Přejít na obsah

špatný start po viac ako 8 hodinách...


jerry513

Doporučené příspěvky

Ahoj chalani... Z nástupom zimy sa zhoršilo aj štartovanie. Žhaviče sú nové. Batéria je sice staršia ale ked je aj -7 . -8 a idem z práce a auto stoji menej ako 7-8 hodín tak naštartuje bezproblemóv... Len ráno, keď to stojí celú noc v garáži tak to má problém...

Pripadá mi to ako keby to chytne na pár válcov a moror sa rozrtasie, trocha to zadymí  a za takych 10-15 sekund je to ok..

Neviem či kupíť rovno novú bateriu alebo dať nastaviť predvstrek?!

 

Ďakujem za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jerry513: To jsi mohl napsat rovnou, že Ti svítí déle žhavení! Já jsem tuto závadu měl

Bylo to způsobeno vadným čidlem teploty chladící kapaliny. Bylo to vrchní na motoru.

Výměna je jednoduchá, akorát tu sponku mi tam musela dát mladá, má malé prstíky. A když necháš zavřené víčko okruhu chlazení, tak i když je nádobka výše, než čidlo, kapalina nevyteče

Dal jsem tam Febi, obj. č. v Kelly Objednací kód: FB 32510 (v balení musí být i spona)

VAGína samozřejmě chybu nepsala, ale v bloku měřených hodnot čidlo ukazovalo stabilně -30 nebo -40 (to už si nepamatuji přesně)

Zkus prověřit a pokud nemáš možnost diagnostiky, tak ho vyměň preventivně s nějakou slevou to vyjde kolem 300Kč (cca 12EUR)

post-79770-0-04016200-1452577208_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Pic já řeším něco podobného už dlouho, asi to teda neřeším moc dobře :D když mrzne startuje krásně, když je teplo tak sem tam startuje dlouho a dlouho, taky to třeba dělá když nastartuju někam jedu a nechám auto stát cca 2 hodiny tak pak kolikrát točí a chytne až na podruhé. Nedá se říct, že by to mělo pevný interval.

Tak jestli mám vyzkoušet taky to čidlo. Díky, Jinak 2.5 tdi v6 120 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Pánove mám problém se startem mám 2.5 tdi  114kw za studena pří mínusových teplotách třeba při -15 žhaví to dlouho cca 6sekund chytne to asi na třetí pokus a nechytnou všechny válce ale po chvíli se to srovna a za autem je velká kula bíleho kouře. V garáži to startuje jak nové auto žhavení hned zhasne a startuje super. Co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj chlapci, opět řeším problém, po delším stání blbě chytne musím trochu podržet klíček jinak to zdechne, motor naskočí poslechove neochotně jak kdyby měl malo šťávy, potom asi po 3-4s bezi normálně a další starty během dne uz to neudělá, jede dobře, nevynechava neklepe, trochu déle zhavi. 2.5 tdi v6 120 kw rozvody před 40tisíci. Jinak baterka nová.

Editováno: , autor: Anry0350
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...