Jump to content

Rozdíly sání - výměna 44/50Kw


hrnous

Recommended Posts

Hezký den všem, včera jsem domů přitáhnul Fábii a už vymýšlím bejkárny :)

Jaký je prosím rozdíl mezi sáním 047129743M a 047129743 ? Ty dvě mám dostupné.. Jelikož poslední moje Škodí auto byl starý Favorit..tak do všeho musím trošku zabřednout :)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, u Fabie 1 - 1.4 MPi  44Kw, jsem měnil původní sání  za sání z 50 kw. Rozdíl v průřezu kanálů byl markantní, pro verzi 44 kw byl eliptický, přiškrcený a pro verzi 50Kw byl kruhový.Průřez v hlavě  byl pro obě verze stejný. Výměnu jsem prováděl  jako součást  chiptuningu. :kol-47:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Taky mám 44kW a vrtat do ní nebudu. Už po jejím vydání na ni byly kladné ohlasy. Některé testy psaly, že má dokonce lepší zrychlení než 50kW. Když sešlápnu pedál na podlahu při 5. stupni, vidím aktuální spotřebu zhruba 12,8l. Děda má 50kW a u toho vidím dokonce méně, než oněch 12,8l. U Feldy 1.3 mpi je zhruba 11,6l (převody jsou celkem stejné). Rozdíl obsahů motorů, tedy nasátého vzduchu a dopočítáneho správného poměru s palivem takřka přesně koresponduje.

 

Tento motor má co se týče vstřikovačů nemalé rezervy, omezení je vzduch. Podle dodaného vzduchu jednotka vstřikuje adekvátní množství paliva, aby byl zachován lambda faktor.

 

Moc dobře taky vím, že sání musí být dobře naladěné, nezáleží jen na průměru roury, ale na dalších faktorech. Kdysi jsem jezdil Feldou a taky jsem dělal psí kusy. Všechno ale vedlo vždy ke snížení výkonu (měřeno na brzdě), ačkoliv se pocitově zdálo, že to "trhá asfalt".

 

Při porovnávání těchto dvou verzí motoru se domnívám, že je 44kW opravdu lepším motorem i přesto, že má sání stejné jako Junior 1.0 MPi.

Proto do toho nebudu hrabat. Sám přicházím na to, že i když papírově má méně, v reálu bude mít přinejhorším stejně, neli dokonce více.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...