Přejít na obsah

Indikace hladiny kapaliny v nádržce ostřikovačů


epo

Doporučené příspěvky

Zdravím,

potřeboval jsem vyplácat letní směs, abych tam mohl dolít zimní, takže jsem včera celou cestu stříkal, jak plemenný býk... 

Čekal jsem, že až začne kapalina docházet, resp. dojde úplně, rozsvítí se nějaká kontrolka, nebo přijde alespoň nějaká hláška na MaxiDotu. Jaké bylo překvapení, když najednou už ani kapka, ale žádná hláška ani kontrolka se nekonaly...

Teď se dívám do návodu (str. 38), že upozornění F3 umí, takže se chci zeptat, jestli jste to už někdo pozoroval?

Po cestě bylo nad nulou, takže se mi nezdá, že by to prostě zamrzlo a kvůli tomu už nic neteklo. V nádržce od pohledu už žádná kapalina vidět není. Začínám mít podezření, jestli není na vině nějaké vadné čidlo..  :kol-32:

 

 

Snímač (indikácia) nízkej hladiny ostrekovačov - návod

Editováno: , autor: Pawouk
Vložen odkaz na návod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otazka. Z toho manualu to jde tezko poznat. Mozna, ze to ma jen tehdy, kdyz jsou ve vybave ostrikovace svetel. Nedava mi to sice moc smysl, ale ani bych se tomu snad nedivil...  :kol-44:

bývalo to tak, že ostřikovače světel = velká nádobka s čidlem, bez ostřikování světel = malá nádobka bez čidla. Předpokládám, že u FIII to bude stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo v návodu toho napíšou! Je pro všechny varianty výbav a kombinací příplatků takže obsahuje vše. A že není namontován, je logické, šetří se na tom, co většina uživatelů neocení v dané kategorii..... Ale jde to dodělat, pokud je člověk jen trochu zručný. Je to jen vyvrtat nádržku, dát čidlo, natáhnout drát, dát piny a trochu se procvičit v rozborce a sborce auta. Sice mám Rapida, ale na jaře se do toho pustím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no já měl FI 1.4 16V 74kw Elegance a bez ostřikovaču světel a hlásilo mi to že mám min hladinu kapaliny v ostřikovači + vyhřivané trysky ostřikovačů. No někde šetřit musejí, ale když si vzpomenu kolik stála FI. ELEGANCE a kolik tedˇ FIII. STYLE tak se to dá odpustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj.

V polsku k Fabie 2FL za smiač šlo připlatit jen 150 złotych a měl jsi . Bylo tohle od werze Classic . Horši verze byla jen junior. Junior byl zaklad. Ja mám Classic a mám smiač. Dodělaval jsem tohle v škodovce. Na cenu se neptejte :D :D . Dily jsou levné ale praci už ne :D . MI ukazuji na displeju a sviti se kontrolka. Jen nedava zvuku kdy se osviti. Ja mám obyčejné světla H4 bez ostřiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

tak, včera na mě začala křičet na MaxiDOTu hláška "doplňte vodu do ostřikovačů"... mám auto s ostřiky světel, tj. nádržka by měla mít cca 5,4litru... a, na to jak snaživě ta hláška křičela jsem si myslel, že bude třeba dolít tak 5 litrů, že už zbývá ten necelý půl-litr (10%)- ale ne, vešly se tam necelé 4l náplně... 

takže- čidlo kolik tam toho je a není, tam asi je, když to dokáže zařvat že má málo, ale ta funkčnost... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono jde o to, ze ostrikovace svetel maji znacnou spotrebu kapaliny. Obzvlast v zimnich podminkach s posolenou mokrou silnici by sis pri hlasce o zbyvajicim pullitru uz moc nezastrikal ;) Ja tu hlasku beru jako uzitecne upozorneni, ze netreba doplnovat hned, ale spise pri blizke prilezistosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ak je to ako pri F2 (čo predpokladám že bude), tak zložité by to byť nemalo. navŕtať otvor do nádobky, osadiť tesnenie a čidlo, natiahnúť k budíkom jeden vodič a druhý ukostriť. zoznam materiálu bude tiež totožný. možno na jar sa do toho pustím. cena materiálu zhruba 20 eur cez Skodu

 

a miklisek by snáď poradil ako na to, má to v Rapide 2013

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...