Přejít na obsah

Hudba v autě - neoriginální rádio + repro


sejsr

Doporučené příspěvky

Jo, ta dodělávka repráků vyjde draho jako prase :( ve srovnání s doplatkem při výrobě. Prodejci by měli aspoň upozorňovat, že 2 repro jsou tak na poslech zpráv, ale na hudbu nikoli. U ŠA mi nabídli díly o něco levněji než u VW, ale i tak je to pálka (a to nepočítám práci, kdyby si to někdo chtěl nechat dodělat v servisu).

 

Napadla mě i ekonomická varianta, kdy by se doplnily pouze basové reproduktory a to dozadu. Subjektivně vzato mi přijde, že při vytažení výšek naplno, je přiměřeně zvládnou i širokopásmové z dvoureprákové verze - nikoli však basy - i při částečném přidání začnou reproduktory "hučet" jako stará stodvacítka před generálkou, bez přidání sice nehučí basy naprosto žádné :( Teoreticky by je mohly doplnit právě ty basáky. Ale nevim, jak by to dopadlo v praxi - a víc než jednou dveře rozebírat nechci (kvůli úchytům a laku na plechu v místě úchytů).

 

Jinak - ty tam máš po dodělání repro i balanc přední/zadní repro?

jo, balance tam je a když to navalím víc na zadek tak je ten rozdíl oproti 2 repro znát víc... jo a nejsem si už moc jistej, ale tuším, že se muselo autu/rádiu říct, že má hrát do více repro, prostě něco ještě poladit přes PC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostiku mám výhledově v plánu taky koupit... I tak by mě zajímalo, zda by zadek hrál bez nastavení (budem dělat obejvák, tak diagnostika musí zatim počkat...). Vaša mi psal, že zadní repro zapínal přes diagnostiku, ale před tím nezkoušel, jestli hrají i bez zapnutí. Jsou asi 2 možnosti - buď zadek nehraje vůbec, nebo se diagnostikou zapíná jen balanc předek/zadek...

 

 

jo, balance tam je a když to navalím víc na zadek tak je ten rozdíl oproti 2 repro znát víc...

A dá se říct, že tam přibyly nějaké basy? - ty vidim jako hlavní nedostatek 2 repro verze.

______________________________

 

Nejdráž vychází to obložení sloupku s výškovým repro, páč výškovej reprák nejde samostatně koupit ani namontovat do obložení, které nemá ani mřížku.

Napadlo mě, jak by asi hrály 4 (přední + zadní dveře) koaxiální 2-pásmové repro? Třeba tyhle (asi zbytečná otázka, dokud se to nevyzkouší...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já mám v autě origo muziku s 6 repro.

Ve dveřích jsou basáky, v A sloupku výšky a v zadních bočnicích jsou 2 pásmový.

 

Vylepil jsem dveře tlumením a výrazně se to zlepšilo. Ještě se chystám vytlumit ty zadní bočnice. Není to na Hi-Fi soutěže, ale hraje to velmi slušně. Posun je výrazně znát.

 

Teoreticky by to slušně fungovalo i bez těch zadních.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdarec,

Mám tu trochu složitý dotaz. Normálně mám to rádio RCD215 nebo jak se ten krám jmenuje. A budu dodělávat repráky do auta. Má to dva, chci těch šest. Rádio (FM) nepoužívám, jen to hraju BT přes telefon, nebo CDčka. Když se mi to auto rozbilo, tak když mi to opravil, tak mi to předával s tím, že signál FM mu píše diagnostika že je zlej. Řekl něco jako "Diagnostika píše něco s rádiem, nevím co to je. = nezaplatil jsi, nebudu řešit" Tak jsem to přešel, páč ho beztak nepoužívám. No ale teď, když budu dělat ty repráky - nevíte někdo, co s tím? Rádio hraje dobře ve všech módech, ale příjem FM zní, jak kdyby to nemělo anténu vůbec. Prostě hraje docela dobře, ale vzápětí je to v tahu. Když to auto budou rozebírat a vytlumovat (jak je tvar toho slova - tlumit...?), tak by se mohlo něco najít. Ale netuším co. Někdo nápady?

 

Díky!

 

Kdyby chtěl někdo napsat, že je to rádio rozbitý a musím koupit nový za x tisíc, tak radši napište "Nosorožec"... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

může být jen "připovysunutý" konektor od antény v rádiu, až to budeš mít venku, tak to zkontroluj, stejně tak se podívej, esi není poškozená anténa na střeše (zasraný závity tam jak ji šroubuješ, poškozenej prut, atd)

 

RCD 215 má i jakési servisní menu (tuším po dloooooouhým podržení tlačítka MENU se objeví pár informací, kde by snad měla být i kvalita příjmu, kdyžtak opiš/nafoť co to píše, můžeme to porovnat s našima kárama)

 

dodělání repro je makačka, mě to dělal Vaša a bylo tam dost rozebírání...sám bych si netroufal, bo mám vobě ruce levý a určitě bych něco zlámal nebo utrh...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na repráky jedu do firmy tady v Praze - extremaudio. Z recenzí solidní firma, sám se do toho pouštět nebudu.

Na tyhle věci se podívám a menu mrknu odpoledne. Dám vědět.

 

Akorát řeším, co už se tu řešilo. Přední repráky dát dozadu, vepředu narvat basáky a někde sehnat ten sloupek s výškama - nebo prostě sehnat ve VW, ikdyž nevím, jestli mi to budou schopný dodat. Akorát realizovatelnost se blíží mínusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mám v plánu, ale teď jsem se rozhodl pro: Vytlumení zadních boků + podběhů + dosazení repráků. Zatím je v plánu dosadit dozadu http://www.extrem-audio.cz/p/ground-zero-gzif-65x/ tohle a vepředu nechat sériovky. Už mám od nich objednaný materiál atd. Práce 22.3.

Dále v plánu (viz fórum o mým autě) - vytlumení kapoty, dveří a možná předních podběhů a možná stropu. To ještě nevím. No a s tímhle jsem chtěl vyměnit repráky ty vpředu. (Složitě - ty zezadu Ground Zero tam nechám, dopředu dám basový a do A sloupků výšky objednaný z VW.) Ale fakt nevím, jak to bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přátelé, :D

Nejdřív @Joseamigo - to podržení menu jsem zkoušel 45 sekund a nic. Předpokládám, že delší asi nemá smysl. Anténu jsem sundal nandal, závit vypadá... jako závit a anténa jako anténa. :lol: Když Menu zmáčknu tak dojdu akorát k nastavení GALA a podobnýho.

Tak a teď: 

Dobrý den. 

Je samozřejmě lepší dát dopředu komponentní reproduktory ( 2ks vyškových reproduktorů a 2ks středobasových reproduktorů) není potřeba kupovat žádné sloupky protože vyškové reproduktory se dají umístit na dveře do plastu u zrcátka. Dozadu se dávájí koaxialní reproduktory (výška a střed v jednom reproduktoru). 

Zadní a přední reproduktory nejsou záměnné.

Co tím tučným básník myslel? Já tam vidím jen plech. Jediný místo, kam mi pasujou je furt ten A sloupek. Co mu na to mám odpovědět? Ptám se, abych udělal blbce radši tady, než u nich... :D Tak že bych vyměnil stock za repráky 2+2 jak píše on a dozadu tamty? Pro info odkazy.

 

přední http://www.extrem-audio.cz/p/ground-zero-gzic-16x/

zadní viz minulý post

 

Díky moc hoši

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kus černýho plastu u zrcátka je v úrovni oken(tedy nad úrovní plechu) http://www.oemepc.com/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/UP/year/2016/drive_standart/723/hg_ug/837/subcategory/837060/part_id/4304302/lang/t - pozice 30,31 - ale jestli tam jde dát reprák...?...pokud máš zrcátka v elektrice, tak snad jo (a snad vědí, co ti píšou), pokud máš mechanický ovládání, tak bych asi pochyboval - ovládací čudlíky zrcátek by mohly překážet.

 

No, ale i když to tam půjde, tak zvaž, jestli ti nebude vadit, že bude na první pohled vidět, že výškové repráčky jsou neorigo a dodo (dodělané "doma") na 99% nebudou designově ladit s interiérem, ale třeba je ti tohle levnější řešení šumafuk. Jinak pokud by ses rozhodl kupovat obložení sloupku s mřížkou a origo repráčkem (prodává se v celku jako jeden díl), tak klidně objednej u ŠA díl na Citigo - je sakumprdum stejnej, včetně barvy (lze objednat i černej v barvě přístrojovky z Monte Carla) a objednacího čísla - a levnější - osobně vyzkoušeno (jsem si blbec neobjednal za 2 litry 6-repro) - vzhled jako origo:

DSC01305.thumb.JPG.cafddc61a5bf15790d923076d88f4e02.JPG

 

před 13 hodinami, hotelix napsal:

Když se mi to auto rozbilo, tak když mi to opravil, tak mi to předával s tím, že signál FM mu píše diagnostika že je zlej. Řekl něco jako "Diagnostika píše něco s rádiem, nevím co to je.

Co jsi měl rozbitýho, že ti vrátili auto s nefunkčním FM? Pokud ti to předtim fungovalo, měl jsi jim to omlátit o hlavu. Pokud při opravě rádio vyndavali...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak musim říct, že ač mám pro nedostatek času (a aktuálně pro zimu venku...) 4 origo repráky do dveří stále v krabici, tak už pouhá výměna - montáž obložení sloupků s mřížkami a 2 výškovými repro udělala nečekaný divy co do zlepšení - a to jsem si myslel, že hlavní problém jsou basy. 

 

No, jinak bych to měl taky konečně dodělat celý...

Editováno: , autor: Sir_Jarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vyčerpávající odpovědi @Sir_Jarek, tak postupně.

1) Mám zrcátka mechanický, takže jasný, ten čudlík tam je a bude překážet. Pobavíme se o tom u nich na místě.

2) Zatím je to tak, že budou tlumit boky + zadní podběhy ze strany interiéru + dosadí se dozadu prostě ty repráky, toť vše. A až budu milionář, tak nechám vytlumit kapotu + dveře + si koupím ty dva sloupky a namontuju to + vyměním vepředu repráky. Udělám to po částech, protože na úpravu za 15 teď fakt nemám :D.

3) Já možnost neměl, auto bylo bazar, takže ber jak je nebo neber, jinak bych doplatil aspoň za přední mlhy ještě + 6 repro + výhřev.

4) Rozbila se jednotka napájení palubní el. sítě - ale to rádio nešlo už předtím. Myslím ten příjem. Problém byl v tom, že já přijel do Říše k tomu autu takhle a neviděl jsem ho funkční. Tak jsem si myslel, že to s tím souvisí. Jako zase není to taková závada, beztak ho nepoužívám. Ale občas se to prostě hodí a z principu mě to štve. http://forum.skodahome.cz/topic/138012-nefunkční-elektrika Ten první komentář je popis tý závady ještě než se to řešilo.

5?) Jinak přemýšlím i nad montáží těch plastových podběhů, protože to se přidá vrstva od podvozku. Ale chci zjistit co udělá to tlumení z vnitřku, tak dám vědět. Času ještě dost.

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, hotelix napsal:

Mrkej, tohle mi poslali.

Jo, přesně tam jsem si myslel, že to chtěj dát. Jen jaksi zapomněli že ne každej up!/Citigo má zrcátka v elektrice...

 

Taky můžeš použít origo 6-repro sestavu - tak zle to zas nehraje - na rozdíl od příšerný 2-repro verze. Ale záleží jak jseš náročnej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 4. 1. 2016 na 8:33, iStanda napsal:

Řešil jsem hudbu v CG takto:

 

Nechat origo radio + navigace (navi přehraje mp3 i flac z micro SD karty, BT audio)

výměna přední repro za 2 pásmo, kapličky výškových repro jsem dal na dveře do místa černého plastu proti zrcátkám

vytlumení dveří, MFD pod repro

zesilovač 4 kanál (2x předek, 2 jako můstek pro subwoofer)

no a ten subwoofer v kufru (nic velkého, ale je to znát

 

jen mi příjde, že to origo rádio je pořát jakoby zahuhňaný

 

 

bez EQ

https://www.youtube.com/watch?v=y8hLHjK1YpY

prosimta,ako si napajal zosik?podla osadenia konektorou radia nema nizkonapatovy cinch vystup.napajal si sa na vysokonapatovy priamo od repro vystupu?ak ano,moj zosik je nepouzitelny,nemam na nom vysokonapatovy vstup...

Editováno: , autor: mifko86
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takovej dotaz: Když přehrávám hudbu z paměťovky v navigaci Move & Fun, lze na rádiu nějakym jednoduchym způsobem přeskočit mezi složkama - albama? Já teda nic neobjevil, krom přeskakování po jedné skladbě pomocí šipek, což při miliónu písniček jaksi... U cérky ve SWIFTu lze přeskakovat mezi složkami/alby (na USB) otáčením pravého kolečka rádia, což u mého Apíka nedělá vůbec nic.

 

Samozřejmě vim, že zvolit složku/album lze na dotykáči navigace, ale to za jízdy jaksi...

 

Takže opravdu to nejde, nebo jsem něco přehlíd?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...