Přejít na obsah

Rear view camera / zpětná kamera


jayhawk

Doporučené příspěvky

nasiel som este doku k MIB STD2 v prilohe. zeleny konektor ma na pozicii 9+ a 10- video vstup, ktorý by mal byt pouzity pre iPod (?) v diagnostike sa da rozne nastavit aj USB port, hmm, neslo by to cez tento video vstup? :-) mozno maju oddelene video chipy...
dalej ma prekvapili vstupy na central loundspeaker a subwoofer :dj: časť D - piny 9, 10, 13 a 14

 

J794 WrksGuide.jpg

MIB2-Wiring.jpg

Modular Infotainment System (MIB).pdf

MIB STD2 pin-out.png

Editováno: , autor: ilmirec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahojte, mam F3 (2016) s radiom Bolero a dnes sme namontovali cuvaciu kameru z aliexpresu. Ak kameru napojim na externy monitor tak obraz ide ale cez radio nie. Ak sa kamarat pohra s kodovanim (zapne kameru) tak mi radio po nastartovani zahlasi ze parkovaci asistent nie je k dispozicii (ale parkovacie senzory pipaju normalne).

 

Kde robime chybu? Predpokladam, ze niekde v kodovani kedze kamera signal vysiela. (V aute mam ako BT tak aj Smartlink a aj Mirrorlink).

 

Vdaka za odpoved. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, wirer napsal:

nie všetky rádia to vedia. riešilo sa tu niekde, že rádio s koncovým číslom 819 kameru nevie. potrebuješ 840 a vyššie

 

@wirer vím že tu řešíte Fabie a nevím zda ty se zabýváš jen přestavbami Fabií, nebo i ostatních škodovek, ale netušíš ohledně shodné problematiky (připojení zadní kamery), zda by šlo kombinovat se Swingem s těmito parametry?

 

IMG_8996.thumb.JPG.9ab0d7b5da81cb675b5c4a7996ae3797.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Po úspěšném nakodódování [5F] Byte 19 - bit 4  0 na 1, by se měla bez ohledu na přítomnost/funkčnost kamery na swingu zobrazit při zpátečce a zapalování ta grafika autíčka? (park.senzory nejsou)

Poradil by někdo, co nastavit, aby radio mělo info o zařazené zpátečce? 

Editováno: , autor: Venasy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Jen poznámka, kdyby to někoho taky nachytalo (ale tak návod pomohl), u originální parkovací kamery pro FIII je kamera mimo provoz, pokud nejsou dozaklaplé páté dveře.

 

Jako majitel té z fabriky zase lituji, že nebude asi tak snadné (nebo možná skoro vůbec možné) naopak kameru použít, aby posílala obraz na nějaký výstup nebo kartu neustále. Protože není sice problém si koupit kameru na sklo spřaženou s čelní, ale tahat napájení a obvykle i datový kabel... uf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak kamera (čína) konečně zapojená a dokodovaná, Bolero 840A. Všechno funguje, ale jenom když neběží motor :(

Při zapnutém zapalování obraz ok, jakmile ale nastartuju obraz do tří sekund zmizí je černý displej a někdy se zobrazí "Parkpilot není momentálně dostupný".

Přijde mi, že po nastartování se zvýší napětí a kamerka to nepobere, napájená ze světla zpátečky.

Druhá možnost je nějaké zarušení videolinky, dodaný kabel totiž není stíněný. To jsem zjistil až když byl natažený, nevím na kolik to může vadit. 

Nějaké nápady co s tím?

 

dopl. Tak už to asi mám, jen mě zaráží, že na podobný problém ještě nikdo asi nenarazil.

 

filtr2.JPG

filtr.png

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...