Přejít na obsah

nefungující roleta v kufru Škoda Superb combi


Deepness

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych radu ohledně rolety kufru. Nedrží mě v zavřené poloze vyskakuje se,, zobáčku" pravé pojezdové kolejnice. Zdá se mě že je kolejnice uvolněná v tapecíru kufru. Nevíte jak tu pravou stranu rozebrat aby se k tomu člověk dostal a podíval co je tam za problém? 

 

Předem děkuji za nějaký postup ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam ten samej problem. Uvolnena lista na prave strane a roleta nedrzi. Bud se neco vycvaklo nebo ruplo. Rad se necham nachytrit zda lze opravit nebo nutno vymenit ;-) Dostal jsem se k povoleni sroubu na prave strane pod zaslepkami, ale chtelo to povolit jeste zakonceni toho plastu za zadnimi sedackami. Zastavila mne tma.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...
V 15. 6. 2017 na 11:15, m.a.x.i.m.u.s napsal:

Konečně jsem sehnal roletu, ale po otevření elektrického kufru se neodsune. Ale na druhou stranu se mi už odsunula několikrát za jízdy.

Je možné, že je špatně nakódována, nebo kde hledat příčinu?

Ahoj můžu mít dotaz?taky máme kombi a elektrické ovládání kufru pokaždé když otevřu kufr mi roletka najede do první polohy to tak má být schválně?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
V 22. 5. 2016 na 23:05, Tomas F napsal:

"Abych tu jenom neprudil s hloupými dotazy…

Přihodila se mi stejná věc, roletka nezatahovala. V autorizovaném servisu mi bylo řečeno, že se nejspíš urval plastový kolíček, přes který jde síla pružiny a že je to neopravitelné...."

Tomáši, super návod, děkuji. Největší fígl "jak otevřít konec rolety" mi pomohl nejvíc, před přečtením Vašeho příspěvku jsem s tím zápasil skoro hodinu. Pružinu jsem celkem lehce přeštípl štípačkami na drátěné žlaby MERKUR 2, ale protože už je noc, dokončení nechám na zítřek. Představuji si vyhřátí (vyžíhání) konce pružiny propan butanovým hořáčkem, pak by měl jít ohnout, asi pak konec opět zakalím. Celá práce dle vašeho návodu je ale na slabou půlhodinku, proto za něj ještě jednou děkuji. (Bazarová roleta je k dnešku nabízena kolem 3.000,- Kč.)

EDIT 15.2.2022:

Tak jenom ještě dodatečně. Popuštění kalené pružiny, její vytvarování a následné zakalení opravdu funguje a pružina získala své "původní" vlastnosti bez praskání při ohýbání. Přikládám i obrázek výše zmíněných nůžek.

IMG_20220214_120001-sm.jpg

Editováno: , autor: hornychz
Doplnění příspěvku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
V 13. 12. 2015 na 21:10, Deepness napsal:

Ahoj pánové,

 

Mám takový zádrhel, záruka mi skončila v 10/2015 a na autě mi teď momentálně přestalo fungovat zasouvání rolety v kufru, nebyl by prosím někdo ochotný - kdo má ještě záruku (za nějakou úplatu, popř. slivovici - domácí kvalitní) z jižní Moravy - Brno - Mikulov - Znojmo, že bych mu ji někam dovezl a že by to zajel vyreklamovat - jestli mu to opraví nebo dají novou nevím... byl bych vám moc vděčný za ochotu... ta roleta stojí dardu a nemyslím si, že je to v autě nějak podepsané. 

 

díky Martin

 

- je to vyřešené, podařilo se podle návodu opravit. Díky...

Jak se to povedlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

@HANZTD Co si vzpomínám, tak jen jako součást celého plastu, ve kterém roletka jezdí.

Jedná se o tyhle díly z katalogu:

Dosedací díl kufru levý - 3T9 867 761 G 9B9

Dosedací díl kufru pravý - 3T9 867 762 G 9B9

Každý stojí, pokud si to dobře pamatuju, kolem 1500,- s daní.

Existuje i verze bez servomotorků s indexem F za stejnou cenu.

Shánět to použité se podle mě nevyplatí, protože ta vodící lišta už bývá na konci životnosti.

EDIT: Na druhou stranu pokud jde jen o tenhle plastový díl táhla, vrakoviště asi dává největší smysl.

Editováno: , autor: VeteranChild
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se posnažim , a nak vyřešim jen ten dzinzik , ale bude to fuška 🤣 

ono to i ted funguje ale je to na 1/3 odlomený , takže očekavam další VÝPADEK z moturku ,, a pak než to seženu - vyřešim , to bude na el. jen jednostraně , manualně tomu mechanismečku k funkci aretace nic nebrání 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...