Přejít na obsah

Tažné zařízení


michal z

Doporučené příspěvky

A kde jste přišli na to, že to nemám sepsané? To, že škodu bude platit pojišťovna, znamená že jedno, jak je to idiotsky vyřešené? Trochu divná logika.

A kdyby mě třeba někdo ťuknul na parkovišti, na ulici, tak by policie udělala co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pistovna ti odpise ze sa to tak nestalo, a mozes sa sudit. Ale ked je ti zadlho cakat na policajtou tak navsteva sudu bude zvlast kratka hlavne na sk. A to nehovorim ze narazis na nejakeho vykuka co vsetko poprie. Ale rob si ako chces, zivit ta nauci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Frozzy napsal:

A kde jste přišli na to, že to nemám sepsané? To, že škodu bude platit pojišťovna, znamená že jedno, jak je to idiotsky vyřešené? Trochu divná logika.

Promin. Ale prostě to tak vyznělo z toho popisu, že bys to z toho, že jsi pátral po problému a že by jsi jinak lak jen rozleštil. Pokud to zdokumentované máš tak snad nemusíš řešit co se stalo, ne? Prostě to vyřeší servis a zaplatí viník (resp. jeho pojišťovna)

 

před 6 hodinami, Frozzy napsal:

A kdyby mě třeba někdo ťuknul na parkovišti, na ulici, tak by policie udělala co?

No minimálně by jsi dostal papír že to šetřila.  Jsou třeba různá připojištění na vandalismus k povinnému (pokud nemáš havarijko) kde zrovna ten papír je podmínkou pro plnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz neni zraneni tak se da na policajty cekat nekolik hodin. Predloni jsem bohuzel prehledl pani a karambol by na svete a cekali sme skoro 3 hodiny. Policajti prijeli a rikali ze od ty doby jsou dalsi bourac a ta posledni na ne bude cekat takovejch 7 hodin jelikoz to byla jedina dopravka na celej okres

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam je hlavní problém to řešení. Konektor mezi hlavní kabeláží praskl, bohužel ta část, co vede k tomu kloubu, ta část té hlavní kabeláže by snad mohla být OK, ale ten kabel k zásuvce je taky naseklý - co udělají, preventivně to vymění? Je to obalené plastem, bez rozříznutí se to asi nezjistí, vymění to preventivně? A pokud ano, to je docela slušný zásah. 

Čili shrnuto, celé tažné zařízení není řešené dobře a každému kdo o něm uvažuje bych poradil, aby to zvážil. Na karavan je to jasné ale na nosič kol - což je můj případ, bych to už nechtěl. Nechtělo se mě vozit kola na střeše, tažné mě přišlo pohodlnější. Teď už se na to dívám jinak - dát tam kola za nějakých 150k+ je taky risk. Ano, pojišťovna to třeba zaplatí ale víme, jak jsou ochotni plnit.

Takže shrnuto  - s volbou tažného jsem přišel o žaluzie a vzpěru nárazníku, zaplatil jsem nějakých 13k, protože mám model 2020 a tehdy to stálo o dost míň než dneska + nějaká sleva. 

Až to opraví, tak nejspíš vymění nárazník, ty chromové rámečky na spoileru, které jsou lehce prohnuté (Sportline) a je to trochu vidět, možná vymění tu kabeláž a možná celé tažné. Nebo ten konektor něčím nahradí - jsou to tři dráty v gumovém vlhkotěsném pouzdře.   

Možná to celé spasují a uvedou to do absolutně původního stavu ale možná také ne.

Když to tažné nechám vyhodit, tak k tomu celému potřebuji tu vzpěru a ty žaluzie - nějakých 7k navíc z mé kapsy?

Silnější akumulátor myslím nemám, asi ani alternátor, což je nejspíš už dané start / stopem a není to jako dřív, kdy se to s tažným měnilo za silnější - asi i chladič je stejný, o vyšší spotřebu tedy nejspíš nejde. Ale nebyla to dobrá volba.

Přikládám obrázek, jak to vypadá - je to vzhůru nohama, oni to tak fotí, zasunutá koule je samozřejmě směrem dolů - při vysunutí se teprve protočí o 180 stupňů a směřuje nahoru. Ta vzpěra kloubu nasekla kabeláž zásuvky, vzpěra toho kruhového mechanismu táhla pak nasekla nárazník zevnitř a konektor zajištění praskl, protože to celé propružilo na to tažné. Zvenčí v podstatě není vidět nic, jen zblízka - oděrky, rýha od té vzpěry a lehce deformované ty chromové rámečky - tak cca o 1 mm ale když se na to zaměřím, tak to prostě vidím.

Napíšu, jak jsem v servisu dopadl. Neplatit to pojišťovna tak kablík kontroly zajištění prostě překlenu a hotovo, oděrky nárazníku bych neřešil, v Praze se s tím prostě počítat musí. Ale nasral jsem se - kdyby to tažné tvarově kopírovalo tu originální vzpěru a kabeláž vedla vnitřkem, je to víceméně OK. Stačilo by na to přibodovat tu plechovou část originální vzpěry a nebo tam dát pás polyuretanové vložky, jako je třeba v předním nárazníku, ta by to asi taky utlumila.

TazneDrat2.JPG

Editováno: , autor: Frozzy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to i chápu, ovšem ten konektor, co mě prasknul, může být uchycený z druhé strany - je tam takový plechový pásek s otvorem pro šroub, může to být schované a stejné platí pro kabeláž zásuvky - ta je vedena tím nejhorším možným způsobem - je přímo na ráně a místa je tam spousta. A pokud tam nemůže být plech výztuhy, ať je přes to pás polyuretanu, jako to má přední nárazník. Kdyby sis to montoval sám, tak to takhle nikdy neuděláš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Montoval jste někdo nebo si nechal namontovat dodatečně neoriginál tažné i s elektrikou? Funguje vám vše jak má? Zvažuji pořízení tažného na SIII 2016 DSG 110kW bez přípravy. Bojím se abych nepořídil neorigo železo s kabeláží a nebyl potom zbytečně problém s řídící jednotkou nebo s kódováním. Kupoval jste někdo celou sadu od SVC? Nebo je lepší vzít elektriku origo od SA?

https://www.svcgroup.cz/originalni-typova-elektropripojka-13-pinu-skoda-superb-kombi-05-2015-05-2019-p3076-v966

 

Pár nových informací:

Originální kompletní tažné (železo + elektro) stojí v SA cca 18.000,-Kc bez montáže. + kódování

Originální komplet elektro pro auto bez přípravy vychází na 8.500,-Kc + kódování

Samostatně originální tažné (železo) jako díl koupit nelze, pouze v sadě i s elektrem.

Editováno: , autor: Milan357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, já jsem dodělával tažný na sedanu bez přípravy, železo jsem sehnal na sbazaru za cca 5500 nepoužitý a elektriku na netu (myslím super-parts.cz) za 1500.

Elekriku jsem si nátahnul sám, zapojení a nakódování mi udělali v autorizáku. Vše funguje jako by to bylo z výroby :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Kvido27 napsal:

Ahoj, já jsem dodělával tažný na sedanu bez přípravy, železo jsem sehnal na sbazaru za cca 5500 nepoužitý a elektriku na netu (myslím super-parts.cz) za 1500.

Elekriku jsem si nátahnul sám, zapojení a nakódování mi udělali v autorizáku. Vše funguje jako by to bylo z výroby :-)

Bolo by super a zaroven pre ostatnych pomocou,keby si zverejnil ci si dorabal origo sklopne tazne,alebo iny typ a aku mas konfiguraciu.Podla prirucky na 2.0 tdi 140kW,4*4 ak nie je z vyroby,tak nedokazes nainstalovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2021 na 21:11, bajky napsal:

Bolo by super a zaroven pre ostatnych pomocou,keby si zverejnil ci si dorabal origo sklopne tazne,alebo iny typ a aku mas konfiguraciu.Podla prirucky na 2.0 tdi 140kW,4*4 ak nie je z vyroby,tak nedokazes nainstalovat.

Mám 2.0 TDI 110kW 4x2. Kupoval jsem origo sklopné 3V0803881. Jednotku 5Q0907383N a elektriku 3V0055204C

Co se týká možnosti dodatečné instalace, tak ve velkým TP je v bodě 17 (zatížení spojovacího zařízení) uvedeno "Z 90" - co jsem se dočetl, tak podle toho jde poznat, zda jde tažný dodělat a dodatečně zapsat do TP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Prosím o radu. 

Superb 3 2016 2.0tdi 110kw 4x4 manual, nechal jsem si dodělat neoriginální tažné, s tím problém nemám, vše funguje jak má. Problém mám s tím že, když tahnu karavan cca 1500kg, teplota vody mi leze v kopci nahoru. Zatím jezdím pouze po CR, ale chtěl bych to vyřešit,než pojedu někam mimo CR.

Tady ve fóru jsem se dočetl že je nutné vyměnit saharu (jak silnou?našel jsem 400w i 450W), případně je nutná vymena také alternátoru? Nebo nevím jestli nějaké další věci?

Do teď jsem 2 roky tahal stejný karavan octavia 3 2.0tdi, stejný motor ale nebyla to 4x4 a u tohoto auta s teplotou žádný problém nebyl.

Děkuji všem za odpověď a osobní zkušenost.

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...