Přejít na obsah

Řídící jednotka vyhřívání sedaček


Flay48

Doporučené příspěvky

Nazdárek :) 

přečetl jsem snad všechny témata, ale nikde jsem se nedočetl, co jsem potřeboval.

Nefunguje mi vyhřívání sedaček (řidič, ani spolujezdec). Když zapnu vyhřívání, nikde nic necvakne, jak píšou ostatní.

podle měření jsou dečky v pořádku a napětí na konektoru po zapnutí taky je.

Pod sedačkou spolujezdce je řídící jednotka 1Z0 959 772. 

Otázka zní - ovládá tahle jednotka ještě nějaké spínací relé, nebo ovládá už přímo výhřev. Žádné další relé jsem totiž nenašel a ani informaci, kde by mohlo být.

 

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ..hodnoty neznám, protože nemám ohmmetr. Propískl jsem to pouze obvodovkou.

Na diagnostice jsem to neměl, borci tady píšou, že diagnostika to odhalit neumí. Hlavně, když jsem měl sedadlo venku, tak jsem dečku napojil na tvrdo na zdroj a hřeje.

 

takhle to vypadá pod volantem. Víme, které relé jsou na výhřev?
post-97067-0-21639600-1449345931_thumb.j

Editováno: , autor: Flay48
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednotka vyhrevu je pod sedadlem spolujezdce. Decky v sedadle jsou propojeny do serie. Na dvou pinech je zapojeny termistor co je v decce sedaku, pokud je urvany nebude se spinat vyhrev. Diagnostika dokaze ukazat chybu buzeni. Tak ze decky spoj dohromady a pak zkus jestli hreji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ..to já všechno vím, dečky jsou funkční, ty jsem vyzkoušel - viz. předchozí příspěvek. To co potřebuji vědět je to, jestli řídící jednotka, která je pod sedadlem ovládá ještě nějaké relé, jestli ano, tak které - jediné co jsem našel je pod volantem - viz. předchozí příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
V 5. 12. 2015 na 14:34, Flay48 napsal:

Nazdárek :) 

přečetl jsem snad všechny témata, ale nikde jsem se nedočetl, co jsem potřeboval.

Nefunguje mi vyhřívání sedaček (řidič, ani spolujezdec). Když zapnu vyhřívání, nikde nic necvakne, jak píšou ostatní.

podle měření jsou dečky v pořádku a napětí na konektoru po zapnutí taky je.

Pod sedačkou spolujezdce je řídící jednotka 1Z0 959 772. 

Otázka zní - ovládá tahle jednotka ještě nějaké spínací relé, nebo ovládá už přímo výhřev. Žádné další relé jsem totiž nenašel a ani informaci, kde by mohlo být.

 

Díky :)

Zdrávím mam stejný problém se Superb II - jak ste to vyřešil , čím to bylo ? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Nazdar :D

potreboval by som radu, na spolujazdcové sedadlo-vrchnú a aj spodnú časť sa vylialo dosť vody, po zapnutí výhrevu sedadla mi prestal fungovať výhrev sedadla-vrchná a aj spodná časť!

Diagnostika nevykazuje žiadnu chybu, výhrev sedadla vodiča funguje normálne, poistky sú v poriadku. Čiže riadiaca jednotka výhrevu oboch sedadiel, ktorá je pod sedadlom spolujazdca, by mala byť v poriadku, keď funguje výhrev sedadla vodiča. Odišli mi obe vyhrievacie dečky na sedadle spolujazdca? Aký je váš názor? Ďakujem vopred za rady :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravim, mam taky problem s vyhrevem ridicova sedadla, spolujezdec funguje. Elektrikar se na to kdysi koukal a kdyz to nasimuloval, tak decky hraly.

Jestli sem dobre cetl, tak s ridici jednotkou pod sedadlem spolujezdce byt problem nemuze, pokud spolujezdec vyhriva? A pokud vyhrivani "na tvrdo" funguje, bude problem v tom cidlu teploty na dečce sedaku?

 

Diky

 

ps: Kdyby me to nekdo dovedl zprovoznit, byl bych vdecny a rad zaplatim, ja sem na tohle lempl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravim, nevirm ci mi tu niekto odpovie ale skusim. Nehreje mi ani jedna sedacka, poistky su ok. Problem je ze nevieme najst RJ vyhrevu. Mali sme vonku obidve sedacky a nic a zaujimave je ze tu bol kamos, on ma tiez supa s vyhrevom a jemu funguje ale RJ vyhrevu sme nenasli ani unho. Kde to je presne, poradi mi niekto prosim? Uz si nevieme rady. Sedackyvsu plne elektricke s pamatou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...