Přejít na obsah

Závada start stop


jooe1

Doporučené příspěvky

1 hour ago, Bubuxin1 said:

Zmieril som napätie , je tam 14V na voľnobehu na cervenomodrom dratu. Skúsil som aj tak že odpojil som od -polu ten konektor auto som naštartoval a výsledok to isté hlásenie porucha štart stop. Takže neviem ci ten štvorec by bol chybný čo oni hovorili

Octavii neznám.  Podle toho, co píšeš, je napájení ŘJ akumulátoru v pořádku.  Ještě může být přerušený ten datový drát někde, nebo nějak poškozený ten konektor.  Pokud jsou dráty i kontakty v pořádku, může to být ta samotná řídící jednotka.  Každopádně by bylo dobré napřed zjistit, co přesně hlásí diagnostika - jestli to tu ŘJ vůbec nevidí nebo je tam nějaký jiný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všichni,

 

omlouvám se, že zakládám další Topic na Start-stop a jeho závadu, nicméně jsem nenašel, že by někomu přestal fungovat bez ikonky žhavící spirály.

Pár dní nazpátek mi z ničeho nic vyskočila chyba Závada:Start-stop. S danou chybou se neobjeví žádná jiná ikona, pouze v infotainmentu pod stavem auta je vidět šedivý motor s danou chybou. Auto je garážované, takže nehrozí, že by kuna překousala kabely - kontroloval jsem. Auto jsem kontroloval diagnostikou (žádná profi, ale čekám, že chybu by to mohlo přečíst) a no faulty codes. 

Baterka je stará cca půl roku, ale nutno podotknout, že nebyla nakonfigurovaná. Jedná se o 1:1 výměnu, tzn. stejný výrobce i všechny hodnoty.

Start-stop se rozhodne zafungovat tak 1 z 7-10 nastartování, nepociťuju žádný pokles výkonu ani nic podobného.

Říkal jsem si, že by bylo něco s baterkou, proto otestuji ještě původní baterku, kterou dobiji, ale fungovala, jen měla menší kapacitu.

Když nastartuji - pokaždé auto ukazuje informace typu Pokyn: komfortní vnitřní teplota nebyla dosaženo/vyřaďte rychlostní stupeň a až když je vše splněno, tak buď hodí závada: start-stop a nebo je že start-stop dostupný.

 

Nenapadá Vás, co by to mohlo být, když diagnostika neukáže žádný DTC a krom Závada: Start-Stop se nic jiného neobjeví?

 

Předem díky,

V.

Editováno: , autor: Vasa_Lenny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

děkuju Pawouki za spojení vláken. Každopádně, ODBeleven ukázalo na chybu snímače neutrálu - Dá se nějakým způsobem k němu dostat bez toho, aniž by bylo potřeba více rozebírat v okolí motoru, přip. nemáte někdo fotky s jeho umístěním?

 

Předem děkuji.

 

Díky,

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je taky fajn napsat co je to za auto, resp typ motoru, převodovka...

Mám nějaký potuchy, že nějaký podobný hlášky byly z důvodu porušené kabeláže v motorovém prostoru. Ale přesně si teď nevybavuju a už není čas na pátrání 😞 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to původně v TOPICu, jak jsem základal, ale Pawouk to spojil s tímto topicem dohromady.

Je to Oct 3 před FL 1.6 TDI 81kw 2016/4. Převodovka je 5. stupňový manuál MQ250.

No, koupil jsem senzor neutrálu, že ho vyměním a zjistil jsem, že je utržený 1 ze 3 kabelů, které vedou do svorkovnice.

Co je za Vás nejlepším řešením na spojení kabelu - zaletovat?

 

Díky,

V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i když došlo k výměně senzoru i napojení kabéláže, stále hlásí závadu.

Všimnul jsem si přes obdeleven, že napětí sensoru je statických 5V i když hranice je něco mezi 1.3 - 2.6.

Přijde mi, že to ten senzor vůbec nezapne. Kabeláž je 1:1, takže tam není žádný problém.

Vymazání chyb ani nic jiného nepomůže. Diagnostika hlásí P15A100 a P15A000 - po výměně se to změnilo z sporadické na statickou.

Už začínám být docela zoufalý, že to narvu do nějakýho autorizovanýho servisu..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...