Přejít na obsah

vymena celneho skla


dusan94

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Prosim vas, chcel by som sa spytat ohladne poskodene celneho skla - kamienok...

 

Je to dat lepsie do opravy v autorizovanom servise skoda alebo ist s tym do servisu firmy specialne na vymeny okien?

 

Co je lepsie, drahsie, kvalitnejsie? Ci je to jedno? Je to v aute zaruke. Vyhrievane sklo, senzory a aj ta kamera tam je...

 

Co  by ste odporucili, mate snad nejake skusenosti? 

 

Kolko stoji take sklo inak?

 

Dakujem,

Editováno: , autor: dusan94
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze do servisu autorizovaneho. OK.

 

Lebo je tam to vyhrievane sklo, je to s tou kamerou, senzorom a co ja viem este s cim.. Je to auto v zaruke este.

 

Tak preto som sa spytal.

 

A akoze napr. auto hornex, autosklo a taaak, ti robia skla vymeny dennodenne, oni to akoze nevedia dobre spravit?

Pri vsetkej ucte... Nic v zlom, len sa pytam, informujem...

 

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by som netvrdil,pretoze v autorizakoch vymeny robia ozaj zriedka.Ked tak,tak po havarkach.Inak robia vacsinu poistnych udalosti udalosti uvedene Hornety,Autoskla hd,Autoglassy a podobne.Maju bohate skusenosti,denne menia 10tky okien,bezproblemov zozenu aj original sklo akehokolvek vyrobcu v slusnej cene,vacsinou pre renomovane poistovne robia priamo tam obhliadky,takze netreba nikam chodit,prilis dlho caka,vsetko je vybavene rychlo a easy bez straty narokov na zaruku.

Samozrejme dusan94,ty nerozhodujes o tom,ci ho vymenia.Mam teraz cerstvu skusenost,ze mi kamen poskodil okno a poistovna to uznala iba na opravu.Ani som neveril,ze je to opravitelne,ale opravili to tak,ze to ani neviem najst.Opravu zatiahla poistovna v plnej vyske bez straty bonusu.Samozrejme je to vzdy na poistovni,resp. na obhliadke v tychto specializovanych skloopravovniach.Mam skusenost,ze radi ochotne poradia.Nikto ma netlacil do autorizaku,kludne som si vybral renomovaneho opravcu skla sam a tam som to dal napockanie opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ved to som prave myslel, ze v tych servisoch robia vymeny casto, ze urcite vedia ako na to, kedze sa specializuju prave na autoskla.

Otazkou je, ake sklo daju, odkial ho kupia,... 

Vyhrievave,  s kamerou,... asi uz nekupia hocikde, preto zase servis skoda je v tom zase ina...

 

Poistka je na opravu, nie na vymenu, tak neviem... Tak poistovna povie urcite ze len opravu, nie vymenu, ci ako?

 

Neviem, ci to dokazu opravit, ma to aj uz aj mensia trhlinky, ale durch prasknute este nie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je spekulování o ničem. Tobě stejně vše zaplatí pojišťovna at opravu nebo výměnu. Sedni do auta a jeď se zeptat, tady je to jen dlouhé plkání a bez výsledku.

Osobně bych zajel do autorizáku, budeš to mít uloženo pěkně v historii auta a můžeš být při tom když narazíš na solidní servis..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S autem v záruce bych jel do autorizáku, jinak "měniči" - ti to opravdu umí. Ve škodovce mi to jednou pěkně zprasili. Přeci jen je rozdíl, když někdo dělá pět oken za den, nebo dvě za měsíc. Měniči mě vždy vyšli levněji, respektive pojistka vždy pokryla celou opravu a nemusel jsem doplácet tu tisícovku spoluúčast

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

jestli je to jen ďubka do určité malé hloubky ... tak jsem slyšel o nějaké rozumné opravě zakápnutím nějakou pryskyřicí nebo něčím podobným. Mám jednu od minulého týdne taky, ale nebudu to zatím řešit - přibudou další :)

asi se na to vykašlu, protože přibudou další ranky, mě to vadí jen proto, že na to musím pořád koukat, mám to akorát ve výhledu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Takze do servisu autorizovaneho. OK.

 

Lebo je tam to vyhrievane sklo, je to s tou kamerou, senzorom a co ja viem este s cim.. Je to auto v zaruke este.

 

Tak preto som sa spytal.

 

A akoze napr. auto hornex, autosklo a taaak, ti robia skla vymeny dennodenne, oni to akoze nevedia dobre spravit?

Pri vsetkej ucte... Nic v zlom, len sa pytam, informujem...

 

Dakujem.

sám jsem robil v autosklech  ;) a jako specialozovaná firma která jich udělá několik denně ti to udělá furt líp než mechanik kterej jich nalepí pár za rok... ale není sklář jako sklář :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to taky tak čtu, tak je to docela problém s výměnou předního skla. Mam od kamínku znaménko na předním skle, zrovna ve výhledu řidiče. Dělá se oprava takovéto vady aníž se prováděla kompletní výměna nebo to zato nestojí. 

jestli máš okno pojištěné tak doporučuji s dupky prasklinu v praxi to vypadá tak  :  1 - pokud má pojistník dubku tak pojištovna chce opravu (priskyřice) toto moc                                                                                                                                         nedoporučuji pač někdy se to povede někdy ne a pak s tím budeš muset žít :D

                                                                                                                                    2- pokud s dubky uděláš prasklinu je to automaticky na výmenu čelního okna (                                                                                               jednoduše zatlačíš zevnitř v místě dubky do skla a prasklina se ti rozjede a dostaneš 100% nové okno 

 

V autosklech chtějte jen tyto značky oken a to vám zaručí že vám bude fungovat bez problému výhřev okna atd...  1. securite saint gobain

                                                                                                                                                                                     2. AGC

                                                                                                                                                                                     3. Pilkinton 

Jinak autoskla jsou vyčuránci a když si neřekneš tak ti tam daj to nejlevnější okno CHINU a nebo PL .

 

Pokud by měl někdo zájem dělám výměny oken nebo jen prodej za velkoobchodní cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim, chtel bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenost s vymenou celniho skla pres pojistovnu. Mam pripojisteni skel na 10 000. Mam na skle uz celkem dost dubek a za deste, kdyz mi bezi sterace tak obcas houno vidim. 

Jde mi o to....musim to hlasit na pojistovnu, nebo se domluvit rovnou v servise? Servis asi bude mit likvidatora, ktery posoudi jestli je to na vymenu? 

A druha vec....premyslim, ze kdyz uz bych menil sklo, tak bych si tam rad nechal pozdeji dodelat celni kameru na LA, znacky, atd... Momentalne mam sklo jen na sensor.

Da se s pojistovnou nejak domluvit? Nepotrebuju vyhrivany, ani buhvi jaky. Ale zase nechci aby to brali jako pojistny podvod :)

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj všem. Vzhledem k tomu, že už mám čelní sklo strašně poškrábané (jakoby od škrabky na led jedna dlouhá rýha vedle druhé) a dost mi to vadí ve výhledu, hlavně když svítí slunce, tak vidím kulový. Uvažuji, že si jej nechám vyměnit. Myslíte, že je dobré  investovat do akustického skla? Poznám rozdíl? Mám tam origo sklo z výroby. Celou dobu mám pocit, že to auto je v interiéru hlučnější a tak, zda by to sklo pomohlo. Díky za radu/postřehy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...