Přejít na obsah

Jak nakonfigurovat nesmysl? FIII Combi Style


Ajfl

Doporučené příspěvky

ano, combi je 10k příplatek, což ale podle mě není likvidační... a kryt podvozku není naprosto bezpodmínečné řešit ihned... co si mám představit pod "mobilní auto"? jako že hatchback je správně malý, ale combi už je moc dlouhé? délka hatchbacku je 3992mm, délka combi je 4257... tzn o cca 27cm... u OIII už jsi na 4659mm... 

 

u Ford Focus Trend Sport jsem sedan nenašel, jen hatchback a combi... hatchback za 431990,-, combi za 451990,-... bez čehokoliv dál, tu se pak musí počítat s vyšší % slevou... když počítám 1.5 ecoboost 110kw... a zase, hatchback délka 4360mm, sedan 4538mm, combi 4560mm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, chci to do velkoměsta a když jsem měl Fábii, narval jsem se všude, s Rapidem to neplatí. 

 

Tak to asi nebyl sport, ale Platinum. Určitě si protiřeším, ale jsou to jiné formáty srovnání. Pokud mobilní malé auto, tak F3 asi docela jistě, pokud ne, tak je otázka jestli Combi nebo Sedan a co potom. Jde o finanční limit a naplnění představ - u druhé možnosti oželím výbavu, u první zase prostor. Jde to ruku v ruce, ale asi sáhnu po F3 HB v plné a když to nepůjde, za rok to můžu vyměnit ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle Leona ve výbavě style 1.4/92kW, mají spousty skladovek za dobrý ceny a dostaneš větší vnitřní prostor a výbava srovnatelná s fabii.

 

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_cz/LIST/SEAT!cs!!!S!!!/STD/S/MB|Leon-5dv./PF|sl/liste.html?sort=PU&select=AUV&s.AUV=Style&STATE=fb_Motor;fb_AUV;v_pic1

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajfl Nezlob se,ale ty nevíš co chceš.Já osobně bych krátkou Fábii nechtěl.Bud combi nebo Octávku.Dostal ses do fáze že máš prachy a už srovnáváš všechno.Krátkou,dlouhou.Octávku.ted Focus a u každého auta praferuješ něco jiného.Sedni si,napiš na papír co chceš a pak to porovnej.

Editováno: , autor: dusan.k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno, seat leon hatchback je cca stejně dlouhý jako fabia combi...

 

vtipné na tom je, že z názvu topicu "jak nakonfigurovat nesmysl" by si člověk řekl, že máš fabii najisto, ale hledáš kombinaci výbavy, a i ten úvodní post tomu napovídá... debatou to šlo přes octavii, forda focuse, až teď k seatu leon... a od nové (custom auto) až k předváděčce (skladovému vozu)... 

 

mno, snad vybereš ten správný povoz. pokud bys nemusel v pondělí objednávat jak jsi tu někde zmínil, napsal bych Ti, ať si všechny kombinace hatch/combi, 66/81kw, 16/17 kola, a to samé u toho forda popř seatu, projedeš, aby si sám věděl jak to "jezdí"...  no nic...  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jayhawk: věc se má tak, že do konce roku bude Rapid prodaný a já musím dost rychle vyřešit věc, která by mě měla pár let vozit. Navíc mám update z financování - kvůli pokutám zůstanu u VW Financial - tedy Leon/Fabia. Leon se dá do 400 sehnat FR, kde je výbava fakticky stejná jako plná u F3, takže mě to hodně nadchlo ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže rychlostí dodání jsi vázaný na skladové vozy, custom auto do výroby nepřipadá v úvahu... ok... :kol-28: ...

přiznám se, mě seat nějak nenadchl designově, fabia mi přijde taková konzervativnější...  :kol-32: ...

 

ještě mě napadlo že u Porsche Plzeň je Golf Viktoria... tam se do 400 vlezeš, ale netuším co je v tom autě... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ne, 13 týdnů bych nějak přežil půjčováním auta ...

 

Seat FR je paráda, i Style bych přežil. Škoda je pro mě srdcovka, ale 1.4TSI je přesně to co hledám (to ostatně byl ten blbej nápad s O3). Seaty se mi líbí dlouhodobě, tyhle poslední ještě víc (přijde mi to podobná inovace jako u celého VW koncernu)

 

Toť otázka, ale Viktoria není moc šálek mé kávy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je o tom si sednout ke konfigu, naprat do něj co bys do auta chtěl nebo nechtěl, vytisknout to, dojít k prodejci a "snažte se pánové". to samé u seatu (plzeňský šmucler je dost katastrofa). jestli potřebuješ menší/větší auto už musíš mít zmáknuté.

 

srovnávat design seatu a celého koncernu, to bych asi nedokázal, pořád v tom vidím že seat je víc odvážnější, dokáže si víc pohrát...

 

hele golf viktoria mě jen napadl, že jich tam měli přes dvacet když jsem tam nedávno byl něco doladit... od pohledu vychází asi z nejprodávanějších výbav...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem se asi rozhodnul, i podle konfigurátoru je v Seatu všechno + něco navíc (třeba to stupidní sklápění zrcátek v F3 nikdy mít nebudu, v Praze se hodí a v Leon je standard). Už jsem se rozhodl. Pokud mi někdo dokáže vyvrátit Leona nějak konstruktivně, sem s tím, ale jinak mám (konečně) jasno :) Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jestli koukám dobře do konfiguráku, tak 466200,- za čisté FR bez čehokoliv dál :kol-32:  ... ale pokud vidíš nějakou konkrétní skladovku  :kol-47: ...

heh, sklápění zrcátek mě zrovna ani nenapadlo chtít  :kol-32: ... 

 

no pokud je to final result, tak grc  :kol-47: ... šoupni pak aspoň pár fotek, i když seat na škoda forum úplně asi nepasuje  :kol-27: ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, skladovky jsou za 400 se vším co jsem si vymyslel ... to je nevýhoda konfigurátoru Škoda, umí toho mraky a je to rozdělené - šance na skladovku pro mě téměř neexistuje bez kompromisu.

 

Leon má v základu většinu věcí a navíc mi stačí jen Winter paket, navíc je to 92kW, sportovní vzhled ad. výhody jako ty zrcátka, které si v F3 ani nenakonfiguruješ, do města se to přitom dost hodí

 

Mrknu se ještě na Seat fóra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď už budu asi těžce offtopic (pawouk už se na mě chystá  :kol-21: ), ale jeden červený leon fr s winter paketem za 399 stojí u šmuclera  :kol-28: ... nějaká winter sport collection...

 

no tak aspoň že jsi vybral nějak to co ti asi sedne... pokud škoda neumí udělat třeba cenou něco lepšího... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skladovka mě neuspokojí a hlavně Leon je fakt jinde za ty prachy mi přijde ... FR verze je přesně pro mě. Neboj, už jsem na něj koukal ;) Akorát musím vymyslet ten jejich protiúčet (prodávám Rapida přímo). Uvidíme, rozposlal jsem maily a teď budu čekat na vánoční překvapení :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, jo i ne no... je třeba brát v úvahu že současný leon (byť s FL) je na trhu nějaký pátek, fábka teď teprve skoro rok... rapidu třeba potichu dali podvozek z fábky (o něco natáhnutý), nevím co udělali se seatem (nové motory beru tak nějak jako povinnost jak to udržet na trhu)... 

ta nabídka je vázaná výkupem k nim?... hele nevím no, mě do mailu posílali samé takové nabídky které mě moc nezaujaly... nakonec při osobním jednání to šlo ještě o něco dál... ale tak, nevím kolik jsi toho obeslal, ale tak 4/5 best nabídek z mailu zkus osobně obejít a jednat dát... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, F3 je teď hit, vím i od prodejce, že nemůžou dávat akční nabídky, protože provize je jen 2,5% (proto není Fresh edice atd.). Jenže Rapid má staré komponenty, F3 běží na těch nových ze Superbu (konektivita atd.). Kdyby byl Leon bez změn, tím lépe :-D U některých jsem to četl, musíš financovat + řešit protiúčet, ale počítám že se s nimi domluvím (financovat budu na firmu). V pondělí jedu Jarov, tam mají 4, které mi sedí (stejná výbava, jiná barva, jiné ceny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KDyž to vezmu do detailů, těch věcí, které hrají pro Leon je víc - opěrka ala VW - široká (F3 má hroznou, zlatá v Rapidu), 2zón (moje slečna je víc zimomřivá) a další detaily. Trpět budu nedostatkem odkládacích Simply Clever prvků, ale pro mě jedině dobře - nebude tam bordel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však to jsem tím myslel, fábka je relativně nová, novější výbava, leon je starší... takže to se musí nutně promítnout na ceně... navíc fábka se docela dost prodává (nevím jestli tomu pořád říkat 1st wave), leon tak poptávaný není...  :kol-31:

do seatu moc nevidím, takže nic moc neřeknu víc  :kol-32: ...

 

heh, já povětšinou jezdím sám, a jestli ve 2, tak opěrka to tak nerozhodí, mj jsou na trhu už aftermarket řešení (když by to byl jo error, asi by se našel někdo kdo by už v etce zkoumal za co jde zaměnit, golfácká, octavia, rapid)... 2zónu klimu, jako jo k něčemu to je, ale kdysi jsem četl že to stejně tak velký teplotní rozdíl nevyrobí... bordel bude v kterémkoliv autě, jak velký je o tom jak moc a na co ho používáš...  :kol-32: ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...