 1.8 tsi 4x4 takze skoro to iste. 

• 5 months later...

@JSvoboda
Vůbec to není k ničemu.

Tuto funkci využívám již na třetím autě, a rozhodně to je přínosem, zvláště v těchto vedrech. Odvětrání extrémně přehřátého vzduchu dopředu je velký bonus, uvnitř to může být přehřáté na velmi, velmi vysokou teplotu, když je venku např. 35°C a na slunci k tomu. Zvláště u mého černého auta. Ty rozdíly jsou veliké.

@JirikHL A jaké "...spálené phm..."?!
Co jsi kouřil? Co jiného by to tam mělo prosím asi foukat než vzduch zvenčí, když to je letní funkce nezávislého topení?
Evidentní reakce někoho, kdo NT nemá a neviděl ani z jedoucího Pendolina...

Edited by omicron
  • Like 1
  • Upvote 1