Přejít na obsah

Zamlžená světla


Zdeněk Pelikan

Doporučené příspěvky

Ahoj, dneska jsem s hrůzou zjistil že mam ve spodní části obou světel,vždy na straně u blinkru vysráženou vodu na skle :-( co mam dělat? reklamace asi jasná že? jak to probíhá? potřebuji auto a nemůžu bez něj jezdit do práce, je schopen v tomto případě servis poskytnout náhradní vozidlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně řekli že náhradní auto dostanu při řešení na záruku jen kdyby bylo to moje nepojízdné, ( sem jim řekl že je nepojízdné když sním nemůžu jezdit bo stojí u nich :kol-28:  ) jedině pak za ůplatu, to ti nejede do práce  autobus nebo vlak, nějak se tam přece dostat mužeš, nějaký kolega tě přibere i za příspěvek na palivo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Provoz vozidla to neomezuje, to určitě víš sám , taky se ti může stát že ti řeknou že se to odpaří svícením jak se parabola prohřeje od žárovky, taky sem to zkoušel na předešlém autě reklamovat a po výměně světla se zarosilo za čas druhé. no tak sem na to kašlal a vždy se to nějak stratilo a pak už sem to přestal pozorovat, to teplo od žárovek to částečně odpaří při delším svícení světlo má odvětrávání kterým ta vlhkost  dostane pryč, teda doufej.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to me přijde jako absurdní, zaplatil jsem nemale penize za auto ktere evidentne má poškozená světla takže budu trvat na jejich výměně, měl jsem spoustu starých aut a u žádného se toto nedělo takže tak....mě to prostě vadí a nehodlám ignorovat obě zamlžená světla...ignorovat se dá skřípání v interieru ale ne toto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně to je pravda peněz to stálo plno tak ať to funguje, držím palce,zkus nejdříve s tímto obvolat pár škoda servisů v okolí co ti na to řeknou nemusíš to řešit jenom  tam kdesauto koupil, pak máš větší šanci uspět s rychlou nápravou dané věci :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi vy nečtete manuál, v servise tě s tím vyhodí:

 

str. 59■ Světlomety se mohou na přechodnou dobu zevnitř orosit. Pokud pojedete se

zapnutými světly, orosení se postupně ztratí, případně zůstane jen na okrajích

světlometů. Orosení světlometů nemá vliv na jejich životnost.

■ Pokud svítí obrysová, potkávací nebo dálková světla, svítí také osvětlení přístrojů

Editováno: , autor: LubošC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych nebral manuál jako nějakou modlu, není to bible.Nemám ho teď u sebe ( tak mně prosim vás nezežerte když to nebude naprosto přesně) :kol-28: ale četl sem si manuály u všech aut které sem měl a byla tam třeba formulace dovolená spotřeba oleje v motoru je + - litr oleje na tisíc kilometrů, ať dou do hajzlu s takovým alibismem, jen aby si člověk pořád na něco nestěžval, třeba na akvárko ve světle tak napíšou takové bludy.Takže uživateli prosimtě radši nic neřeš  a hlavně prosímtě užívej, nepruď a jezdi. :kol-27: 

 

V jiných autech kde sou ledkové světla se používají venttilátory na chlazení elekt., sklo je políváno antifogem proti právě tomu rosení a na utěsnění se používá gore_memgrána která zabrání vniknutí vlhkosti do světla, které je takto kompetně utěsněné.

Pamatujete tu plastovou fajfku  na odvod vlhkosti třeba na felicii, dneska je takové řešení pravěk.

Kdysi bylo opravdu přední sklo na světlometu, ne ten zasraný plast který je dneska a za chvíli zežloutne a plno lidí se tím živíí tím že to přeleští ale skoro nikoho nenapadne to už zalakovat a proč však ten hejl příjde za rok zase znovu na to přebroušení zvětralé vrstvy.Kdysi na fáčku nebyl problém přední sklo koupit za 120 korun a vyměnit si ho sám stačilo trochu silikonů, myslím že fordy měli skla chycené plechovými klipy atd atd.

Teď sem si to po sobě přečetl a až se divím co se tak rozčiluju nad tím manuálem když mi už několikrát pomohl vyřešit nějaké věci které sem nevěděl :kol-139:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když cestou do auta míjím světla, která díky leaving home svítí, taky mi připadají nějak zvláštní. Vždycky jsem si říkal, že je to jenom špína zvenku. Teď vidím, že to může být i jinak. Vyřešil jsem to tak, že jsem se na to raději zblízka nedíval a ani v budoucnu nehodlám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po umytí jsou pravidelně zamlžené, i mlhovky :) Opravdu bych to neřešil, dokud nejsou na skle kapky... Servis ti náhradní auto nedá, budeš pár dní nepojízdný, za to to nestojí, světla i přes mírné zamlžení svítí stále stejně. Chápu že je mlha na skle otravná, ale s tímto nikdo z nás nic nenadělá, dokud si nesložíme vlastní auto, ve kterém se nám světla mlžit nebudou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, to je fyzika.

Za urcitych okolnosti se to muze objevit ve svetlometu kterehokoliv auta.

Zajímavé, že na 1 a 2 Fabii a taky na O2 co jsou v rodině ta fyzika nějak nefunguje... (světla se nerosí a nerosila nikdy, ani po 10.letech provozu)

Bohužel mě na S2FL měnili obě světla na záruku, zrosila se, zamrzla a viděl jsem v noci hovno...a to se jen zarosila bez kapek.

Trochu OT ale nedalo mě to☺

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@maverick: tak zrovna dnes sem přebíral Fabii 3 a moje O2 FL zamlžená světla neměla ale fabie jo. 

 

Jinka máš pravdu, jak u superba 2 tak i O2 FL se prostě světla zamlží celá, ale tady se mlží konec světla. Každopádně o nic nejde, je to spíš takovej poznatek nic víc :)

post-78913-0-07144200-1450476990_thumb.j

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně přesně jak to má na fotce kokta7 se to mlží manželce... Fabia 2 před FL se nemlžila a moje O III taky zatím nic... Jen fyzikou to asi nebude... v té konstrukci světel něco asi bude... jeli jsme s manželkou stejnou cestu za sebou a ona zamlžená já ne...  jediný rozdíl je že ona má ledky (žádné vyhřívání světel od žárovek???) a já ne... Jinak nevím... Myslím že reklamaci neuznají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz sa to aj mne rosi na oboch prednych svetlometoch. Mam najazdene 900km :D  :kol-44:  cize asi to bude "funkcia" a nie porucha...
Je pravda, ze na auto tyzden v kuse prsalo a nejazdilo. Na O2 sa mi to nikdy nestalo,na O2 FL iba lavy, ked som brodil hlboke kaluze.

 

ad. Po vcerajsej 3 hodinovej jazde boli obe svetla zarosene, dnes rano vsetko ok, ziadna viditelna vlhkost... 

Editováno: , autor: scypho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...