Přejít na obsah

Prasklina na skle - STK


KoumiCZ

Doporučené příspěvky

U ČP pojištěnej jsem, ale sklo nemám. Teď je mi to na 2 roky zase fuk.

Jasně  ale ja to neřeším jen před STK prostě mám na okně prasklinu tak ho nechám vymněnit a nemusím se strachovat zda projdu nebo ne.Jen jsem ti chtěl poradit že pokud si je pripojistiš nemusíš absolvovat žádne vyšetrovaní od pojištovny.Jen nahlasím telefonem pojištovně že jsem dostal kamenem v servisu to vyfotěj a ty se o nic nestaráš. PS nejsem pojištovací agent :D

Editováno: , autor: VicRious
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
před 30 minutami, Čečulák napsal:

Ta velikost je docasna, rozjede se to drive nebo pozdeji pres okno. Bud mrazem a nebo pohybem auta, otresem... 

Jinak co vim, tak by to nemelo byt v zornem poli ridice, tedy tam, kde jezdi sterace. 

Ano právě je to v zorném poli řidiče a ikdyž si myslím, že vzhledem k velikosti (1cm) by se to dalo stavit (a umí to i Škodovka), automaticky mi objednali novel sklo a řekli, že ho vymění. Jasně, platí to pojišťovna, ale jde mě o to, že tam mám dálničku celoroční, Cebii vyleptaný VIN a v neposlední řadě mám obavy, aby pak po výměně nebyly problémy se zatékaním (špatná zkušenost s předchozím autem Renaultem). Díky za názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, máš pravdu, taky mám ted takovou vylouplou čočku a neřeším to, protože se mi do toho nechce.

Známka dálniční se přendá, tam problém není, ale už mám za sebou hodně oken vyměněných a zpravidla ač ve značkovém servisu,

tak mě neskutečně vytáčí ohmataný tapec od černých rukou, blbě nasazené stěrače taky dost často :(

Se zatékáním zkušenost naštěstí nemám, nechávám tam auto vždy do druhého dne na zatvrdnutí lepidla,

někdy měli tendenci mi ho odpo dát.

Když mě chytí policajt, budu tvrdit, že se mi to stalo ted :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Čečulák napsal:

Ano, máš pravdu, taky mám ted takovou vylouplou čočku a neřeším to, protože se mi do toho nechce.

Známka dálniční se přendá, tam problém není, ale už mám za sebou hodně oken vyměněných a zpravidla ač ve značkovém servisu,

tak mě neskutečně vytáčí ohmataný tapec od černých rukou, blbě nasazené stěrače taky dost často :(

Se zatékáním zkušenost naštěstí nemám, nechávám tam auto vždy do druhého dne na zatvrdnutí lepidla,

někdy měli tendenci mi ho odpo dát.

Když mě chytí policajt, budu tvrdit, že se mi to stalo ted :).

Tapec? Teď nevím co máš na mysli? Tak stěrače mám stejně nachystaný nový na zimu, ty si pak vyměním sám a řekli mi, že ráno auto dovezu, oni hned vymění a odpo si jej můžu vyzvednout, tak snad to bude v pohodě no... jinak největší strach mám asi z toho zatékaní, ale snad už jsou dnes schopný to vyměnit tak, že to člověk nepozná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý servis inak... prvá výmena v jednom autorizáku som pred prácou auto odviezol a po práci vyzdvihol.... druhá výmena skla v druhom autorizáku si to nechali do druhého dňa. Nič netieklo ani v jednom prípade... :)

 

Súčasné sklá sú takej kvality, že sa menia ako na bežiacom páse a servisy to teda majú dobre natrénované... ;)

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, brrrrm napsal:

Každý servis inak... prvá výmena v jednom autorizáku som pred prácou auto odviezol a po práci vyzdvihol.... druhá výmena skla v druhom autorizáku si to nechali do druhého dňa. Nič netieklo ani v jednom prípade... :)

 

Súčasné sklá sú takej kvality, že sa menia ako na bežiacom páse a servisy to teda majú dobre natrénované... ;)

A s ničím jiným jsi neměl problém? Tzn. ani s upatlanými sloupky atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkušenosti na výměnu jedině do speciálky na autoskla - jedou tam jedno sklo za druhým a mají grif, že je radost to sledovat (obrovský rozdíl proti práci v autorizáku). Měnil jsem u několika různých aut - práce vždy rychlá, špičková, úplně virtuózní, nikdy žádné zatékání, nic. Borec si vždy vše zakryl a byl opatrný, plus jde o čistou práci, při které se nemůže upatlat od oleje apod., takže nějaké ušpinění nebo zapatlání čehokoli jsem nikdy nezažil. Navíc používají nejkvalitnější lepidla s krátkou dobou tvrdnutí, takže do hodiny od výměny může člověk odfrčet. 

 

Jinak podle fotek těžko říct, jak to vypadá z pozice za volantem, ale osobně, jelikož mám skla pojištěná, bych to nechal hned vyměnit.

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se mi v létě to stejné. Sklo mám pojištěné. Dle doporučení servisu jsem nakonec řešil takto: https://www.autoskla-vacek.cz/oprava-autoskla.html a zatím v pohodě. Tak jen aby tady byly ty informace úplné.

Ještě se přidám k názoru výše - s autosklem určitě do speciálky na autoskla. Moje zkušenost s prací v AS: škrábance na palubce, zapatlané sloupky, vyteklý tmel mimo okno, škrábance v laku (od ořezávacího nože, nebo čím to dělali) ... nikdy více!

Editováno: , autor: ondra.rs
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, ondra.rs napsal:

Stalo se mi v létě to stejné. Sklo mám pojištěné. Dle doporučení servisu jsem nakonec řešil takto: https://www.autoskla-vacek.cz/oprava-autoskla.html a zatím v pohodě. Tak jen aby tady byly ty informace úplné.

Kluci diky moc za tipy. Ja jedu dnes do Autosklo Go v Ostrave - special firma na opravu skel a doufam ze to opravi, je to prasklina 2-3mm, prijde mi zbytecne menit cele sklo, ikdyz to plati pojistovna. Mam tam Cebii vyleptany VIN a hlavne si myslim ze jednou menene sklo uz nebude nikdy jak z vyroby. Problem muze byt, ze ta prasklina je na spodni hranici zorneho pole ridice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Jaboukeb napsal:

Kluci diky moc za tipy. Ja jedu dnes do Autosklo Go v Ostrave - special firma na opravu skel a doufam ze to opravi, je to prasklina 2-3mm, prijde mi zbytecne menit cele sklo, ikdyz to plati pojistovna. Mam tam Cebii vyleptany VIN a hlavne si myslim ze jednou menene sklo uz nebude nikdy jak z vyroby. Problem muze byt, ze ta prasklina je na spodni hranici zorneho pole ridice.

Mal som presne taraz prasklinu(vypadala ako oko/velkost asi 8mm v priemere,bolo dokonca starsieho datumu od povodneho majitela v lavaj,uplne spodnej casti skla a krasne mi ju za hodku zaliali,skoro ju ani neviem najst,iba ozaj pri pohlade z blizka.Cena opravy 20 eur.Ak mas havarijko,preplati ti opravu komplet poistovna.

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě dodám - mě (teda pojišťovnu) stála oprava cca 1500Kč. 

A po mých aktuálních zkušenostech opravdu jakékoliv náhradní sklo už nebude tak dobré, jako to z prvovýroby ... ale samozřejmě to každý může mít jinak. Resp. pokud bych byl spokojený se svým sklem, to mi prasklo a já měl možnost jen opravy, nikoliv výměny, určitě bych jej neměnil. Pro kvalitní opravu je dobré ihned po poškození toto místo přelepit izolepou, ať tam nevniknou nějaké nečistoty, nebo ještě hůře vosk z myčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sebelepší sklo se po několika letech provozu poškrábe od stěračů, což právě výměna řeší a po původním skle z prvovýroby se mi nikdy nestýskalo. Na druhou stranu pokud jde opravdu jenom o malou ťupku a jinak je sklo ok, je zcelení rozumnější volba. Podle fotek mi to přišlo větší než udávané 2-3 mm, ale jestli je to skutečně tak malé...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, JayBee1 napsal:

Sebelepší sklo se po několika letech provozu poškrábe od stěračů, což právě výměna řeší a po původním skle z prvovýroby se mi nikdy nestýskalo. Na druhou stranu pokud jde opravdu jenom o malou ťupku a jinak je sklo ok, je zcelení rozumnější volba. Podle fotek mi to přišlo větší než udávané 2-3 mm, ale jestli je to skutečně tak malé...

Tak jsem byl v Autosklo Go, chlapík se podíval a říkal že by určitě sklo neměnil, protože se ani nejedná o prasklinu, ale o kosmetické poškození bezpečnostní fólie uvnitř skla. Co mi poradil, kdyby se to začlo zvětšovat, mám se zastavit na zatmelení, výměnu celého skla by řešil jako poslední možnost. Takže asi tak. Samozřejmě ve Škodovce to ani neviděli a už mi objednali nové sklo - ale důvod je jasný :-) takže asi tak, budu to sledovat, ale řekl mi, že na 99% se to nezvětší a zůstane tak, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...