Přejít na obsah

Problémový štart 1.9TDI


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Škodu Fabiu Combi, 2001 ročník, 1.9TDI 74kW (chip na 180 koní).
Mám problém so štartom občas chytí na prvý šup a občas na druhý a niekedy neviem naštartovať aj niekoľko minút. Auto nehlási žiadne poruchy ani po pripojení na diagnostiku jedine váhu vzduchu, ktorá je odpojená kvoli chipu. Tento problém mám posledný mesiac som zúfalý robi to aj keď je motor studený aj keď je zohriaty. Bol som v niekoľkých servisoch a nikde nevedia prísť na problém všade len hádaju niekto hovorí že je to riadiacou jednotkou, iný zase že tým to nebude. Baterka je v poriadku nová, vymenené filtre aj olej, kvoli chipu sú tam väčšie trisky (aspoň tak mi bolo povedané). Keď sa mi auto podarí naštartovať nemám s ním žiadne problémy, kým nevypnem motor. Potom znova je to risk buď natočí alebo nie. Prosím poradte čo si myslíte.

Editováno: , autor: Patrik Slíška
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud neparkuješ ve vyhřívaný garáži, tak to ale není moc dobře, ne? Jak teplota klesne pod cca +5° měl by se její svit prodlužovat. Zkusil bych když nechce nastartovat odpojit konektor od čidla teploty.

Řj. si pak myslí, že je venku -40°  a maximálně prodlouží žhavení a dá větší dávku nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto parkuje vonku elektrikár povedal že káblovanie je v dosť zlom stave už som objednaný k nemu ale tak bývam v zahraničí a tým autom jazdím dosť veľa km ešte som aj zistil že problém je vtedy keď zadok auta je dolu kopcom inak auto štartuje relatívne normálne prvý štart je troška dlhší ale naštartuje ale keď zastavím aj na malom kopčeku tak neviem naštartovať aj pár minút neviem či to má nejaký súvis len sa chytám všetkého čo som si všimol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

nevím jestli jsi již vyřešil.

Měl jsem podobný problém, jednotka mi nespínala mínus na relé žhavení a zjistil jsem to až tak, že jsem si z toho kontaktu vyvedl kontrolku, abych věděl jestli žhaví nebo ne. Pokud jsem tam při zaplém klíčku propojil mínus, normálně to žhavilo. Problém byl v softu, který bohužel toto způsoboval.

Jinak když jsem odpojil čidlo teploty chladící kapaliny, tak to stejně vzalo údaje z čidla pro teplotu nafty..

Probliknutí, respektive zhasnutí kontrolky "žhavení" v budíkách pouze signalizuje připravenost motoru ke startu, nemá to nic společného s délkou žkavení apod. Auto si žhaví podle potřeby bez toho, že by jsi o tom věděl..

Třeba to pomůže..

 

R...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 5. 1. 2016 at 19:03, Patrik Slíška napsal:

Zdravím, mám Škodu Fabiu Combi, 2001 ročník, 1.9TDI 74kW (chip na 180 koní).
Mám problém so štartom občas chytí na prvý šup a občas na druhý a niekedy neviem naštartovať aj niekoľko minút. Auto nehlási žiadne poruchy ani po pripojení na diagnostiku jedine váhu vzduchu, ktorá je odpojená kvoli chipu. Tento problém mám posledný mesiac som zúfalý robi to aj keď je motor studený aj keď je zohriaty. Bol som v niekoľkých servisoch a nikde nevedia prísť na problém všade len hádaju niekto hovorí že je to riadiacou jednotkou, iný zase že tým to nebude. Baterka je v poriadku nová, vymenené filtre aj olej, kvoli chipu sú tam väčšie trisky (aspoň tak mi bolo povedané). Keď sa mi auto podarí naštartovať nemám s ním žiadne problémy, kým nevypnem motor. Potom znova je to risk buď natočí alebo nie. Prosím poradte čo si myslíte.

1.9tdi 101k len chipom nikdy v zivote nedas na 180k max 140k aj to je uz extrem pre turbo....zisti si nieco viac o chipovanniu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...