Přejít na obsah

Hudba v autě - neoriginální rádio + repro


sejsr

Doporučené příspěvky

Zdravím mám škoda citigo je tam origo rádio  s 6 reproduktory  přemýšlím že bych ho vyměnil a dal toto ... má otázka zní jestli to má smysl a zvukový projev bude daleko lepší ? 


http://autoradia.heureka.cz/pioneer-mvh-x560bt/?ppcbee-adtext-variant=Bez+slevou&gclid=CjwKEAiAwZO0BRDvxs_1w-qFnhkSJABo10ggCH30yBp58XB8_h9G5uyDwtWgogAqeQHghtvs2vKEhhoCqKXw_wcB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že když už tak bych vytlumil dveře a vyměnil přední repro. Mrkni třeba na www.ahifi.cz maji sekci montáže a je tam i citigo. Jen výměnou rádia zvuk lepší asi nebude plus budeš potřebovat redukční rámeček a ten taky není zrovna levnej. Výměnou rádia maximálně můžeš omezit šum či vylepšit příjem rádia. No a další funkce co origo rádio nemá viz třeba USB.

Editováno: , autor: Decibel ES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popravdě myslím, že tou výměnou nic nezískáš.Naopak ,originál vždy hraje lépe ,jelikož je repro  a vše ostatní upraveno k rádiu.Jinak pokud by jsi si toto autoradio zakoupil a k tomu vyměnil i repro pak budeš mít muziku možná dobrou.Ale spíše bych jak píše kolega výše, nechal vytlumit ty dveře a pak poznáš jestli to není lepší. A nebo si kup tu navigaci a máš i jak volat apod.Koupil jsem jí dcerce a je spokojena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další plus co má todle rádio je, že k tomu můžeš připojit zesilovač na repro ne sub. Jinak kdyby si pořídil originální navigaci tak máš úplně to stejné, jen s tím, že to bude vypadat lépe. Bohužel implantace do Citiga jiného rádia nevypadá moc dobře.

Kdybych to vzal v porovnání ceny co jsem našel (brát orientačně) rádio 2869 + rámeček 1283 = 4152 + ( zřejmě Fantom k anténě a redukční rámeček kolem rádia - dohromady dejme tomu 500). Tak si na ceně cca 4600 ,- originál navigace se dá sehnat za 6000,- (možná i míň) ale máš tam k tomu další věci jako připojení k palubnímu počítači, navigaci...

To záleží na Tobě.

Ohledně vytlumení dveří si myslím, že by si to měl zvládnout jestli si aspoň minimálně zručný.

Vytlumení udělá se zvukem také dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inspiroval jsem se na stránkách ahifi a koupili jsme repro gladen i ty odhlučňovaci polepy. Polepili jsme dveře,vymenili repro.Zvuk se vylepšil,ale odhlučnili jsme navíc celý kufr vč.podběhů a zakryli kobercem.To už i má drahá polovina uznala,že to hraje líp a auto přestalo šumět.Zázraky nelze čekat,ale měnit rádio mi přijde zbytečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěř tomu že je slabé, hraje to dobře a kluci radí taky dobře. Ahifi potřebují kšefty tak ti budou říkat co uznají za vhodné a nakonec ti doporučí vše dělat u nich apod. Nejdříve to odhlučni a pak přemýšlej o dalším .Možná ještě ty repro ale nic víc.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změř si ty plasty na dveřích a získáš orientačně m2 krát 2cca. Podle toho nakup. Dozadu taky polepit ale molitan bych pod reprák nedával, jednak tam není moc místa a utlumil bys ho i tím - nebudou tolik basy. Až to budeš pak dávat dohromady tak pořádně všechny kable co tam jsou přilepit páskou nebo oblepit aď pak nedělají bordel.

Tady mají jak to dělali oni:

http://www.ahifi.cz/clanky/detail/co-je-potreba-k-montazi-reproduktoru-ve-skoda-citigo.htm

Editováno: , autor: Decibel ES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, bude to piplačka, klidně bych to nastříhal na menší díly aby se ti to tam dobře lepilo. Jo a tady je super stránka s komplet dílama a rozkres auta, kdybys hledal kde co je:

http://skoda.7zap.com/en/cz/citigo/cit/2016-727/8/

 

Pravděpodobně budeme kupovat citigo facelift a taky mě to vytlumení čeká+ vytlumit podběhy, Takže když uděláš nějaký foto a podělíš se o zkušenosti tady bude to super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo mám výbavu elegance plus a krytu mám takže by to mělo být připravené ... akorát mi zajímá když se dá připojit mobil přes bluetooth jestli můžu přehrávat i hudbu a koukal jsem že to umí i dab vysilání ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem hudbu v CG takto:

 

Nechat origo radio + navigace (navi přehraje mp3 i flac z micro SD karty, BT audio)

výměna přední repro za 2 pásmo, kapličky výškových repro jsem dal na dveře do místa černého plastu proti zrcátkám

vytlumení dveří, MFD pod repro

zesilovač 4 kanál (2x předek, 2 jako můstek pro subwoofer)

no a ten subwoofer v kufru (nic velkého, ale je to znát

 

jen mi příjde, že to origo rádio je pořát jakoby zahuhňaný

 

 

bez EQ

https://www.youtube.com/watch?v=y8hLHjK1YpY

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...