Přejít na obsah

Zamlžená světla


Zdeněk Pelikan

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...

Na orosení světel je právě čerstvě vydáno další TPI. Jednoznačně je tam uvedeno, že orosení nesmí být pouze na činné ploše světla, a pokud se tam objeví, tak musí zmizet při jízdě mimo město nebo po dálnici do 10 minut s dostatečným provzdušněním a s aktivními tlumenými světly- tento efekt způsobuje cirkulace vzduchu ve světlometu, na kterou je světlomet konstruován (cirkulace vzduchu na základě rozdílných tlaků). Doba odmlžení je závislá na relativní vlhkosti, teplotě, rychlosti jízdy, atd. Ostatní plochy světla (platí to pro všechna světla - tedy i na zadní, směrovky, mlhovky) mohou a smí být orosené (zamlžené), je to fyzikální jev a nijak se to nebude řešit.

 

Při jednoznačném průniku vody (netěsnosti) - kapky na vnitřní straně rozptylového skla, se kontroluje těsnost, když se nic nenajde, vyfouká se světlomet a musí se tam zajet znovu při opětovné tvorbě kapek, kdy se to nafotí a sepíše check list. Další postup tam již není popsán - asi to bude individuálně na posouzení ŠA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ako pise pawouk. Neviem ako u skodovky ale u urcitych inych znaciek sa robili aj kroky aby nevznikalo zamlzenie , zahmlenie na vacsich plochach co v konecnom dosledku moze sposobit vznik kvapiek. Cital som tu aj o spodnych hmlových svetlometoch kde som sa vyjadril ze to je na reklamaciu.
Na reklamaciu je to vsak ako pise pawouk vtedy pokial je tato vrstva taka ze sa vytvaraju kvapky. Svetlo moze mat zle zvary, a nebyt tesne. Pokial ste neni na hrane s koncom zaruky tak odporucam to nechat tak a v pripade pokial nejde o predne svetlomety bez pokovenia raz za cas skontrolovata toto pokovenie. Pokial su neni na pokoveni flaky od vody tak by mal byt svetlomet / zadne multifunkcne svetlo / jednofunkcne svetlo OK.
V opacnom pripade moze dojst k poskodeniu PCB - dosky plosneho spoja, a vnútorného pokovenia svetlometu.



 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem letitý "jenomškodovkář".

Koukám kolik se tu strávilo času ať už reklamacemi,nebo diskuzemi nad zamlženými světlomety u všech možných typů Šk.

Několikrát jsme měli na novém autě zbytky vlhkosti a orošené světlomety.

 

To už by byly všechny vysušený <_<    sundat krytku -přiložit fén- za 10 minut vysušeno-zavřít-jezdit.

 

Už se nám to nikdy neopakovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

No napřed píše že někde někdo něco povídal že staré led mají nižší jas, ale tohle snad pozná sám pohledem a nemusí poslouchat kde kdo něco povídal.

 

A pak řeší uplně něco jinýho, že starý světlo má žlutější kryt. Pokud v saloně dokáží plast peleštit tak bych je to nechal přeleštit a kdyby to nepomohlo tak žádat výměnu i druhého světla za nové(pokud je to tak neúnosný). STK podle mě neřeší stáří světel a že má jedno světlo pocitově odstín skla do žluta než to druhé.

 

A za 3 je to mimo téma :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ja mám takovou skušenost když memu tatinkovi měnili leve světlo s kvůli .... držaku :D  a  nezamlži. Pravé světlo od půl roku od daty koupeni auta, už bylo zamlžené.

Kdy levé bylo od výroby to bylo stejné jako pravé. Reklamoval to a u škodovky, řekli mu že takhle může být. řekli mu že kdyby byla voda v světlometre to by měnili, ajestli neni vody to ne :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Maverick napsal:

To bych chtel videt, jak provozem opotrebovany svetlomet nekdo vymeni na vlastni naklady jen proto, aby byl stejny jako ten novy. Zapomen. 

Já jsem se jen vcítil do jeho myšlení, jinak mě je jasný že to ŠA nezaplatí :D Už jen to přeleštění považuji za takový to “jen ať už si nevymýšlí”. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...