Přejít na obsah

MirrorLink


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Shaarky napsal:

@horamil nikoliv, jen provedeš úpravu a následně můžeš OBD11 adaptér vypojit. Potřebuješ k tomu v aplikaci ještě 100 kreditů. Nebo někoho s VCP, kdo Ti to nakóduje. Dělá to zde hodně kluků a ještě něco navíc, zkus pohledat.

jj, dík. Zvažoval jsem i sám zakoupení nějaké BT jednotky do servisního portu od šikmookých přátel, ale při představě, že strávím zase x-měsíců přehrabáváním manuálů, co kde zaškrtnout, co povolit a co zakázat, aby to fungovalo, jak chci, jsem usoudil, že bude v tomto případě lepší se svěřit do péče někomu, kdo ví, co dělá :-). Zas na druhou stranu je to přeci jen neautorizovaný zásah do firmwaru vozidla, což by se někomu nemuselo tak úplně líbit. Navíc mi už asi třikrát flashovali kompletní originál soft, takže bych v tu chvíli o tato nastavení přišel.

Jen tak mimochodem - zkoušel jsem asi 2 měsíce rozchodit mirrorlink na necertifikovaném telefonu, vyzkoušel všechny verze Androida od 4.1. výše až po Nugat, root telefonu i alternativní ROMky od Cyanogenu, přes Remix, Linaro, Omnidroid, nejrůznější verze kernelů a mirrorlinkové aplikace od Samsungu, Sony, LG, HTC - a mrcha nic!! Nejblíže jsem byl asi s aplikací drive mode v kombinaci se TMserverem, ale ani to se nakonec nerozeběhlo. Neslyšel jsi o možnosti, jak spustit mirrorlink na necertifikovaném telefonu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec....podle mne to nebude ani tak jednoduché, hodně lidí, co jsem četl, tak nakonec skončili stejně pouze u kompatibilního telefonu. Je to licenčně vázaná technologie, za kterou si výrobce telefonu musí zaplatit. Jako taková podle mne nikdy nebude v alternativních ROM...

 

Jinak ODB11 popř. VCP popř. VCDS apod. není o neautorizovaném zásahu do vozidla, spíše jako prováděn neautorizovanou osobou :-) Což někdy ani v autorizovaném servise si člověk není jist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Shaarky napsal:

Vůbec....podle mne to nebude ani tak jednoduché, hodně lidí, co jsem četl, tak nakonec skončili stejně pouze u kompatibilního telefonu. Je to licenčně vázaná technologie, za kterou si výrobce telefonu musí zaplatit. Jako taková podle mne nikdy nebude v alternativních ROM...

 

Jinak ODB11 popř. VCP popř. VCDS apod. není o neautorizovaném zásahu do vozidla, spíše jako prováděn neautorizovanou osobou :-) Což někdy ani v autorizovaném servise si člověk není jist...

JJ, licence tam musí být, dokonce každý telefon má svůj licenční kod ( takže se musí dát nějak generovat :-)). Nicméně, je to pouze softwarová záležitost - např. Samsung galaxy A3 verze 2015 ho se starším softem neměl, ale s přechodem na 5.1 resp. 6.0.1 se tam "dohrál" a mirrorlink podporuje. Je mi s podivem, že by tohle nezvládli vývojáři Androida, když dva týdny po představení Nugata mají alternativní a funkční ROMku s Nugatem i pro můj stařičký Galaxy SII. Jen asi chybí ta poptávka nebo mají bobky právě z licenčních práv. Mimochodem, právě v Mirrorlinku si mezi sebou zařízení po USB povídají jiným komunikačním protokolem s rychlejší výměnou dat, než se běžně užívá - a z toho dle mého názoru vyplývá právě větší náročnost na typ použitého propojovacího kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2017 na 13:13, Shaarky napsal:

@Vilo1070 ,   seznam kompatibilních telefonů najdeš na http://www.mirrorlink.com/phones 

 

Doporučuji novější než S5, rozhodně nekupovat takový, který není uveden kompatibilní, jelikož Mirrorlink je bohužel licencovaná technologie. Jinak platí, že by se neměl ideálně přehřívat ani při běžném provozu - některé telefony na to trpěly. Také pozor na bezdrátové nabíjení a paralelně připojení přes kabel na Mirrorlink, začne se to přehřívat - potvrzeno u S7 Egde.

Samsungs S5 na tom zozname ale je a podla testov co som narychlo pozrel by mal mat silnejsi hardware ako napr. A3, ktoru odporucil horamil. Takze som S5 prave povazoval za celkom dobru volbu.

Nevie sa nahodou niekto so Samsungom S5 vyjadrit aku ma osobnu skusenost - ci chodi mirrorlink a ak ano ci napr. zvlada bez sekania youtube a pod.?

Ako si to inak myslel s tym paralelnym bezdrot.nabijanim a sucasnym pripojenim na mirrorlink? Vsak ked si pripojeny kablom tak aj nabijas kablom, nie? Ci nabijas bezdrotovo aj napriek tomu, ze si pripojeny kablom? Skus to prosim trochu objasnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vilo1070 ono S5 může být výkonější, ale jelikož je to i tak starší CPU architektura/typ, může trpět přehříváním. Pro porovnání doporučuji projít http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-A3,Samsung-Galaxy-S5/phones/8932,8202 

Jinak bohužel osobní zkušenost a rozdíl mezi Qualcomm  410 a  Qualcomm 801 nemám, nicméně obojí Ti bude fungovat, jen 410/A3 o něco pomaleji. Na  multitasking potřebuješ hlavně dostatek paměti.... A3 má 1,5 GB, S5 má 2 GB. Jinak YouTube apod. Ti pojede na obojím, stejně jako Mirrorlink - samozřejmě pouze s originálním operačním systémem.

Např. Samsung S5 a Mirrorlink - https://www.youtube.com/watch?v=cc4sZMMkat4

 

 

Co se týče nabíjení, tak ano, také jsem si myslel, že když připojíš kabel, tak se bude dobíjet kabelem .... a nikoliv, začně se dobíjet bezdrátově. 

 

PS : Pokud bys měl kupovat telefon, který by Ti měl sloužit i v budoucnu a mimo auto, určitě raději (pakliže Android) telefon s OS Nougat např. S6 apod. (sazmořejmě, už se bavíme o trochu jiné ceně, ale budeš mít ještě nějakou dobu "zabezpečený" systém bez bezpečnostních děr)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, s tym prehrievanim mi neostane asi nic ine, len to nejak osobne vyskusat - nevetrany kastlik pred spolujazdcom (v zime sa asi moc ventilovat neda) by asi mohol byt problem pri telefone, ktory ma s prehrievanim problem aj v normalnych podmienkach.

K tomu vykonu - horamil na jeho videu asi pouziva A3 a mirrorlink mu tam chodi relativne pekne plynulo, vratane prehravania videa. Na tom linku co si tu dal k S5-ke sice video nepustaju, ale plynulo nejde uz ani listovanie medzi plochami telefonu. Ja zas mam odskusany aj manzelkinu xperiu Z2, ktora ma len trochu nizsie taktovany snapdragon ako S5 a celkovy pohym v menu je dobry (podobne ako na horamilovej A3), ale videa (napr. Youtube) uz prehrava trhane. Cudne je, ze zmena rozlisenia videa nepomoze.

Cele to tu rozoberam kvoli tomu, ze to zacina vyzerat tak, ze na plynuly chod mirrorrlinku nevplyva asi primarne vykon telefon, ale mozno skor to ci je to novy alebo stary telefon. Vyzera to tak, ze papierovo najslabsia A3 si s mirrorlinkom asi rozumie najlepsie a chodi na tomto telefone najplynulejsie zo vsetkych spominanych.

Btw. vyber toho telefonu riesim ako jednoucelovej veci, ktoru prave mimo auta pouzivat nebudem a chcem ho mat ako trvalu sucast auta/mirrorlinku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, vilo1070 napsal:

Hm, s tym prehrievanim mi neostane asi nic ine, len to nejak osobne vyskusat - nevetrany kastlik pred spolujazdcom (v zime sa asi moc ventilovat neda) by asi mohol byt problem pri telefone, ktory ma s prehrievanim problem aj v normalnych podmienkach.

K tomu vykonu - horamil na jeho videu asi pouziva A3 a mirrorlink mu tam chodi relativne pekne plynulo, vratane prehravania videa. Na tom linku co si tu dal k S5-ke sice video nepustaju, ale plynulo nejde uz ani listovanie medzi plochami telefonu. Ja zas mam odskusany aj manzelkinu xperiu Z2, ktora ma len trochu nizsie taktovany snapdragon ako S5 a celkovy pohym v menu je dobry (podobne ako na horamilovej A3), ale videa (napr. Youtube) uz prehrava trhane. Cudne je, ze zmena rozlisenia videa nepomoze.

Cele to tu rozoberam kvoli tomu, ze to zacina vyzerat tak, ze na plynuly chod mirrorrlinku nevplyva asi primarne vykon telefon, ale mozno skor to ci je to novy alebo stary telefon. Vyzera to tak, ze papierovo najslabsia A3 si s mirrorlinkom asi rozumie najlepsie a chodi na tomto telefone najplynulejsie zo vsetkych spominanych.

Btw. vyber toho telefonu riesim ako jednoucelovej veci, ktoru prave mimo auta pouzivat nebudem a chcem ho mat ako trvalu sucast auta/mirrorlinku.

dovolil bych si jen poopravit Shaarkyho - A3 má ve verzi 2017 už 2GB RAM, pouze starší verze mělly 1,5 GB (2016 a 2015). Navíc je 2017 s IP tuším 68, tzn., má určitou vodoodolnost, má konektor USB-C, takže "oboustranný" a 8 jádrový procesor bez problémů stačí na mnoho oken v multitaskingu. Zkoušel jsem pro zajímavost asi 5 oken s videem na jedné obrazovce a jely všechny bez jediného škubnutí.

Na plynulost chodu má ale výrazný vliv verze komunikační jednotky ve vozidle. Já mám nejstarší verzi Supa - 4/2015, kde není smartlink, pouze Mirrorlink. Jak je z videí patrné, funguje, ale nové verze se smartlinkem ( konkrétně 4-oká octavie) jede na tom samém telefonu s tím samým softem výrazně svižněji a opravdu velice hladce. Navíc, u mne rozhoduje velikost displayie, chtěl jsem telefon co nejmenší, nemám rád ani nakousaná jablka ani "pádla" s androidem, tudíž A3 byla jednoznačná volba ( i vzhledem k ceně 6,6 K  nová 2017.

Zkoušel jsem třeba i S4 mini, ale pouze soft 4.4 a ten měl mnoho problémů, což mne zamrzelo, protože velikostně ideál a dá se sehnat ve velmi slušném stavu okolo 2,5k. A abych dělal root toho telefonu, nahrával tam třeba Nugata, tím pádem i resize memory, jen na to, abych vyzkoušel, jestli pak bude mirrorlink fungovat - na to už mi nějak nezbyly síly :-)

A ještě k plynulosti youtube - otázka je, zda problém není spíš v rychlosti datové sítě. Proto jednoznačně preferuji režim RSAP, díky dvěma anténám LTE umístěných v zadním nárazníku vozu. Když jsem měl a používal stařičkou Galaxy S2, tak mi na ní prostřednictvím RSAP jelo 4G, i když ten telefon to samozřejmě neumí :-).

Pokud nepoužíváš venkovní antény vozidla, můžeš mít problém s rychlostí připojení Tvého mobilu a tím i kousání aplikací, které vyžadují rychlý datový tok ( třeba přehrávání videí).

Já si teď cestou do práce pouštím občas zprávy ze CT24 a jede mi to v 99 procentech případů naprosto plynule, jen občas nějaké zadrhnutí na 1 až 2 sekundy ( tak jednou za hodinu sledování).

Pouze mne mrzí, že ani v nových Škodách není dle všeho podpora 4G VoLTE, což by umožňovalo souběžně telefonovat i přijímat data. Že to nemá moje stará jednotka je vcelku logické, že to nemá ani ta nejnovější je dle mne už na pováženou...

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Máš zcela pravdu ohledně A3, já pracoval se starší variantou (předpokládajíce, že se možná @vilo1070 bude chtít vydat cestou Aukra apod. - tak nějak mi to vyplynulo z dotazů, možná špatně)

 

Citovat

Já si teď cestou do práce pouštím občas zprávy ze CT24 a jede mi to v 99 procentech případů naprosto plynule, jen občas nějaké zadrhnutí na 1 až 2 sekundy ( tak jednou za hodinu sledování).

 

Dávej na to bacha... na zprávy Ti stačí jen Audio, video příliš odpoutává pozornost, jak je vidět u některých řidičů TIR. ;-)

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Shaarky napsal:

@horamil tak jsem to zkoušel při tom upozornění na Datový přenos nechat cca 3 min bez potvrzení.....a nezmizlo to ;-( Simply Clever resp. spíše Simply Annoying ... proč na starší verzi to zmizí a na nové nikoliv, to mi opravdu hlava nebere.

hele, já to ale zloušel i na nové Octavii a taky jsem to nemusel potvrzovat, přejelo to přes to, to spíš vypadá na nastavení něčeho v telefonu. Nenapadá mne teda co...ale když máš trvale zaplý usb debugging, zkus ho vypnout, možná je to vynucený tím, protože obvykle musíš zařízení pro debugging povolit nebo ho mít v seznamu autorizovaných zařízení... 

...a nebo to způsobuje ta ofiko mirrorlink aplikace, co máš nainstalovanou. Já ji odistaloval, protože to představovalo několik kliků navíc, abych se dostal na plochu telefonu, takhle jen připojím a během cca 40 sekund mám zrcadlo. Mimochodem, dnes jsem poprvé viděl hlášku po připojení - zařízení připojené na USB neodpovídá, ale během 5 sekund to naběhlo a jelo to...

Editováno: , autor: horamil
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

USB debug jsem měl myslím již kdysi vypnutý a chovalo se to stejně, ale zkusím znovu, díky.

Jinak jakou oficiální apku myslíš ? Mám pouze RockScout, abych se dostal do NOVA Launcheru...a vidím v certifikovaných apkách CarModeStub, ale to je systémová záležitost - mohu ji zkusit zakázat přes PackageDisabler, ale nemyslím si, že by to byl dobrý nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Shaarky napsal:

USB debug jsem měl myslím již kdysi vypnutý a chovalo se to stejně, ale zkusím znovu, díky.

Jinak jakou oficiální apku myslíš ? Mám pouze RockScout, abych se dostal do NOVA Launcheru...a vidím v certifikovaných apkách CarModeStub, ale to je systémová záležitost - mohu ji zkusit zakázat přes PackageDisabler, ale nemyslím si, že by to byl dobrý nápad.

Myslel jsem RockScout. Ten druhý tam mám taky, ale při startu Mirrorlinku není ve voze vidět. Ale spíš bych sázel na ten debugging...

Když jsi ten tester beta verze Waze, neumíš přes mirrorlink rozchodit hlasové vyhledávání? Mikrofon mi chodí jen u Messengera a google chromu, ve Waze a i třeba v google maps ho prostě nespustím...(přitom v messengerovi se dá pustit mikrofon i kamera z mobilu, takže klidně videovolání prostřednictvím mirrorlinku)

Editováno: , autor: horamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes jsem koupil A3 ( 2016 ) nainstaloval Novu a LG drive a hle z meho SIII 05/2015 ( verze bez Smartlinku )  je razem online auto. Uz jsem ani nedoufal a mam radost jak dite, uz jsem byl smireny jen se Sygicem.

Chtel bych timto mnohokrat poradit @horamil za rady. Borec.

 

nicmene asi to bude jeste hodne o ladění a zkouseni, ma to dost much.

Proto se ptam, nebylo by prosim mozne jeste polopate popsat ( nejakym tem vyrazum v diskuzi vazne nerozumim ) jaky je celkove nastaveni novy a telefonu aby se dalo pouzit multiokna viz tvoje videa. Momentalne mne bezi vsechny aplikace i za jizdy -googlemaps, youtube, waze ci browser. Problem je ten, ze jakmile jednu app pustim neni z ni uz navratu !! Tlacitka Columba zpet nebo home nebo multiokna nereaguji. Zpet se jednoduse neda a navrat na plochu nejde. 

Podotykam, ze mam simku primo v tel ne ve slotu v kastliku. 

Diky moc jeste jednou za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Bucky napsal:

Takze dnes jsem koupil A3 ( 2016 ) nainstaloval Novu a LG drive a hle z meho SIII 05/2015 ( verze bez Smartlinku )  je razem online auto. Uz jsem ani nedoufal a mam radost jak dite, uz jsem byl smireny jen se Sygicem.

Chtel bych timto mnohokrat poradit @horamil za rady. Borec.

 

nicmene asi to bude jeste hodne o ladění a zkouseni, ma to dost much.

Proto se ptam, nebylo by prosim mozne jeste polopate popsat ( nejakym tem vyrazum v diskuzi vazne nerozumim ) jaky je celkove nastaveni novy a telefonu aby se dalo pouzit multiokna viz tvoje videa. Momentalne mne bezi vsechny aplikace i za jizdy -googlemaps, youtube, waze ci browser. Problem je ten, ze jakmile jednu app pustim neni z ni uz navratu !! Tlacitka Columba zpet nebo home nebo multiokna nereaguji. Zpet se jednoduse neda a navrat na plochu nejde. 

Podotykam, ze mam simku primo v tel ne ve slotu v kastliku. 

Diky moc jeste jednou za rady

Díky za pochvalu. :-). Jak jsem psal, asi 100 hodin hledání a ladění. Pokud bys rád rozchodil i multiokna, webový prohlížeč přes aplikaci pod ní a chtěl by jsi, aby Ti vše běželo souběžně ( navigace, video, internet, případně TV) a ne střídavě a aby jsi mohl z aplikace "beztrestně" vystoupit

a zase ji zapnout, a ušetřit si desítky hodin hledání, ozvi se mi na mail horamil@centrum.cz.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2017 na 11:00, horamil napsal:

usb

Já se musím připojit s pochvalou opravdu skvělá práce.Mám  Samsung S7 edge podařilo se mi přes LG drive s button savior to rozchodit,sehnal jsem si kratší USB kabel ale přeci jenom to občas spadne. Kdyby se podařilo natočit nějaké  nové video s podrobnějším postupem jak vše zvládne i  méně  zkušení  byl bych moc rád .Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, horamil napsal:

Myslel jsem RockScout. Ten druhý tam mám taky, ale při startu Mirrorlinku není ve voze vidět. Ale spíš bych sázel na ten debugging...

Když jsi ten tester beta verze Waze, neumíš přes mirrorlink rozchodit hlasové vyhledávání? Mikrofon mi chodí jen u Messengera a google chromu, ve Waze a i třeba v google maps ho prostě nespustím...(přitom v messengerovi se dá pustit mikrofon i kamera z mobilu, takže klidně videovolání prostřednictvím mirrorlinku)

 

Bohužel jsem nezkoušel, pokud nezapomenu, zkusím, co to dělá/nedělá... jinak myslíš klasické hlasové vyhledávání nebo to pokyny ASR - Automatic Speech Recognition  (ty nejsou v ČR dostupné) - zřejmě klasické. Podle mého testování je největší problém s "popup" okny, které jsou nějakým způsobem blokovány - a pokud se nepletu, hlasové vyhledávání ve Waze je právě řešeno "popup" oknem. Ze stejného důvodu některé věci prostě pod Mirrorlinkem neuděláš. Pokud by to bylo pomocí překryvné vrstvy, pak by to zřejmě problém nebyl.

Mimochodem, Waze neměl ode mne povolený mikrofon a přitom šlo diktovat ulici....tzn. že v tu chvíli volá zřejmě Google hlasové zadávání...

 

před 1 hodinou, Bucky napsal:

@horamil

 Problem je ten, ze jakmile jednu app pustim neni z ni uz navratu !! Tlacitka Columba zpet nebo home nebo multiokna nereaguji. Zpet se jednoduse neda a navrat na plochu nejde.

 

Ano, nainstaluj si Button Saviour a půjde Ti i zpět...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smart.swkey.nonroot

Na YouTube najdeš i jak funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, horamil napsal:

Myslel jsem RockScout. Ten druhý tam mám taky, ale při startu Mirrorlinku není ve voze vidět. Ale spíš bych sázel na ten debugging...

Když jsi ten tester beta verze Waze, neumíš přes mirrorlink rozchodit hlasové vyhledávání? Mikrofon mi chodí jen u Messengera a google chromu, ve Waze a i třeba v google maps ho prostě nespustím...(přitom v messengerovi se dá pustit mikrofon i kamera z mobilu, takže klidně videovolání prostřednictvím mirrorlinku)

 

"Debugingem" to nebylo, ale už jsem našel důvod - v nastavení Columba je v nastavení "Datový přenos mobilních zařízení", v Ovládání aplikací jsem dal UMOŽNIT (místo potvrdit) a nejen, že se mne to neptá už....dokonce připojení je v rámci 5-10 vteřin a navíc zdá se mnohem stabilnější. ZAJÍMAVÉ.

 

Odkaz na manuál : http://cs.skoda-auto.com/mini-apps/owners-manuals/pages/superb.aspx?requestOwnersManualOnlineVersion=cz/Superb_3V/05-2015/Navigation/Columbus/online&requestOwnersManualLanguage=cz&requestOwnersManualEditionDate=05-2015&requestOwnersManualPage=1&printPage=1&pageId=00043

 

Ještě dodám, že RockScout aplikace dovoluje provoz aplikací jako VLC  popř. Spotify v "Mirrorlink" certifikovaném módu - funguje to skvěle, takže RockScout doporučuji. ;-)

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Shaarky napsal:

 

"Debugingem" to nebylo, ale už jsem našel důvod - v nastavení Columba je v nastavení "Datový přenos mobilních zařízení", v Ovládání aplikací jsem dal UMOŽNIT (místo potvrdit) a nejen, že se mne to neptá už....dokonce připojení je v rámci 5-10 vteřin a navíc zdá se mnohem stabilnější. ZAJÍMAVÉ.

 

Odkaz na manuál : http://cs.skoda-auto.com/mini-apps/owners-manuals/pages/superb.aspx?requestOwnersManualOnlineVersion=cz/Superb_3V/05-2015/Navigation/Columbus/online&requestOwnersManualLanguage=cz&requestOwnersManualEditionDate=05-2015&requestOwnersManualPage=1&printPage=1&pageId=00043

 

Ještě dodám, že RockScout aplikace dovoluje provoz aplikací jako VLC  popř. Spotify v "Mirrorlink" certifikovaném módu - funguje to skvěle, takže RockScout doporučuji. ;-)

....s tím RockScoutem - ona se verze do 5/2015 a od 6/2015 výš chová trošku jinak...

Jinak s těmi okny u Wazu máš pravdu, ty způsobují u mirrorlinku více komplikací, ale moc nevím, proč to nejde ani v Google-maps, když to bez problému funguje např. v Messengeru :-(. Navíc, multiokna jsem docela zvládl, ale ne ta Wazovská, na ně se musí jinak. Zpočátku to byl docela často důvod k zaseknutí mirrorlinku, ale už jsem to dovychytal :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zase o kousek dále. Po cca 14 denní zkušenosti, kdy jsem konstatoval, že spojení Mirrorlink prostřednictvím zadního USB konektoru ( USB2 ) je výrazně stabilnější a nezávislé na délce kabelu, než spojení z USB u řadící páky, jsem se rozhodl vyměnit konektor USB u řadící páky. Jde to poměrně jednoduše, bohužel nejde obrátit o 180 stupňů, jak jsem doufal. Výsledek ovšem ten samý, jak před tím. S kabelem délky okolo 1 metru (USBC-USB) pro galaxy A3(2017) si mirrorlink v podstatě ani neškrtne, pokud náhodou naběhne ( okolo 10% případů ), vzápětí během pár vteřin zhavaruje. Přitom ze zadního USB 2 běží naprosto v pohodě, s kabely délky 1 metr, 1,3 metry, 2,5 metrů včetně třeba tří prodlužovaček USB ( takže po cestě třeba i 5 konektorů !). Evidentně je tedy problém v USB v čelním panelu a není to koncový konektor USB - máma, jak jsem se zpočátku domníval. Celý konektor je vlastně redukce z USB na jakýsi kulatý konektor o průměru cca 5 mm, do kterého je zapojený vícežílový koaxiální kablík, který vede do MIB jednotky. Zbývá tedy prověřit druhý konec kabelu, případně zkusit v MIB jednotce prohodit vstupy předního a zadního USB. Tím pádem by mělo být jasno, kde je zakopaný pes. ( Nicméně, já už si myslím, že vím, kde to je a kde soudruzi z NDR udělali tu chybu :-) :-) ). Popis se týká Superba SIII 4/2015 !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, horamil napsal:

....s tím RockScoutem - ona se verze do 5/2015 a od 6/2015 výš chová trošku jinak...

Jinak s těmi okny u Wazu máš pravdu, ty způsobují u mirrorlinku více komplikací, ale moc nevím, proč to nejde ani v Google-maps, když to bez problému funguje např. v Messengeru :-(. Navíc, multiokna jsem docela zvládl, ale ne ta Wazovská, na ně se musí jinak. Zpočátku to byl docela často důvod k zaseknutí mirrorlinku, ale už jsem to dovychytal :-)

 

Tak jsem testoval to hlasové zadávání destinace a bez problémů.... objeví se popup okno a normálně zadal nadiktovanou adresu. 

Opravdu to nastavení, co jsem popisoval výše, má zdá se fatalní (pozitivní) důsledky pro stabilitu a rychlost připojení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Shaarky napsal:

 

Tak jsem testoval to hlasové zadávání destinace a bez problémů.... objeví se popup okno a normálně zadal nadiktovanou adresu. 

Opravdu to nastavení, co jsem popisoval výše, má zdá se fatalní (pozitivní) důsledky pro stabilitu a rychlost připojení....

Počkej, takže Ty máš přes mirrorlink puštěný waze a po kliknutí na symbol mikrofonu se Ti otevře okno pro hlasové vyhledávání a můžeš diktovat ?!? :-).

U mne právě tohle okno zůstane skrytý a kdybych si hlasivky vykřičel, tak nezačne hledat vůbec nic. :-(. Ale Ty neaktivuješ mirrorlink prostřednictvím LG Mirrordrive, že ? Jedou Ti tyhle necertifikovaný aplikace (Waze ) díky RockScoutu nebo díky VIM ?? Tam bude evidentně zakopaný pes, vypadá to, že LG tyhle pop - up okna prostě nezvládá ! Pojedu to zítra vyzkoušet na nové Octavii, protože myslím, že tohle není ani nastavením mirrorlinku ani telefonu - ale zprostředkovatelskou aplikací mezi nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Shaarky napsal:

Ano, jak píšeš a ne, LG Mirrordrive již nepoužívám. Necertifikované jedou určitě kvůli odbloku VIM nicméně to nemá s překryvnou vrtsvou podle mne co dělat.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk
 

To není jen problém Wazu, podobně mi nejedou pop - up např. u Floating Apps, u některých jiných pro změnu fungují . Na tefefonu mi fungují všechny, takže problém musí být v tom zrcadlení - a to zprostředkovává právě u většiny uživalelů LG Mirrordrive. Vyzkouším to zítra v nové Octavii a uvidím, zda tam to bude se stejný telefonem chodit nebo ne,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...