Přejít na obsah

Údržba interiéru - plastů a sedaček


vavrorr

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Muzu se zeptat na vas nazor jak casto cistit kozene ventilovane sedacky? Myslim tim co se tyce hloubkove penetrace. Je mi jasne ze sem kazdy napise ze zalezi na opotrebeni atd. Za 3 tydny si pujdu vyzvednout novy wagen a nikdy jsem kozene sedacky nemel. Tak by me zajimal interval v jakem casovem horizontu penezrovat atd. Dekuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Prosím nemáte někdo informace , které části S3 interiéru při kombinaci alcantara/kůže jsou koženka ? Jde mi o správnou údržbu , záda předních sedaček, dveřní panely, mám pochybnosti i o jiných částech. Bohužel jsem nikde tyto informace nenašel. Předem dík.

Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Čím čistite prosím prach,pyl a podobně z přístrojové desky,budíků?Dneska jsem to nevydržel,bohužel,byla tam už pěkná vrstva, vzal čistý hadrík,a nějaký přípravek na okna všechno navhlčil a otřel,bylo to pěkný,ale už vidím ty vlasečnicové škrábánce;).Jako vždy.

Editováno: , autor: PetrKV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 4. 12. 2015 na 8:44, michal2009 napsal:

Není zač. Takže přikládám odkaz na ošetření kůže, lepší produkty nejsou a je to i za solidní penize. Pokud mate zájem, link na testy a feedback na tento produkt na detailingclubu:

http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=26&t=794

K zakoupení např. zde:

http://www.detailingshop.cz/darkove-sety/ds-set-na-osetreni-kuze/

 

Pokud bych šel do Superba, váhám u kůže s odvětrávanými sedáky nad černou vs béžovou, která dodá pocit luxusu, ale jak je to s praktičností? Kamarád to měl na Supu a už nikdy více. Časem prý modré šmouhy od džín, kde jaké okopnutí apod. Samozřejmě musím brát v potaz, že mám dvě děcka (6/12let), takže asi celkem sebevražda co? I když z 90% jezdím v autě sám...

 

Nicméně, když jsem se díval na přípravky na ošetření kůže a recenze ostatních uživatelů na vašem fóru tak pecka! Na druhou stranu nechci si trhat hlavu jakou jsem udělal kravinu, že jsem šel do béžové a čistím interiér každý den. Jistota nakonec bude v té černé :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Černá co jsem měl možnost zkusit je peklo v létě, béžová není až tak problém u čištění - modré pruhy to opravdu dělá, ale když to cca 1x měsíčně a možná ani to ne vezmeš čističem, tak ta špína ještě ani není vidět, ale poznáš to na hadru, co jsi setřel a sedačka pořád jako nová... A kůži bez odvětrávání už nikdy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám rovněž béžovou kůži s odvětráváním v SIII. V 4/2018 jsem ji vyčistil a naimpregnoval  pomocí Dodo(dle informací tady) a od té doby jen časem setřu čistým vlhkým hadrem. Jezdím v černých a modrých" jeans" a opravdu bez problémů! I teď v létě sedadla nejsou rozpálená. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2bojler: mám 2 roky a potvrzuji přesně co píšeš a v zimě nestudí než se prohřeje topení.

ALE, i když je lepší než textil, údržba má oproti kůži své háčky. Alcantara velice nesnáší promočení a následně se tvoří nepěkné mapy, které jdou odstranit speciálním čističem a nakonec i cuckovatí, což vůbec není lehké odstranit.

Takže hned vše čistit ( speciálním čističem) a impregnovat (speciální impregnaci...ale ani ta nevydrží věčně) ,

impregnovat, impregnovat a dávat pozor na luxování nástavci s ostřejšími hranami,
tedy pokud plánujete mít auto déle než 2-3roky a strávíte v autě více času.

Já mám auta na sebe a vždy okolo 5ti let 40-50t km za rok, takže pečuji, ale Alcantara mám asi naposled.
O kůži se pečuje mnohem lépe.

Za mne je nejlepší verze je perforovaná kůže + údržba jak píše BUBUBU i Plzeňáček + zákaz svačení v autě.

Editováno: , autor: jak.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...