Jump to content
Wrabcak

Kontrola tlaku v pneumatikach - TPM

Recommended Posts

před 1 hodinou, Martab napsal:

@Caster Opravdu nechci být hnusný, ale tady řešíme Rapida, auto za 300-400tis nové a 99% uživatelů nepovažuje za zápor, že může ušetřit na nesmyslném systému... Takže nevidím důvod proč toto řešit zrovna zde a zaplevelovat tím téma.

Pouze jsem vyjádřil svůj názor, že mají senzory tlaku v pneu svůj význam. Jde mj. o snížení spotřeby, bezpečnou a pohodlnou jízdu a rychlé odhalení případné závady pneu. Překvapuje mě, že to považuje "Mistr Fóra" za "nesmyslný systém". Je možné, že dá třeba radši přednost většímu chromovanému výfuku za 5 000,- Kč ...

Hezky to umíš vytrhnout z kontextu... Každý máme očividně jiný názor (ikdyž stran nesmyslnosti chromového výfuku se shodneme). Já netvrdím že přímý systém nemá přínos, jen jeho přínos proti nepřímému systému není z mého pohledu tak výrazný (jak jsem psal, měl/mám jsem oba systémy a oba dokáží detekovat pokles tlaku o cca 0.4baru) a raději než za něj si připlatím za FA, BSD (bohužel u Fábie nešlo) a pokud jde o komfort tak třeba automatickou klimatizaci, tempomat a podobné.

před 2 minutami, Martab napsal:

pokud jde o komfort tak třeba automatickou klimatizaci, tempomat a podobné.

O tom žádná 😉.

• Upvote 1

před 6 hodinami, Caster napsal:

Pouze jsem vyjádřil svůj názor, že mají senzory tlaku v pneu svůj význam. Jde mj. o snížení spotřeby, bezpečnou a pohodlnou jízdu a rychlé odhalení případné závady pneu. Překvapuje mě, že to považuje "Mistr Fóra" za "nesmyslný systém". Je možné, že dá třeba radši přednost většímu chromovanému výfuku za 5 000,- Kč ...

Ale ono to obvykle není jen o další (poměrně drahé) sadě ventilků - například je v nich baterie, které má nějakou omezenou životnost, ale hlavně také o tom, že si sám nevyměníš sadu kol (letní/zimní) bez toho, abys nemusel pomocí diagnostického nástroje autu sdělit, že je tam jiná sada ventilků. O spolehlivosti těchto systémů nemluvě, sám jsem oboje zažil u Oplu a nikdy bych to na svém autě nechtěl. Pokud bude možnost výběru systému, proč ne, ale vnucovat to všem už není rozhodně správné - a to platí obecně. Ono to pak totiž dost zavání takovým aktuálním bruselskobolševickodobroserským myšlením ve stylu - my nejlíp víme, co ta lůza potřebuje a tak to prostě bude mít.

• Upvote 3

Za me treba,kdyz uz nás EU nutí k takovým systémům,tak to ma ukazovat poradně ne jen ze se něco děje.

u mého druhého auta to funguje jinak.

Proste auto ukazuje přesně tlak kdyz je něco špatně označí kolo. A kola se při prezouvani nactou sama 

jsou uloženy dvě sady. Ceny novych ventilku jsou při cenách aut zanedbatelné.Baterky v nich drží 10 let.

Tohle skoda neumí,ale máme zelenou skrabku s merkou dezenu.

Nov

• Upvote 1

kolik km musí se udělat než bude kalibrace alias po zmáčknutí SET 5 10 15 20km?