Přejít na obsah

Nexus vypínání


Doporučené příspěvky

Prohlizel jsem v dokumentaci zapojeni a melo by to jit (elektricky a mechanicky). Dokonce jsem zjistil, ze velka matka VW ty same zesiky od DynAudio montuje v kombinaci s Nexusem do Prasaka. Takze je to urcite o nejakem naprogramovani RJ ,protoze i jak nektery ze soukmenovcu zde reportoval, pokud prohodil Nexus za Audience tak mu "pouze" nesel zvuk coz vypada, ze se nesepnul zesilovac. Signaly do zesiku jsou z repro vystupu radia (jinymi slovy, SoundSystem je zarazen do cesty reprakovejch vystupu radia).

Tak se pochlapte, kdo umi naprogramovat Nexus + Soundsystem ?? prosimprosim

Diky Pavel R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat jak se dá připojit k Nexusu originální aux zdířka .

Budu mít auto z výroby již vybaveno aux zdířkou a nevím jeslti budu potřebovat ještě nějaký adaptér pro připojení k Nexusu , nebo jestli bude stačit vyndat radio Stream s CD a MP3 přehrávačem a zapojit Nexuse a budete to funkční .

Prosím o radu .

tak musi se v tom konektoru predelat piny,pak to bude behat,opravdu nestaci jen pripojit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat jak se dá připojit k Nexusu originální aux zdířka .

Budu mít auto z výroby již vybaveno aux zdířkou a nevím jeslti budu potřebovat ještě nějaký adaptér pro připojení k Nexusu , nebo jestli bude stačit vyndat radio Stream s CD a MP3 přehrávačem a zapojit Nexuse a budete to funkční .

Prosím o radu .

tak musi se v tom konektoru predelat piny,pak to bude behat,opravdu nestaci jen pripojit

Díky už jsem to vyřešil ,že jsem si zapojil USB vstup a na něm je i Aux na místo CD měniče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivate nekdo propojení anteny TMC od externi navigace na antenu radia? Pokud ano jake s tim mate zkusenost? Nase jsem dva odkazy na slucovac ktery to umoznuje:

https://www.navigon.com/site/de/de/shop/con...6/universal/751

nebo

https://www.navigon.com/site/de/de/shop/con...26/universal/49

kazdy ma ale jine konektory a ja nevim ktery by vyhovoval pro radio Audience. Dalsi vec, nevite jestli to nekdo neprodava v Cechach?

Divebull

No nikdo nic, tak sem si to nasel sam. Anteni konektory u Skoda radii do Octy II jsou FAKRA. Objednal sem si teda ten Y adapter z Nemecka, vysolil za nej s postovnym 60 euracu a zjistil ze je to to prd platny. Oproti dodavane TMC antene k MIU C520 (ktera se prichyti prisavkou na celni sklo) je kvalita signalu stejna. Sice se potom nemusi zadna extra antena do interieru davat, ale cekal jsem od pripojeni na antenu na strese prece jenom vic. Cestou z MB do prahy mi to chti TMC az na Cernem moste. Pritom CRO I Radiozurnal, ktery je nosicem signalu TMC hraje celou cestu v radiu kvalitne a bez problemu. :angry:

Divebull

Tak napotreti. Probem je vyreseny. Mio ma totiz jinak zapojeny 2,5mm jack od TMC anteny. Signal je u 4-poloveho jacku tam kde je normalne zem tzn. na prvni pozici zdola. Zem je u MIO na druhe pozici zdola. Stacilo tedy dat na Y adapter novy 2.5 mm jack, napajet spravne kabely a chodi to krasne. Z MB do Prahy skoro celou cestu plny TMC signal.

Divebull

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

staci si kupit tento set:

http://www.autoradia.sk/advanced_search_re...Submit=H%BEadaj

pripaja sa to na stalych 12V, na multimedialny can-bus, v podstate ten inerface imituje original TV tuner, odbolkovat video s adapterom 1280 alebo podobnym... odblokovanie videa viem urobit aj bez toho adapteru, ale neprezradim ako... na externy HDD treba pouzit aj externe napajanie HDD, funguje to spolahlivo aj na starsie navi 4:3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napotreti. Probem je vyreseny. Mio ma totiz jinak zapojeny 2,5mm jack od TMC anteny. Signal je u 4-poloveho jacku tam kde je normalne zem tzn. na prvni pozici zdola. Zem je u MIO na druhe pozici zdola. Stacilo tedy dat na Y adapter novy 2.5 mm jack, napajet spravne kabely a chodi to krasne. Z MB do Prahy skoro celou cestu plny TMC signal.

Divebull

A jak je to s origo držákem na MIO520. Ten, co je označený jako RDS-TMC..do toho se taky musí zapojovat ten kabel s přísavkou nebo už má přijímač přímo někde v sobě? Jinak TMC hlídá informaci jen v Praze, je to tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!

Ja tiez dost jazdim v zahranici, a chcel by som spojazdnit TMC pre moje navigacne (PDA).

Mohol by si mi poradit, aky kabel by som mal kupit, ked mam MIO A201(ma mini USB vstup) a radio Stream.

Chcel by som to riesit tak ako Ty, bez pridavnej anteny na TMC.

Dakujem!

Ahoj,

ja to mel pro MIO C520 a to ma prijimac TMC vestaveny v drzaku (pripojuje se pouze antena). JAk se tmc pripojuje u tveho modelu pres usb nevim. Podivej se na www.gns-gmbh.com snad tam neco najdes.

Divebull

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak napotreti. Probem je vyreseny. Mio ma totiz jinak zapojeny 2,5mm jack od TMC anteny. Signal je u 4-poloveho jacku tam kde je normalne zem tzn. na prvni pozici zdola. Zem je u MIO na druhe pozici zdola. Stacilo tedy dat na Y adapter novy 2.5 mm jack, napajet spravne kabely a chodi to krasne. Z MB do Prahy skoro celou cestu plny TMC signal.

Divebull

A jak je to s origo držákem na MIO520. Ten, co je označený jako RDS-TMC..do toho se taky musí zapojovat ten kabel s přísavkou nebo už má přijímač přímo někde v sobě? Jinak TMC hlídá informaci jen v Praze, je to tak?

U Mia C520 je prijimac v drzaku. Ten kabel s prisavkou je antena. Bez ni drzak prijima pouze opravdu silny signal, ktery temer nikde neni. Resenim jak nepouzivat tu hnusnou antenu s prisavkou je prave pouziti rozbocovace z autoanteny na strese (www.gns-gmbh.com). Signal je o hodne kvalitnejsi. TMC vysila po celem CR pomoci CR radiozurnalu a v Praze Reginy. Dopravní zprávy jsou samozrejme z cele republiky. Vcera odpoledne mi to napriklad hlasilo okolo stovky udalosti (tak 2/3 z toho Praha). Kdyz napriklad rano vyjedu z Ml. Boleslavi, tak se mi nactou zpravy z cele CR (zobrazuji se od te nejblizsi) a az kdyz prijedu do Prahy (kdyz to chyti Reginu) tak se nacte Praha. Jina otazka je aktualnost a presnost zprav.

Divebull

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Mia C520 je prijimac v drzaku. Ten kabel s prisavkou je antena. Bez ni drzak prijima pouze opravdu silny signal, ktery temer nikde neni. Resenim jak nepouzivat tu hnusnou antenu s prisavkou je prave pouziti rozbocovace z autoanteny na strese (www.gns-gmbh.com). Signal je o hodne kvalitnejsi. TMC vysila po celem CR pomoci CR radiozurnalu a v Praze Reginy. Dopravní zprávy jsou samozrejme z cele republiky. Vcera odpoledne mi to napriklad hlasilo okolo stovky udalosti (tak 2/3 z toho Praha). Kdyz napriklad rano vyjedu z Ml. Boleslavi, tak se mi nactou zpravy z cele CR (zobrazuji se od te nejblizsi) a az kdyz prijedu do Prahy (kdyz to chyti Reginu) tak se nacte Praha. Jina otazka je aktualnost a presnost zprav.

Divebull

Tak to mně podrž, mně přijde, že mám v balení ten "základní" držák, tam je zdířka na konektor a připojení TMC antény. V nabídce k MIU je ale právě i držák označený jako RDS-TMC, který je asi 3-4 x dražší (cca 1200,-). Ten má taky zdířku nebo ne? Pak se v tom má někdo vyznat..co že to tedy mám doma..v balení jsem měl i kablík-anténku

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Mia C520 je prijimac v drzaku. Ten kabel s prisavkou je antena. Bez ni drzak prijima pouze opravdu silny signal, ktery temer nikde neni. Resenim jak nepouzivat tu hnusnou antenu s prisavkou je prave pouziti rozbocovace z autoanteny na strese (www.gns-gmbh.com). Signal je o hodne kvalitnejsi. TMC vysila po celem CR pomoci CR radiozurnalu a v Praze Reginy. Dopravní zprávy jsou samozrejme z cele republiky. Vcera odpoledne mi to napriklad hlasilo okolo stovky udalosti (tak 2/3 z toho Praha). Kdyz napriklad rano vyjedu z Ml. Boleslavi, tak se mi nactou zpravy z cele CR (zobrazuji se od te nejblizsi) a az kdyz prijedu do Prahy (kdyz to chyti Reginu) tak se nacte Praha. Jina otazka je aktualnost a presnost zprav.

Divebull

Tak to mně podrž, mně přijde, že mám v balení ten "základní" držák, tam je zdířka na konektor a připojení TMC antény. V nabídce k MIU je ale právě i držák označený jako RDS-TMC, který je asi 3-4 x dražší (cca 1200,-). Ten má taky zdířku nebo ne? Pak se v tom má někdo vyznat..co že to tedy mám doma..v balení jsem měl i kablík-anténku

Tak to máš teda kliku, máš TMC zdarma. Ale docela věřím tomu že to tak je. Já totiž MIO kupoval jako komplet s TMC + komplet mapy Evropy a v balení byly držáky dva, jeden s dírou na anténu (TMC) a jeden bez (bez TMC). To mě přjde taky trochu na hlavu, že tam nedali jenom jeden, ten s TMC. Samozřejmě mě to nevadí, ale v dnešní době kdy ti nedá nikdo nic zadarmo mě to přijde divný. Podle mě v tom mají bordel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš teda kliku, máš TMC zdarma. Ale docela věřím tomu že to tak je. Já totiž MIO kupoval jako komplet s TMC + komplet mapy Evropy a v balení byly držáky dva, jeden s dírou na anténu (TMC) a jeden bez (bez TMC). To mě přjde taky trochu na hlavu, že tam nedali jenom jeden, ten s TMC. Samozřejmě mě to nevadí, ale v dnešní době kdy ti nedá nikdo nic zadarmo mě to přijde divný. Podle mě v tom mají bordel.

Tak to není špatný :) Ale bordel v tom stopro mají, protože mi přijde, když je v balení TMC držák, tak to je všude viditelně označené..a pak se v tom vyznej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, asi Y adapter s mini USB pripojkou neegzistuje... :help::(

Ale jo. Podivej se do shopu na www.gns-gmbh.com Nejdriv by si si musel koupit adapter s prijimacem TMC pro MIO A201 (polozka shopu 4037735101845) a potom tu antenu co u nej je nahradit Y-rozbocovacem (polozka shopu 4037735101685). Pak to pojede idealne. Blby je ze te sranda vyjde na 100 euracu bez postovnyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, asi Y adapter s mini USB pripojkou neegzistuje... :help::(

Ale jo. Podivej se do shopu na www.gns-gmbh.com Nejdriv by si si musel koupit adapter s prijimacem TMC pro MIO A201 (polozka shopu 4037735101845) a potom tu antenu co u nej je nahradit Y-rozbocovacem (polozka shopu 4037735101685). Pak to pojede idealne. Blby je ze te sranda vyjde na 100 euracu bez postovnyho.

A ja som si vzdy myslel, ze Y adapter uz ma aj TMC prijimac v sebe...a preto som tal hladal furt mini USB na nej :doh

Ale mas pravdu, takto ak tieto dve by som kombinoval, tak by to malo ist.

Len kam do riti napchat tolko kablov :)

Dik za pomoc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este otazka:

PDA a TMC prijem cez origos externu antenu (ked tam napojim vsetky tieto haraburdy) funguje aj bez toho, aby som zapol radio? Nemusi dostavat externa antena nejaky prud od radia?

Samozrejme funguje i bez zapnuti radia. Jeste k tem kabelum. Ja mam navigaci umistenou v leveho sloupku. Kabel od napajeni a od anteny mam svedeny okolo sloupku do mista pod deklem kde je pojistkova skrinka. Tam mam na pojistkovou skrinku napojenou zasuvku a do ni napajeni navigace. Mista je tam dost, zasuvka i smotane kabely se tam v pohode vejdou. Kabel od Y- slucovace je od radia vedeny pod spodnima deklama palubky. Takze ve vysledku je videt jenom cca 10 cm kabelu od navi ke sloupku. U tebe je to jeste jednodussi mel bys venku jen jeden kabel s USB a ne jako ja dva, napajeni a antena (ja je mam oba ve samosmrstovaci buzirce, takze to vypada jako jeden).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

něco jiného než ten TRINAX k sehnání není?

někde jsem četl, že trinax bez problémů spolupracuje s maxidotem a tak si říkám, že dát tam něco jiného než trinax, který je od škody auto, tak by s tímhle byly asi problémy, co??

a četl jsem, že dvd ti to přehrává jen když auto stojí, co je na tom pravdy?? to se snad dá nějak obejít, ne?? ne že bych teda chtěl jezdit do práce a dívat se při tom na filmy :p , ale tak přece není to jen pro řidiče, že....

díky za odpovědi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este otazka:

PDA a TMC prijem cez origos externu antenu (ked tam napojim vsetky tieto haraburdy) funguje aj bez toho, aby som zapol radio? Nemusi dostavat externa antena nejaky prud od radia?

Samozrejme funguje i bez zapnuti radia. Jeste k tem kabelum. Ja mam navigaci umistenou v leveho sloupku. Kabel od napajeni a od anteny mam svedeny okolo sloupku do mista pod deklem kde je pojistkova skrinka. Tam mam na pojistkovou skrinku napojenou zasuvku a do ni napajeni navigace. Mista je tam dost, zasuvka i smotane kabely se tam v pohode vejdou. Kabel od Y- slucovace je od radia vedeny pod spodnima deklama palubky. Takze ve vysledku je videt jenom cca 10 cm kabelu od navi ke sloupku. U tebe je to jeste jednodussi mel bys venku jen jeden kabel s USB a ne jako ja dva, napajeni a antena (ja je mam oba ve samosmrstovaci buzirce, takze to vypada jako jeden).

Mohol by si sem hodit nejake fotky o tom, ako to tam vypada?

Inac ten spominany TMC adapter som nasiel na Slovensku za cca 850Sk. V nemecku to stoji 60€...

Este musim niekne najst ten Y kabel za slusnu cenu, a idem do toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMC adapter u nas sezenes, ale Y-adapter se mi sehnat nepodarilo. Jeste u toho Y-adapteru bacha na na anteni konektory. Skodovka pouziva FAKRA a ne ISO. Na fotkach mam kabely jeste jednotlive, bez spojeni do jednoho samosmrstovaci buzirkou.

post-9355-1189855103_thumb.jpgpost-9355-1189855130_thumb.jpgpost-9355-1189855218_thumb.jpgpost-9355-1189855236_thumb.jpgpost-9355-1189855258_thumb.jpg

Editováno: , autor: divebull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMC adapter u nas sezenes, ale Y-adapter se mi sehnat nepodarilo. Jeste u toho Y-adapteru bacha na na anteni konektory. Skodovka pouziva FAKRA a ne ISO. Na fotkach mam kabely jeste jednotlive, bez spojeni do jednoho samosmrstovaci buzirkou.

Ty jsi dal pryč ten držáček na parkovací lístky? Nikde ho tam nevidím...nebo je dobře schovaný. Jinak do tohohle místa jsem o ní taky uvažoval, ale nakonec to vyhrálo umístění doprostřed do kastlíku, je vidět i od spolujezdce.. navíc tady vlevo by asi byl velký problém, když by měly vystřelit hlavové bagy, byl bych nerad, když by mi měla navi urazit hlavu :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TMC adapter u nas sezenes, ale Y-adapter se mi sehnat nepodarilo. Jeste u toho Y-adapteru bacha na na anteni konektory. Skodovka pouziva FAKRA a ne ISO. Na fotkach mam kabely jeste jednotlive, bez spojeni do jednoho samosmrstovaci buzirkou.

Ty jsi dal pryč ten držáček na parkovací lístky? Nikde ho tam nevidím...nebo je dobře schovaný. Jinak do tohohle místa jsem o ní taky uvažoval, ale nakonec to vyhrálo umístění doprostřed do kastlíku, je vidět i od spolujezdce.. navíc tady vlevo by asi byl velký problém, když by měly vystřelit hlavové bagy, byl bych nerad, když by mi měla navi urazit hlavu :feve:

Jo, dal jsem ho pryc. Bylo mi ho lito, ale jinak to neslo. Premyslim ze ho dam az nahoru (ted na to neni cas, chystam se dodelani dynamickeho nastavovani xenonu). O tom kastliku jsem uvazoval pomerne dlouho, ten k tomu primo vybizi, ale u sloupku je navi niz, min mi prekazi ve vyhledu a lip se mi na to pri jizde "preostruje". Je to vec nazoru. Jinak pokud mas hlavove bagy, tak neni co resit, navi musi doprostred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...