Přejít na obsah

Vyměna Infotainmentu


Doporučené příspěvky

Tak mi dnes skoro po 3 týdnech došla odpověď ze ŠA.: 

Pokud Váš vůz ŠKODA Fabia Combi nemá DAB příjem již z výroby, tak dodatečná instalace tohoto modulu bohužel není možná.

 

Apriori tedy základ, BT, DAB, Souround jsou 4 odlišné HW jednotky. maximálně Souround může být extra krabička.

Takže jakákoliv změně znamená koupi celé jednotky. Samo že pekelně drahou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě spíše dostává ta klamavá reklama škodovky .... levné auto pro běžného člověka .... ano, levné, v základu a čisté holátko ... jen si něco navymýšlíš a hnedka tě stáhnou z kůže ....

Az na to, že zrovna Fabia je prikladem uplneho opaku, velmi priznivych cen u vybavenych verzi, ty klamava reklamo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

takže zatím stále nikdo kdo by měnil Swing za BOLERO ? Já mám předváděčku, takže jsem si nemohl vybírat, je tam vše jak jsem chtěl, jen bohužel místo BOLERa je Amundsen s BT.  Zeptám se asi blbě, ale co vše je teda ještě třeba k těmto 2ma věcem ? http://www.mihocar.cz/radio-display-radia-skoda-fabia-iii-6v0-6v0919604/d-100032-p-5/ a  http://www.mihocar.cz/multimedia-bolero-skoda-octavia-iii-5e0-5e0035812a/d-99897/  (že je to na O3 vim, ale cena pro Fabi bude +/- stejná)...díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže zatím stále nikdo kdo by měnil Swing za BOLERO ? Já mám předváděčku, takže jsem si nemohl vybírat, je tam vše jak jsem chtěl, jen bohužel místo BOLERa je Amundsen s BT.  Zeptám se asi blbě, ale co vše je teda ještě třeba k těmto 2ma věcem ? http://www.mihocar.cz/radio-display-radia-skoda-fabia-iii-6v0-6v0919604/d-100032-p-5/ a  http://www.mihocar.cz/multimedia-bolero-skoda-octavia-iii-5e0-5e0035812a/d-99897/  (že je to na O3 vim, ale cena pro Fabi bude +/- stejná)...díky

Bud rad ze mas amundsen, to je vyssi stupen nez bolero

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

no chvíli jsem o tom taky přemýšlel, ale po všem co jsem si o tom tady přečetl mám dojem, že dneska než si vybrat motorizaci a barvu a typ karoserie, je úplně nejdůležitější zvolit si při nákupu typ infotainmentu a pak až to ostatní :-) 

Co máš za rádio v autě teď ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já BT naštěstí mám a je super, ale Bolero bych radši kvůli většímu a hlavně kapacitnímu displeji, ale za ty starosti a peníze mi to zatim nestojí. Až to někdo uskuteční a napíše nějaký postřehy tak do toho třeba časem půjdu. Myslel jsme že bych to koupil někde jako třeba v MIHOCARu, ale to jsem zavrhnul...to tě vyjdou jen díly na 14K a ani nevíš jestli to bude fungovat. Spíš teda zkusím zjistit jak to je s případným vyndáním swingu s BT co mám, zjištěním nějakýho PINu  (jestli to teda je stále jako to bylo dřív) a pak si nějak spočítám jak by to finančně vyšlo, víc jak 10K nechci aby mě výměna stála....plus taky nevim jak to je s Škoda Surround..jestli to je vázaný na auto nebo nainstalovanej infotainment + to BT atd.....je v tom pro mě zatím mnoho neznámých.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle nějak jsem si to představoval taky, jenže tohle je Octavia a to je trochu něco jiného. Bolero do Fabie je ve dvou kusech.

V palubce je jen panel a jednotka se slotem na SD je vedle kastliku u spolujezdce, je určitě jiný kódování atd. Ale přeju ti hodně štěstí a doufám, že pak hodíš nějakej postup atd, aby ostatní včetně mě, měli z čeho čerpat nápady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferda25: diky za info, ale asi nerozumim uplne reci tveho kmene :(

Chapu to dobre, ze

  • Swing bez BT za Swing s BT ano
  • Swing bez BT/s BT za Bolero ne
  • Bolero za Swing s BT (i tak by se to dalo chapat) - ne - ani nema logiku, proc chtit neco takoveho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Blues za Swing s BT ano
  • Swing bez BT za Swing s BT ano
  • Swing bez BT/s BT za Bolero ne
  • Bolero bez BT za Swing s BT (i tak by se to dalo chapat) - ano(jen to bude náročnější na zapojení)

Swing není pod SWaP, ostatní jednotky ano. To platí v rámci celé MQB platformy(jen u Octávie3 existují ještě možnosti v rámci Bolera - v MR2013 rovněž nebylo "pod SWaPem").

Snad v MB někdo pochopí, že lze i touto cestou vydělat peníze a bude následovat VW(jak je vidět nikdy to už nebude levné):

https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/mib-mqb-navigationsumrüstung-3q0057874a-10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to tedy chápu dobře, tak když si koupím ojetinu a budu tam chtít vyměnit rádio za navi tak mám smůlu. Jednoduše řečeno jak auto vyjede z fabriky, bude problém co se infotaimentu týká cokoli později měnit, resp.to ani nepůjde...

To je nějaká ochrana proti krádežím, nebo dobrý tah na spotřebitele?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ochranou komponent projde díl vždy, pokud není kradený, ale to nepovolí funkce jako bluetooth, samotný infotainment, smartlink, hlasové ovládání, případně navigaci. Závěr nechť si udělá každý sám. Osobně nechápu důvod, proč nelze klíče dokupovat. Pokud vyvíjím něco tak sofistikovaného(styl jak je vše šifrováno), rád bych viděl i návratnost. V Rusku nebo na Ukrajině, kde zřejmě vývoj softwaru do všech těchto jednotek probíhá(zaplatit firmě z Německa, neznamená, že vývoj softwaru probíhá v Německu) snad už mají upravený software pro vše možné s vypnutou ochranou komponent.

Všechny smartlinky, smartgate jsou jen způsob jak zaplatit vývoj technologie autonomního auta. Spojení s telefonem bude mít význam až si auto samo dojede na servis, načerpat pohonné hmoty, vyměnit kola, dojede pro Vás, pro děti, atd....to vše bude samo plánovat dle Vašeho online diáře....Problém je, že zabezpečit tuto cestu nebude tak jednoduché a každé řešení bude vždy časem překonáno a bude pro majitele spíš problém.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to ještě můžu za Swing s BT  a ŠkSu můžu bejt rád :-) Ono já smart link a ostatní výhody ani nějak nepotřebuju, ale líbí se mi velkej a hlavně kapacitní displej, resistivní na Swingu je trochu za ty peníze ostuda v dnešní době.

Kdyby aspoň to bylo tak, že dám BOLERO a půjde mimin. to co mi jde u Swingu, ale jak koukám, tak i to je utopie :-)

Jedině asi počkat  na nějaký aftermarketový, co bude pasovat a  podporovat všechno to co umí OEM, což je asi utopie č. 2 .......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...