Jump to content

Radio RCD 510


tony.m

Recommended Posts

Pořídil jsem si do Rapida originál Škoda autorádio RCD510. Vše funguje, včetně ovládání na volantu a couvacích senzorů. Nemá ale RDS(asi verze pro Čínu) Neví někdo kde sehnat jiný firmware? Domnívám se, že  ten by o opravil Díky předem.

post-85675-0-75676400-1448379173_thumb.j

post-85675-0-07275400-1448379258_thumb.j

Edited by tony.m
Link to comment
Share on other sites

Také jednoduché to asi nebude. To nie je otázka softu autorádia,ale vstupného FM tunera a medzifrekvenčného VF zosilňovača, ktoré  vedia prijímať nosný pomocný kmitočet 57 kHz pre príjem dát RDS, to znamená funkcií AF,CT,EON,PS, PTY, REG, RT,TA TP..Ak prijímač  nie je schopný prijímať a vyhodnocovať nosný kmitočet 57 kHz, nebude fungovať ani systém RDS.

Link to comment
Share on other sites

Tohle je ta verze bez RDS, ta s by měla vypadat takto: http://forum.skodahome.cz/uploads/monthly_08_2015/post-28432-0-88622900-1439113161.jpg

 

Ale pokud by se dalo aktivovat bylo by to super. Možná by stačilo opravdu nějak aktivovat ANT2, buď hardwarově nebo soft, ale s tím neporadím.

Edited by Effective
Link to comment
Share on other sites

Vidím, že si nedáte povedať,alebo tomu nerozumiete. Ant2 v servisnom menu nie je aktivovaná,nakoľko táto čínska verzia rádia nemá dual tuner, teda dva FM tunery, má len jeden. Aj vstupná citlivosť toho jedného tunera je o ničom. Čo nekúpite poriadne rádio a nie šmejdy z Číny...za rohom to už nehrá.

Link to comment
Share on other sites

Hraje to i za rohem, citlivost toho tuneru není o nic horší než ve Swingu, jen nemá to RDS. Ale má měnič na 6CD, přehrává SD karty, má dotykový displej a stál jen 4000,-KČ. Vyrábí to firma Delphi, která to v Číně dává rovnou do Škodovek. Navíc všechny konektory perfektně pasují a veškeré ovládání i z volantu funguje. Nemusel jsem ani nijak aktivovat AUX vstup, hraje i přes bluetooth. Koupené v Čechách a v záruce. Za tu cenu RDS oželím. Stejně si většinou pouštím svoji hudbu. Za 7000,- tam mají i verzi s GPS, RDS a DVD přehrávačem. Dokonce i v Češtině. Ta by snad mohla jít do toho mého nahrát. Ale rovněž nevím jak.

Edited by tony.m
  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...