Přejít na obsah

Tažné zařízení


michal z

Doporučené příspěvky

Tak to bohužel nevím, mohu to nějak vyzkoušet?

Zkoušel jsem volat do autorizaku Škoda, v jednom mi řekli výměnu sahary a v druhém výměny komplet chladičů a sahary cca 50tis.

Údajně je to problém pouze u této motorizace 2.0tdi 110kw ve spojení s 4x4.

Editováno: , autor: Jagg22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 17. 1. 2019 na 11:03, Aerosa napsal:

Tak uz mam dodelane originalni vyklopne tazne. S chladicem dle faktury nic nedelali (2.0tdi 110kw). Cena cca 30 000Kc.

Mohl by jste mi poslat, co vše Vam při instalaci tajného instalovali? Nechal jsem si namontovat tazne v neautorizovanem servise, a teď se mi hřeje motor když tahnu karavan 1500kg. 2.0tdi, 110kw. Tahat nějaké těžší věci? Pokud ano, teplota se Vám nezveda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem psal, že mám origo z fabriky, napsal jsem to asi blbě, zkrátka s tím sjelo z linky. Ale dodělával jsem si na O3 RS benzín, nic jsem neměnil, jen dodělal a nakódoval a také se nic nehřálo. Jak psal kolega v předchozím příspěvku, kouknul bych na kódování, zda je tam vše, jak má být. Může to třeba zapínat ventilátory dříve a nedovolí se tomu přehřívat. To může být jen kódováním. Zkusil bych třeba nechat udělat kódování ve škoda servisu, pokud je tam originál jednotka a elektrika. Pokud ne, může být problém, že si jednotky spolu nepovídají a bude se to hřát. Pak by to možná šlo vyřešit nějakým spínacím relé na ventilátory, ale je to takové bastlení.

Každopádně, kdo to montoval, ať to uschopní, když ne ať si to vyndá a vrátí peníze. Hotovo. Proč se s tím máš zabývat ty?

Na železe tolik nezáleží, ale elektriku bych tam dal jen originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v technichaku predvyplneno tazne 2200kg/750kg. Tak je možné to tam namontovat, volal jsem do 3 autorizovaných servisů a výsledek je zcela odlišný

1. Dle VIN nelze namontovat (ale dle technického průkazu to jde, nevím kde se stala chyba, když jsem to říkalo telefonu, tak říkal že je to zvláštní)

2. Lze namontovat, ale je nutná vymeny ventilatoru (cca 25000kc)

3. Lze namontovat, nutná výměna ventilatoru a ještě nějakých chladičů (cca 50000)

 

Tak nevím z čeho si mám vybrat když ve třech autorizovaných servisech mají 3 odlišné nabídky.

 

Nemá někdo osobní zkušenost s dodatečnou montáži? 25 nebo 50 tisíc me přijde velký rozdíl v ceně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kodovani tazneho...

Minimalne bych udelal motor kvuli saharam, jestli to je neorigo... V original servisu to nechteji delat... Sezen si nejakeho kodovace pobliz tveho bydliste a nakoduje ti to podle toho co tam mas...

 

19 Gateway, povolit Trailer 69

01 Motor, Oprávnění k přístupu: 27971, BYTE 05, Nastavit bit 4

03 ABS brzdy, Oprávnění k přístupu: 24990, Adaptace IDE04774 „Vehicle and trailer stabilizacion aktiv“

10 Asist park./řízení, Oprávnění k přístupu: 71679, BYTE 03, Nastavit bit 0-1 - „Trailer hitch installed  manuály or eletrically“

13 Regulace odstupu,

pro SW číslo dílu 5Q0 až do indexu F včetně

·       Oprávnění k přístupu: 14117 - BYTE 02 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

(pro čísla dílů SW 2Q0, 3Q0 a 5Q0 z indexu G)

·       Oprávnění k přístupu: 20103 - BYTE 03 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

3C Změna jízdního pruhu,

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 02 - Nastavit bit 4-7  - "20 ECU for draw bar,with ECU for draw bar“

(pro čísla dílů SW 2Q0 a 3Q0)

·       BYTE 00 - Nastavit bit 4-7  - „10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar".

6C Zadní kamera, BYTE 4 Nastavit bit 0 -„Equipment_ahk,installed (verbaut )"

6D Zadní víko, BYTE 01 Nastavit bit 7 - „Prives osazen  Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut“

A5 Přední snímač asistenta jízdy, 

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 16 - Nastavit bit 0-7  - "01 trailer_control_module,installed

(pro SW číslo dílu 3Q0)

·       BYTE 11 - Nastavit bit 0 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

(pro SW číslo dílu 2Q0)

·       BYTE 05 - Nastavit bit 4 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

09 Centrální elektrika, Oprávnění k přístupu: 31347, Adaptace,  „ENG122979-ENG141968-Networking-Anhaengeranschlussgeraet,installed“

69 Trailer

·       BYTE 01 - Nastavit bit 0-3 – „01 Diagnostika linky do zásuvky, aktivní".

·       BYTE 03 - Nastavit bit 0-3 - "01 Výstup svorky 30 (zásuvka pin 9), aktivni".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, Jagg22 napsal:

Tak nevím z čeho si mám vybrat když ve třech autorizovaných servisech mají 3 odlišné nabídky.

Stáří auta? Na AS bych se nefixoval, ti jen rejžují. Chtělo by to solidního mechanika, tažné třeba SVC nebo podobné a možná by se nemuselo nic dalšího měnit. Asi to chceš na karavany atd. čili 13 polovou zásuvku. Tam už by to chtělo asi tu saharu + chladič, ale v nezávislém servise na tom budeš s cenou furt líp. Pokud je to na odvoz odpadu 4x za rok, chladič bych neřešil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci je to len domnienka,ale auta 4*4 ktore z vyroby nemaju pripravu na tazne mozu mat tuto vec obmedzenu kvoli nadrzi na adblue a ulozeniu nadrze.To mi pride ako jeden z moznych dovodov,preco to nejde,a mozno je za tym este cast kabelaze ktora je robena asi inak.mozno to niekto potvrdi.Pred casom som sa presne toto pytal,ci uz to niekto bez problemov absolvoval,mam jedneho Supa 4*4 ale zatial bez tazneho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že to mám na karavan, tak bych potřeboval aby se to chladivo, jak ma. Zkoušel jsem poptat i neautorizovaný servis ale tomu se nepodařilo najít jaké díly a by se měli vyměnit.

Je tady v tohle fóru tabulka kde je napsáno, že by se měl vyměnit pouze ventilátor.

Kdyby měl někdo přístup k výpisu náhradních dílů, pomohlo by mi to.

 

Superb 2016 2.0tdi 110kw 4x4 VIN: TMBLH7NPXG7031245

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 16. 10. 2020 na 14:38, stillion napsal:

 

Dobrý den, pánové,

na 2.0 TDI 110kW, 4x4 manuál bez přípravy jsme dodělali odnímatelné tažné zařízení Westfalia s elektroinstalací, která by měla umět odpojovat PDC (https://www.tazne.cz/typova-elektropripojka-skoda-superb-2015-13pin-erich-jaeger-p61774/).

 

Nicméně se tak neděje, Při zapojení přívěsu se nezobrazuje ikonka vleku za autem a čidla se neodpojí. V kodování auta je všechno nastavené. Nesetkal jste se s tím někdo nebo nějaké doporučení?

Díky

Zdravím

Mam na Vas dotaz ohledně chlazeni.

Mam stejnou motorizaci superb 3 2.0tdi 110kw 4x4 manual.

Nechal jsem si dodelat tažné, včetně vymeny sahary (originál skoda 400w,původně 300w), nicméně při tahání karavanu cca 1500kg se motor v kopci hřeje)

Mohu poprosit o info jestli jste něco takového take zaregistroval?

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 7. 2021 na 20:28, p2p napsal:

Kodovani tazneho...

Minimalne bych udelal motor kvuli saharam, jestli to je neorigo... V original servisu to nechteji delat... Sezen si nejakeho kodovace pobliz tveho bydliste a nakoduje ti to podle toho co tam mas...

 

19 Gateway, povolit Trailer 69

01 Motor, Oprávnění k přístupu: 27971, BYTE 05, Nastavit bit 4

03 ABS brzdy, Oprávnění k přístupu: 24990, Adaptace IDE04774 „Vehicle and trailer stabilizacion aktiv“

10 Asist park./řízení, Oprávnění k přístupu: 71679, BYTE 03, Nastavit bit 0-1 - „Trailer hitch installed  manuály or eletrically“

13 Regulace odstupu,

pro SW číslo dílu 5Q0 až do indexu F včetně

·       Oprávnění k přístupu: 14117 - BYTE 02 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

(pro čísla dílů SW 2Q0, 3Q0 a 5Q0 z indexu G)

·       Oprávnění k přístupu: 20103 - BYTE 03 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

3C Změna jízdního pruhu,

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 02 - Nastavit bit 4-7  - "20 ECU for draw bar,with ECU for draw bar“

(pro čísla dílů SW 2Q0 a 3Q0)

·       BYTE 00 - Nastavit bit 4-7  - „10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar".

6C Zadní kamera, BYTE 4 Nastavit bit 0 -„Equipment_ahk,installed (verbaut )"

6D Zadní víko, BYTE 01 Nastavit bit 7 - „Prives osazen  Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut“

A5 Přední snímač asistenta jízdy, 

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 16 - Nastavit bit 0-7  - "01 trailer_control_module,installed

(pro SW číslo dílu 3Q0)

·       BYTE 11 - Nastavit bit 0 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

(pro SW číslo dílu 2Q0)

·       BYTE 05 - Nastavit bit 4 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

09 Centrální elektrika, Oprávnění k přístupu: 31347, Adaptace,  „ENG122979-ENG141968-Networking-Anhaengeranschlussgeraet,installed“

69 Trailer

·       BYTE 01 - Nastavit bit 0-3 – „01 Diagnostika linky do zásuvky, aktivní".

·       BYTE 03 - Nastavit bit 0-3 - "01 Výstup svorky 30 (zásuvka pin 9), aktivni".

 

Děkuji za informaci.

Mohu se zeptat jestli by jsi mi to nenakodoval, jsem už z toho dost naštvaný, ani autorizovanem, servise nevědí co přesně mají udělat, vyměnil jsem saharu (originál skoda) za silnější 400w, ale bohužel výsledek je hodně podobný.

 

Vyměnil bych klidně ještě i ten chladic ale nikde jsem se o tom nedocetl, jaký typ by tam měl být.

 

Někdo tady psal že by se měly ještě odmontovat zaluzie, ale nevím jestli mohou mít takový vliv, když jsem na ně koukal jsou v podstatě pořád otevřené, pouze chvíli po nastartování a po vypnutí motoru jsou zavřené, takže fungují asi správně.

 

Může mít to kódování takový vliv na výsledný efekt, spoléhal jsem na tu saharu.

 

Případně není někdo z okolí Pardubic kdo by mi to nakodoval, nemal ale problém si kamkoliv přijet.

 

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskusaj este jednoduchy test.Nastartuj studeny motor-zaluzie su zatvorene.Pripoj k taznemu prives(staci aj nosic na bicykle,aby bolo nieco v elektrickej zasuvke.Zaluzie by sa mali okamzite otvorit.

Ja mam vsak este jedno podozrenie-podla mna ti viazne vodná pumpa.To elektricke ovladanie v urcitych rocnikoch mava problemy.Uviazne v polohe prekrytych lopatiek a motor sa hreje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 na 14:38, stillion napsal:

 

Dobrý den, pánové,

na 2.0 TDI 110kW, 4x4 manuál bez přípravy jsme dodělali odnímatelné tažné zařízení Westfalia s elektroinstalací, která by měla umět odpojovat PDC (https://www.tazne.cz/typova-elektropripojka-skoda-superb-2015-13pin-erich-jaeger-p61774/).

 

Nicméně se tak neděje, Při zapojení přívěsu se nezobrazuje ikonka vleku za autem a čidla se neodpojí. V kodování auta je všechno nastavené. Nesetkal jste se s tím někdo nebo nějaké doporučení?

Díky

Mohu se zeptat jestli s S3 tahate nějaký těžký přives, já mám problém s chlazením, namontovat jsem tažné, namontovat silnější saharu ale když tahnu karavan 1500aakg se mi to hřeje při jízdě do kopce. Proto hledám někoho kdo má stejnou zkušenost.

Co všechno jste měnil při instalaci tazneho?

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam sice taku motorizaciu ako ty-mam 1,8TSi 132kw manual,ale saharu som nemenil(i ked podla tej tabulky by mala byt vymenena) a aj napriek tomu som tahal bez problemov aj tazsi prives-zhruba 1,2 tony.Podla mna ak sa Ti otvaraju zaluzie,tak problem bude v chladiacom systeme-vodna pumpa,pridavne cerpadlo alebo komora termostatu.Na diagnostike Ti nehlasi ziadnu taku zavadu?

Ze sa auto hreje do kopca sa Ti ako prejavuje?Na kolko vystupi teplota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...