Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

Zajímalo by mne následující ? Existuje Android telefon (nejlépe Samsung ), který by uměl následující vlastnosti?

1. Plnou podporu rSAP ( tj. režim vzdálené SIM karty ) s přenosem úplného seznamu telefonních kontaktů a plným servisem SIM karty ( tj. 4G LTE data, případně 4G VoLTE - tj. hlasové volání po 4G )

2. Uměl by MirrorLink pro zobrazení a komunikaci s jednotkou osazovanou do SIII v době od 2/2015 do 4/2015 - tj. jednotky MIB se čtečkou SIM, ale pouze s MirrorLink - tj. bez SmartLink ( chybí tu AndroidAuto i Car Play ) - a zřejmě chybí i funkce VoLTE.

3.Existovalo by pro něj softwarové řešení ( např. přes LG Mirror Drive ) spustit plné zrcadlení aplikací i za jízdy ( tj. nejen podporovaných v rámci MirrorLinku)

4. - a to už není podmínka nutná, ale byla by fajn - běžel by na OP systému Android 6.0 a vyšším ??

Může jít klidně i o alternativní ROM telefonu nebo originál ROM s odblokovaným přístupem SU, to není problém. 

Za tipy s odzkoušeným řešením budu vděčný myslím, nejen já :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 3. 2017 na 8:06, LeRo93 napsal:

Sharky ahoj, mám Columbus na Superb 2/2017, telefon Samsung Galaxy S7 Edge, takže mám to samotné čo ty.

Všetky pokusy som odinštaloval, ide mi to s NOVA Launcher Pro (to používám aj tak) LG MirrorDrive (zakázať oznámenia) a na ovládanie soft (tlačidlo menu 2.0.8 - dal som to do zatvorky lebo divný názov, ale je normálne v google play), lebo Button Survior nemal smerové šípky a enter a niektoré app (hlavne KODI) nereagovali na dotyk (ale išlo to aj s ním).

Nereštartuje sa mi telefon nikdy, niekedy ak púšťam applikáciu nenabehne, alebo keď púšťam viacero za sebou, vtedy len odpojím kábel a ukončím všetko na telefóne a pripojím a ide to. Ale chápem, že podľa toho čo máš nainštalované na mobile sa môže byť a reštartovať (aj keď ja mám 200 app :-)). Snáď stačí tak...

 

..co je myšleno "na ovládání soft ( tlačidlo menu 2.0.8. )", co je normálně v Google play ??

Editováno: , autor: horamil
lepší srozumitelnost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jenom sem chci napsat, že jsem neuspěl s aktivací App Connect (totéž co SmartLink u Škody) u svého Passatu. Prý mi ta funkce chybí v menu a tudíž nejde odblokovat. Podle mě by bylo potřeba nahrát do toho nový soft, aby se tam ta funkce objevila. V návodu k rádiu (Composition Media II) mám napsáno, že to je podporovaná funkce. No mám prostě smůlu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mne následující ? Existuje Android telefon (nejlépe Samsung ), který by uměl následující vlastnosti?
1. Plnou podporu rSAP ( tj. režim vzdálené SIM karty ) s přenosem úplného seznamu telefonních kontaktů a plným servisem SIM karty ( tj. 4G LTE data, případně 4G VoLTE - tj. hlasové volání po 4G )
2. Uměl by MirrorLink pro zobrazení a komunikaci s jednotkou osazovanou do SIII v době od 2/2015 do 4/2015 - tj. jednotky MIB se čtečkou SIM, ale pouze s MirrorLink - tj. bez SmartLink ( chybí tu AndroidAuto i Car Play ) - a zřejmě chybí i funkce VoLTE.
3.Existovalo by pro něj softwarové řešení ( např. přes LG Mirror Drive ) spustit plné zrcadlení aplikací i za jízdy ( tj. nejen podporovaných v rámci MirrorLinku)
4. - a to už není podmínka nutná, ale byla by fajn - běžel by na OP systému Android 6.0 a vyšším ??
Může jít klidně i o alternativní ROM telefonu nebo originál ROM s odblokovaným přístupem SU, to není problém. 
Za tipy s odzkoušeným řešením budu vděčný myslím, nejen já :-)

Nejsem odborník, ale:

1) mám Samsung S7 a rSap je konečně bez problémů (jen se nesmí paralelně používat jiné Bluetooth zařízení, např. Chytré hodinky). Jinak ale VoLTE je záležitost providera a také mobilu, co vím, tak operátoři aktivují a testují vybrané druhy telefonů... vývojově zastaralý Columbus podle mne nehrozí. Jinak vycházej s Mirrorlink kompatibilních telefonů, co jsou na netu (Google)
2) nemám tušení. Nemělo to náhodou ještě Mirrorlink 1.0 ? Ten by mohl fungovat z jízdy lépe možná, než V 1.1 (spekulace)
3) LG mirror dříve používám a pouze díky němu jsem schopen s jistými obtížemi používat během jízdy i např. Waze... Až bude Waze pro Android auto a Android auto oficiálně pro ČR, nebude potřeba řešit. AA sice v ČR rozjedeš (stačí správné APK), ale Waze již ne....slibotechny slibují už pěkně dlouho
4) na alternativní ROM asi zapomeň...z toho důvodu Mirrorlink běží jen na telefonech, které jsou licencovány pro Mirrorlink... Jinak S7 popř. S7 (ale myslím i A5) fungují
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si trochu odpověděl sám. Zkoušený Samsung A3, rSAP funguje, mirrorlink s LG drive taktéž i za jízdy. Pouze ovládání některých aplikací se mi přes dotykáč Columba nepodařilo rozchodit, po spuštění aplikace "nebylo cesty zpět" - jak z ní vyskočit. Použit Nova -

launcher neplacená free verze, chybělo softwarové tlačítko z telefonu - zpět. Respektivě nechybělo - na dotykové obrazovce bylo, ale nereagovalo to na něj. Při pokusech s některými aplikaci MirrorLink havaroval a bylo třeba znovu spustit LG drive, ale jinak třeba YouTube za jízdy perfektně fungovalo. ( SIM karta s 4G přes rSAP, telefon připojen na AP vozidla pře WiFi, obrazovka zrcadlila přes MirroLink (LG drive ), zvuk z repro, jen nevím, zda ten jede po po bluetooth nebo přes USB kabel.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nakonec se mi podařilo rozchodit uplně všechno. Tzn., jdou mi všechny navigace ( Waze, google maps, Navigon, Sygiq), funguje mi internetový prohlížeč, přehrávač videa i on-line TV vysílání ( internetové ). A to dokonce tak, že v rámci "multioken" - tzn, mohu mít například puštěnou navigaci, která běží a přes ní v dalších oknech třeba TV, mailový klient, prohlížeč internetu nebo videa, youtube apod. Připravuji video -klip s demonstrací všech možností, kterou umístím na youtube předpokládám tento víkend, takže pak sem určitě umístím odkaz ke shlédnutí....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, budu se tedy muset mrknout odpoledne na nastavení, z PC mi to přehrává jak chrome, tak IE

 

U vašeho videa jsou stížnosti na porušení autorských práv (celkem 2).

 

OMEZENÍ SLEDOVÁNÍ

  • Vkládání není povoleno 
     
  • Není k dispozici na některých zařízeních 
  •  
  • Vaše video není možné přehrávat na některých zařízeních (například mobilních telefonech, herních konzolích nebo set-top-boxech).
     

 

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHA...tak v mé nahrávce bylo použito celkem 39s a 30s skladeb s autorskými právy byla tam ukázka Aerosmith. Budu to tedy muset natočit znovu - a dávat pozor, abych neukázal, že je možné pouštět hudbu nebo videoklipy nebo filmy nebo pohádky nebo reklamy nebo......

  •  
OBSAH NÁROKUJÍCÍ STRANA ZÁSADY  
  • Falling In Love (Is Hard On The Knees) - Aerosmith
  • Zvuková nahrávka
  • 4:20 - 4:59 přehrát shodný úsek
  • SME
  • Zpeněženo vlastníkem autorských práv
  • All The Young Dudes - Mott The Hoople
  • Zvuková nahrávka
  • 1:28 - 1:58 přehrát shodný úsek
  • SME
  • UMG
  • Jménem: Rhino
  • Zpeněženo vlastníkem autorských práv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vše funguje i během jízdy, má to ovšem spousty háčků a vychytávek, jak aplikaci ukončovat, jak ji jen skrýt, jak ji spouštět. A aby to nebylo tak jednoduché - pochopitelně se to liší i typem použitého infotaimentu vozidla. Já to ladil na SIII VERZE 4/2015  takže bez smart -linku, pouze mirrorlink, pak na předváděčce Kodiaqu a naposledy na nové čtyřoké Octavii. :-)..

 

 

Vydržte. Úpravy vašeho videa se zpracovávají. Vraťte se na tuto stránku za malý okamžik. - to mi svítí na youtube.com skoro už půl hodiny u toho nahraného videa. Asi bude jednodušší to natočit znovu...

 

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, zajímavé....u mne to vypadá trochu jinak, jak nabídka (mám S III 2017), kde mám Android Auto a MirrorLink, tak i nabídka přímo od Mirrorlinku - kde mám pouze tlačítko zpět a změny polohy tlačítek Mirrolinku... nemá S III 2017 již Mirrorlink 1.1, zatím co S III 4/2015 má ještě Columbus s Mirrorlink 1.0 ? Jinak mne nenapadá, proč to vypadá jinak.

 

Jinak sekání obrazu popř. odpojování Mirrorlinku se u Tebe neděje ?

 

Btw, to Tvé video mi jede bez problémů....

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, vidím, že video už jsi tedy asi viděl. Ne, starý superb - tedy III - 2014, i nový - mají oba Mirrorlink 1.1. Ta tlačítka, co tam mám já u Tvého skutečně chybí, když se ale podíváš na video celé, uvidíš, že tam mám implementována i pomocná tlačítka - na levé straně lcd panelu, která jdou používat i u modelu 2017. Bohužel s odstraněním autorských práv ke zvuku došlo i k vymazání mého mluveného komentáře, takře se asi pokusím to zítra natočit znovu a lépe... :-)

 

 

Sekání se mi podařilo z 95 procent vyeliminovat. Strávil jsem nad tím laděním cca 100 hodin času, mám v úmyslu připravit poměrně obšírný návod, jak postupovat, co nainstalovat a jak věci spouštět a vypínat....

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, ty postranní tlačítka znám, používám https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smart.swkey.nonroot&hl=cs, ale proč např. u 2017 nemám možnost "pomocná" tlačítka schovat, to je opravdu na houby...

Jinak sekání se mi neprojevuje, pakliže mám na pozadí puštěnou jinou "oficiální" aplikaci pro Mirrorlink, kterou jen přepnu (pouštím ji automaticky přes Tasker...). Ale sem tam ani to nepomůže. Pokud bys měl ale tip na odpojování Mirrorlinku - kdy se prostě display rozsvítí a spojení spadne, tak to by bylo super :-) Někdy to musím 3x připojit, než se to chytne kompletně, pak to drží i hodiny, i tak je to opruz.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postranní tlačítka můžeš aspoň hodit do strany a ovládací tlačítka svoje dolu nebo naopak. Na padání aplikace záleží hodně na tom, co Ti zobrazí display. Je několik možností: - od aplikace se zastavila, pouhé zčernání displayie, spojení bylo přerušeno, až po restartování načítání připojeného telefonu - vše způsobuje něco jiného :-).

+ je k tomu nutno připočíst občasné totální zmatení komunikační jednotky, které občas nastane nezávisle na vnějších okolnostech. Jinak u toho button savioru - i on může být důvodem k nepředvídatelnému chování propojení, pokud některá tlačítka použiješ v nevhodné chvíli. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...