Přejít na obsah

RS - Buchanie zadnej napravy


Palo.k84

Doporučené příspěvky

Dnes jsem byl v servisu kvůli něčemu jinému, zmínil jsem se ale o tom a technik to byl se mnou projet. Takhle tichý auto jsem zažil, když jsem ho kupoval a to jsme jeli přes retardéry a mizernou silnicí. Samozřejmě, že se to vůbec neprojevilo, ale hodinu před tím, když jsem vezl manželku do práce tak si vesele několikrát zavrzalo ...

Tak nevím, asi musím pár měsíců počkat, jestli to bude dělat pořád. :-(

A nebo to není od nápravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je stará známá věc, autorizovaný servis má kolem sebe 50metrové ochrané pásmo, před ním projevené závady se u nich neprojeví. Samozřejmě nadsázka, ale mohu to potvrdit, skutečně se to často stává. Já svoji závadu dokonce předváděl technikům z bolky a nalítal jsem s nimi několik desítek kilometrů, než se jim to projevilo. To je snad něco mezi nebem a zemí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mimochodem to bouchání, které zní spíš jako dunění a skoro působí jako akustický tlak zmizí, když nedovřete 5. dveře. Celý ten velký kufr působí jako ozvučnice a zesiluje hluk podvozku ... dělaly to zatím více a méně všechny oktávky, ve kterých jsem jel. Na zahraničních fórech se to vcelku diskutuje, ale bez úspěšného řešení. Trošku pomůže seštelovat dorazy 5.dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

mám Octavii III 1.6 TDI 4x4 r.v. 2014 rovněž bouchala "dutě" zadní náprava - tento týden v rámci záruky výměna zadních tlumičů - bouchání odstraněno

Škodovka má prý na tuto závadu vydané TPI

Editováno: , autor: compu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrzání přední nápravy řeším taky (již tři neúspěšné pokusy) více v jiném tématu. To bouchání ze zadní nápravy... mám taky víceprvkovou a občas něco ze zadu slyším, není to nic strašného, asi takové duté bouchnutí, které je slyšet (bez zapnutého radia) po horších cestách. Nemáš třeba nějaké video toho zvuku? Mně možná, v rámci "vrzání přední nápravy" vymění přední tlumiče, tak, že bych reklamoval i zadní :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, hlásím úspěch s reklamací bouchání zadní nápravy. Za chvíli mi bude končit záruka, mám víceprvkovou nápravu, najeto cca 80 tis. km a občas jsem něco ze zadní nápravy slyšel - pravda nic drastického navíc musím přihlédnout ke km..., ale po přečtení fóra jsem si řekl, proč to nezkusit :-).

Dnes mi volali ze servisu, že ŠA souhlasí s výměnou zadních tlumičů :-).

 

Jinak jsem byl v servisu Autostyl v Praze ve Stodůlkách a snažil jsem se využít zdejších informací, takže jsem mlel o vydaném TPI a problémech s boucháním zadní nápravy atd. Sice byl servisák neutrální a odvětil ve stylu "lidi toho nakecají", ale myslím si, že mi to možná pomohlo, nevím...

 

Každopádně, kdo taky občas něco ze zadní nápravy slyší, zkuste to reklamovat na tlumiče, třeba Vám to vyjde... Teď jsem v napětí, zda poznám rozdíl. Každopádně ikdyby to nepomohlo, nové tlumiče, zadarmo, nekup to :-D

Editováno: , autor: tttt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním, že od výměny tlumičů jsem najel zhruba 100 km a z toho půlku po Praze a středočeských tankodromech (zbytek D1) a hluk od zadní nápravy je znatelně, opravdu znatelně nižší, takže to opravdu bylo tlumičemi :-). Kdo řeší stejný problém, šup do servisu a otravovat, otravovat, a požadovat výměnu tlumičů!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Dneska jsem si vyzvedl ze servisu auto s novejma zadníma tlumičema, který mi vyměnili na záruku a musím říct, že jsou měkčí a jízda po nerovnostech je klidnější než s původníma z 2013. Bouchání úplně nezmizelo, což jsem ani nečekal protože to je vlastnost O3, ale je to mnohem snesitelnější. Uvidím, jak dlouho jim to vydrží...

Editováno: , autor: nixberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím ,

mám úplně stejný problém. Tlumené klepání při přejezdu nerovnostína zadní nápravě .

Auto 1.5 roku staré  r.v 2018 najeto 30 tis . 1.4 CNG multilink.

V servisu nic nenašli. Řeší to se škodovkou , prý zadní brzdiče , za cca 10 dní se ozvou co dořešili se škodovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...